Кога би биле Бог на еден ден, што би направиле?

Orkad

The Master
Член од
5 октомври 2007
Мислења
1.010
Поени од реакции
10
Би ги поправил историските грешки на македонскиот народ.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ќе ја уништам Грција ќе направам никогаш да не избувне војна, било каква и било каде..
Зарем не е ова контрадикторно?
Од една страна уништување,од друга борец за мир и човекови права.
 

Шмики

Byakugan
Член од
12 март 2008
Мислења
743
Поени од реакции
16
Najprvin ke go vratam vremeto , a potoa ke dadam otkaz:baeh:
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Иам еден пост на темава и сеушто стојам зад тоа. Хееее...
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.640
Поени од реакции
16
Би ја убила Дора Бакојани.После на камени мост ќе летаат глави на Грци.Ќе си ја средам државата и то :icon_lol:
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
1.483
Поени од реакции
2
Ќе го средам светот да нема војни или ќе го направам цел свет да биде 1 држава
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Нема да убивам никој,тоа се коси со моите принципи,али ќе ги преместам Грците во Франција,Бугарите во некој забутан пуст остров,Србите ќе им го сменам мозокот,од Македонија ќе ги исфрлам сите изроди и не - Македонци во душа и така сите среќно ќе си живееме до крај на нашите животи.:pipi:
 

Dr_ViRuS

DarkSide with green light
Член од
9 јануари 2006
Мислења
1.076
Поени од реакции
28
Иста желба и Хитлер имал...
Зарем некој не ти рекол дека крстот на Хитлер би изгравиран на гробот на Александар Македонски

Дефинитовно ја палам Франција, Грција Велика Британија и ке уживам во гледката
 

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
Би ги уништил грцитем грција би ја напраил македонија, би ги вратил деловите кој ни биле одземени од вардарска македонија и западна, би ги оживеал најпознатите личности ( би ги вратил на годините кога се прославиле) и би направил и би го зголемил бројот на понежниот пол за 30 %
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.843
Поени од реакции
11.047
Osven site postovi povrzani so Grcite da ne se povtoruvam, samo bi dodal, verojatno Kurt Cobain bi go vratil...
Vo deneshniov pozerski svet bash eden covek kako nego fali...
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
179
Поени од реакции
1
Bi ja izbrisala omrazata,zavisnosta,ubivanjeto,gladuvanjeto i site losi raboti koi postojat bi gi zamenila so eden zbor-LJUBOV-taa e edinstvenata koja moze da ja zadrzi smislata na zivotot vo sprotivno ne bi trebalo i nie da postoime.
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Како прво и основно, би го направила светот поубаво место за живеење. Би ја укинала дрогата сигурно, за цигарите и алкохолот не знам, би размислила, сепак и тие се пороци. Би им дала памет на луѓето на кои што им фали и би направила да не постојат неправди и сите во светот да бидеме сложни, што значи, да нема вакви глупави кавги и дилеми како за нашето име. Со еден збор, би го направила светот мирно место за живеење, без војни и без глад за никого.

П.С. Сигурно посакувате јас да сум Бог... :pipi:
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
ejjjjjjj mn. raboti ke napravam sve najdobro za makedonija makedoncite da vladeat so svetot me mrzi dr.......
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
..вака да почнеме со работа:smir:
..прво би го свеснала човечкиот мозок да се грижи повеќе за светот...за околината околу себе...за да не со своите дела да уништува се:smir:
...потоа би с евраќала во минатото..каде грешки кои мислам јас дека се..би ги поправала..:smir:
...потоа би ја уништила дрогата...едноставно оној дел на мозокот кај жената би го одзела што ја тера на проституција...а и оној дел кај мажите што ги тера на оние работи као педофили...манијаци...силувачи и ред др работи:smir:
...потоа би ја свеснала мајчината грижа...екоај мајка да се грижи за своето дете...да му пружа мајчина љубов..а не ко некои кои ги оставаат своите деца:tapp:
...има нешо др ама не ми текнува:toe:
 

Ti Si

Црнец
Член од
27 јули 2008
Мислења
269
Поени од реакции
10
Bi fatil zlatna ripka i bi i pobaral da me naprai bog na poishe denovi...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom