Кога ве гледаат чудно

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Знаат дека сум Свет.
Гледаат во мојот ореол како и сите други смртници.
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Прва помисла: косата не ми е во ред.
Втора помисла: сум се фатил со рацете за нешто и после сум се исвалкал на лице... :tapp:
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Прво си помислувам да не иам нешто на лицето, после гледам дали превише сум ги открила двеве па се нападни, а ако не е ни второво онда трета помисла: сигурно негде сум се исфлекала:icon_lol:
 
K

kalimer0

Гостин
Им викам шо е бе шо ме глеаш?! И обично ја наведнуваат главата ако проба да отвори уста само му ја учукувам една
 
O

onlya

Гостин
Бидејќи малку не догледувам и многу ретко приметувам кога некој ќе ме загледа. А кога ќе приметам прво нешто што ми паѓа на памет е: да не ми се закачила некоја гранка на косата (пошто обично си имам навика да заглавам во некое дрво) и одма со раката ја проверувам цела коса, кога ќе видам дека немам никаква гранка почнувам да си ги гледам алиштата да не сум се извалкала случајно или па сум ги облекла наопаку оти и тоа ми се има случено посебно од сабајле, ако и таму е се во ред си продолжувам напред и кога ќе стигнам таму кај што треба ги прашувам луѓето дали нешто не е во ред со мене, ако има нешто одма ќе ми кажат. :)
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.987
Поени од реакции
12.550
Многу ми е незгодно. Се ми се чини дека или сум се размачкала со нешо на лицето, или патентот ми е откопчан ( пошо нели стално го заборавам, цел Охрид го имам прошетано така ), случајно нешо да не ми капнало на облеката....и така црвенеам цела дур се гледам шо не е во ред со мене и станува уште понезгодно.
А ко ќе сум со друштво и ко ќе знам дека се е во ред со мене, зеам замав и ако некој се звери и јас се зверам, нив да им падне незгодно :D
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.770
Поени од реакции
9.891
Прво си помислувам да не иам нешто на лицето, после гледам дали превише сум ги открила двеве па се нападни, а ако не е ни второво онда трета помисла: сигурно негде сум се исфлекала:icon_lol:

Кои две... :drk:
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Многу често ми се случува. :)
Прво што помислувам најискрено е да не сум добила менструација, па да не сум каша попара

Второ помислувам дека ми е откопчан патентот или пак да не сум со нешто размачкана на лицето (под ова подразбирам устата
)
И на крај кога ќе се уверам дека се е во ред - ми останува само првото. ;)
Koga VO LICE te gledaat, a ne od polovinata pa nadolu...
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.987
Поени од реакции
12.550
Koga VO LICE te gledaat, a ne od polovinata pa nadolu...
Кај пишува лице? Никаде не е нагласено. Пожелно би било да прочиташ воведниот пост па да тролаш.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.622
Поени од реакции
31.828
k............ ме б........... најискрено
 

mandak

матапрчо
Член од
26 март 2009
Мислења
799
Поени од реакции
525
Во Битола е секојдневие тоа ...преокупација му е на лугето кај нас да гледаат чудно :)
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Не гледам дека ме гледаат, ако гледам дека ме гледаат и јас ке ги гледам за да ме гледаат дека ги гледам и ке ги гледам додека престанат да ме гледаат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom