Клише реченици кои сите ги мразиме

831

רַב אושר של חוכמה
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.852
Поени од реакции
12.349
Ако не ти се допаѓа знаеш каде е вратата.
Море тешко мене туку ај.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.960
Поени од реакции
24.161
Кога ме бараат на телефон
Едикојси-Што правиш?
Јас-Еве јадам.
Едикојси-Ете, видиш кој не ти мисли лошо.

Како бе може да ме прекинува на сред јадење во најубавото и да не ми мисли лошо? Откога се појавија мобилните на јадење не дигам на никој. А и ме научија, кога јадам никој не ми се обраќа, никој не ме тера да правам ништо, нити па зборам со некого. Најубаво ми е кога јадам сам.
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.364
Не да се нервирам туку пиздам кога некој од следниве муабети ке ми ги спомнит
- Жив си бе ? (Не бе брате не сум од подземјето сега излегов дух сум ама сум истиот ко од порано еф пробај дупни ме со прстот во градиве ке видиш дека ке ти излезит од другата страна, ебави сељаците необразовани шо муабет е ова море Жив си бе ? жив сум, пред тебе сум, прам муабет те гледав во очите, намирисан сум со парфем, носам капа на глава зш ми дуват или пак ти се дрогираш и имаш халуцинации
- Аку/Ако ( не е фраза ама со овие две зборчиња-поврзани со следниов фазон Кај ојш брате ? Јас : Eво на тренинг малце железа да покреваме. И ти дават одговор: AКУ/АКО боже боже абе ти дан си ми татко па да ми кажуваш кај да одам кај да не одам иначе шо ке ми одовореше друго немој не оди цццц
- Бата Кај си:? (БАТА од кај го најдовте бе зборов бре ајвани едни ајваносани БАТА!!! зини земјо голтни ме
- Во гужва сум неможам да зборвам (А од таму го слушам јасно и гласно збор до збор најчисто шо можит на телефонов, Во која гужва си бе пријателе а ?)
- А убо само напред ( и готово ми идат да се фатам в гуша со тој од спротива))
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Све во животот е искуство.
Од грешките се учи.

Како да не.
Буквално нервите ми експлодираат кога ќе ги чујам горенаведените реплики/реченици.
 

Pinkie Pie

and Deedee
Член од
25 ноември 2009
Мислења
2.011
Поени од реакции
3.246
Че ми дајш ?
Дај ми!
Само малце да зирнам!
:facepalm::pos:
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Awesome...cool....basically... ili koga nekoj zboruva makedonski pa ke reche "okej" ili "nekst tajm"
 

Pinkie Pie

and Deedee
Член од
25 ноември 2009
Мислења
2.011
Поени од реакции
3.246
Скопје се сака со дела..
Охрид се сака со дела...
Битола се сака со дела.....
Ресен се сака со дела...
:facepalm: само два дена и вејче ми се смачи
 

Kajgana Shop

На врв Bottom