Кога е неизбежен разводот?

Член од
29 август 2019
Мислења
18
Поени од реакции
25
Затоа што бев глупача и си мислев дека во брак ќе го запознавам каков е интимно, не живеевме претходно заедно и не знаев какво говедо е. За 1г исправ толку прљави чорапи од фудбал, измив толку кригли од пиво и поминав толку бесони ноќи кои ме освестија дека син на мајка убав нема да се смени. Брак е меѓу двајца и се конзумира од двајца, ама и обврските во него се на двајца, особено кога имате двајца вработени со фул тајм џоб и приватни бизниси кои си доаѓаат дома и кршат копја околу полн садопер, полна машина за сушење и трошки од ноќните закуски на господин супруг. Јбг, јас пред брак 15г живеев сама малтене и не ми беше баш до бришење туѓи го*ца и чистење по некој.
znachi si se omazila za bitanga ti, dobro e shto si se osvetila, chestitki. na prv vpechatok pomisliv deka si edna od tie iskompleksiranite shto sfatila na 30+ godishna vozrast deka nejze i treba mislovno i akciski nekonstanten maz sto ne gi trpi nejzinite kaprici i ne e postojano fin so nejze opsipajki ja so ljubov zatoa shto na zdrava vrska i treba malku ..... iskri
 
Член од
26 август 2019
Мислења
351
Поени од реакции
763
znachi si se omazila za bitanga ti, dobro e shto si se osvetila, chestitki. na prv vpechatok pomisliv deka si edna od tie iskompleksiranite shto sfatila na 30+ godishna vozrast deka nejze i treba mislovno i akciski nekonstanten maz sto ne gi trpi nejzinite kaprici i ne e postojano fin so nejze opsipajki ja so ljubov zatoa shto na zdrava vrska i treba malku ..... iskri
Ооооо не сум ти јас лигава мочла, сум научила и на црно и на бело и на сите нијанси на сиво. Али нема кај мене играње играчки и фрлање прљави чорапи насекаде, тоа кај мама душо.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
18.279
Поени од реакции
9.880
Ооооо не сум ти јас лигава мочла, сум научила и на црно и на бело и на сите нијанси на сиво. Али нема кај мене играње играчки и фрлање прљави чорапи насекаде, тоа кај мама душо.

Брак си растурила поради валкани чорапи и неколку чаши!?
Само баш ме занима причината поради која си влегла во тој брак.
Зарем немаш машина за перење...а и чему ти е, само за две особи, немате деца....па и неколку чаши за пет минути ке измиеш...хаха, јака си ти женска...а заборави да спомнеш тенџериња, тигани, тави од питите што ги тегнеше...:pos:
 
Последно уредено:
Член од
29 август 2019
Мислења
18
Поени од реакции
25
Брак си растурила поради валкани чорапи и неколку чаши!?
Само баш ме занима причината поради која си го озакони тој брак.
Зарем немаш машина за перење...а и чему ти е, само за две особи, немате деца....па и неколку чаши за пет минути ке измиеш...хаха, јака си ти женска...а заборави да спомнеш тенџериња, тигани, тави од питите што ги тегнеше...:pos:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Па баш тоа фрлање валкани чорапи, оставање нечисти флаши, трошки насекаде доволно качува за некој каков е, а и таа до тебе не е должна да ти е слуга.
А и сигурно и не е само тоа причината за оставање на партнерот.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.419
Поени од реакции
40.251
Па баш тоа фрлање валкани чорапи, оставање нечисти флаши, трошки насекаде доволно качува за некој каков е, а и таа до тебе не е должна да ти е слуга.
А и сигурно и не е само тоа причината за оставање на партнерот.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Затоа ти переш, готвиш, пеглаш, плетеш.
 
Член од
26 август 2019
Мислења
351
Поени од реакции
763
Брак си растурила поради валкани чорапи и неколку чаши!?
Само баш ме занима причината поради која си влегла во тој брак.
Зарем немаш машина за перење...а и чему ти е, само за две особи, немате деца....па и неколку чаши за пет минути ке измиеш...хаха, јака си ти женска...а заборави да спомнеш тенџериња, тигани, тави од питите што ги тегнеше...:pos:
Да, баш затоа, зошто сум си дошла после 16 саати работа и место да најдам бар една чаша чиста за да се напијам вода или чиста маса да каснам 2 залака наоѓам гунгула во кујна, трошки дури и на гарнитура во дневна, полна корпа алишта и господинот прашува кај му биле чорапите за фудбал. Срам ми беше и Мерсиха за чистење да ја викнам колку беше прљаво. Да не по твое требаше да го лулам. Боже господе, тешко на таа жена што ќе треба да те трпи.


Аааа... Од љубов влегов во брак, не бев ни трудна, ни па поише пари имаше од мене, али љубовта не е доволна за да ме утеши кога морав во 11 навечер да чистам колку да не пропаднам во земја кога ќе дојде жената што чисти.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
18.279
Поени од реакции
9.880
Да, баш затоа, зошто сум си дошла после 16 саати работа и место да најдам бар една чаша чиста за да се напијам вода или чиста маса да каснам 2 залака наоѓам гунгула во кујна, трошки дури и на гарнитура во дневна, полна корпа алишта и господинот прашува кај му биле чорапите за фудбал. Срам ми беше и Мерсиха за чистење да ја викнам колку беше прљаво. Да не по твое требаше да го лулам. Боже господе, тешко на таа жена што ќе треба да те трпи.

А се си мислам дека фудбалот бил причината...хммммм..
 
Член од
26 август 2019
Мислења
351
Поени од реакции
763
Е аман што се запнавте за тој фудбал, тренирам и јас, 3 пати неделно кардио и 1 јога, па никаде по дома немам смрдени чорапи и хеланки. Местото на чорпите не е под перница, под трпезариска маса, врз ципеларник, во мијалник...
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.178
Поени од реакции
12.717
Е аман што се запнавте за тој фудбал, тренирам и јас, 3 пати неделно кардио и 1 јога, па никаде по дома немам смрдени чорапи и хеланки. Местото на чорпите не е под перница, под трпезариска маса, врз ципеларник, во мијалник...
Значи чарапите се проблемот
 
Член од
26 август 2019
Мислења
351
Поени од реакции
763
Значи чарапите се проблемот
Е ја откри Америка, да чорапите беа проблем.
и на бившиот не ти сметале чорапите додека сте биле у врска
џаст сеинг


Sent from my iPhone using Tapatalk
Не, не ги гледав тогаш бидејќи не живеевме заедно, живеев сама.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom