Книга од која не ви е доста

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
дневникот на ана франк ми е како библија, го читав во прво, шесто и после во втора средно, и секогаш ја доживувам свежо, ново, и сега пак ја прочитав и пак ми е убава...и од По, се што сум читала од него, ме фасцинира пак да го прочитам.
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Site od Paulo K. i " Prorokot" za sega:helou:
 
E

error

Гостин
Хари Потер сите делови и Господарот на Прстените сите делови.
 

FrEaKy GiRL

...FaLLeN AnGeL...
Член од
20 јули 2007
Мислења
623
Поени од реакции
28
“Како вода за чоколада“
“Пророкот„ од Џибран
“Малиот Принц„.:)
Леле кај ја најде Пророкот од Џибран???Ја барам Бог знае колку време и никако да ја најдам...ај кази ми од кај ја купи или ако ја имас дај да ја прочитам...
Иначе мене без здив ме оставија Хари ПОтер 1,2,3,4,5,6 и сега ќе го купам 7 дел на англиски(едвај чекам)!!!!!!!!
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.729
Поени од реакции
978
Автостоперски водич низ галаксијата од Даглас Адамс ми е прочитан неколку пати и кога и да го читам се отепувам од смеење...лудница е...зборувам за српското издание...за жал македонскиот превод е шит...иначе како мал омилена книга ми беше Робинзон Крусо од Даниел Дефо..секое лето си ја читав
П.С. Да не ја заборавам ни Страв од летање од Ерика Јонг...кога и да ја прочитам ми е интересна
 

anathestar

...Зима*Снег...
Член од
25 јули 2007
Мислења
269
Поени од реакции
3
Mates Dates Absolutely Fabulous- knigava ima 800 strani ali nikogas ne mi bilo dosta od citnaje... ja obozavam!!
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.729
Поени од реакции
978
Прв пат слушам за таква книга...можи да дообјасниш шо е како книгава ?
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.778
Поени од реакции
8.228
Војна и Мир is number one.После делата на По(освен Пин)и Цвеќињата на Бодлер.

А да...и "Преживеалниците на Лукчо"...
 
Член од
24 јули 2007
Мислења
69
Поени од реакции
1
Никогаш нема да ми се здосади да читам која било од Џибран,- само што нековите книги тешко се наоѓаат. Особено голем впечаток ми остави “Скршени Крилја“ мммм....
 

eternum

-- 21 incoming ? --
Член од
27 јуни 2007
Мислења
1.026
Поени од реакции
1.151
Tolkien, R.A. Salvatore, M. Weis, T. Hickman ..... све од D&D тематика .... болен сум по нив ;)
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Nikogas nema da mi zdosadi sega za sega od 2 knigi.
Alhemicarot od Paolo Koeljo i od Ljubovta na mojot zivot se vika knigata a pisatelot ne se sekavam.
 

anathestar

...Зима*Снег...
Член од
25 јули 2007
Мислења
269
Поени од реакции
3
Прв пат слушам за таква книга...можи да дообјасниш шо е како книгава ?
Epa knigava e za 3 najverni drugarki vo tinejderskite god. Zvuci mn poznato i veke videno ama pristapot na pisatelkata e poinakov i navistina mi se dopaga. I na krajot vo 4-ot del mu se priklucuva uste edna devojka mn poinakva od niv... Interesno e!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom