Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Се искинаа од шанси Песеже за 3 гол и никако да го дадат,ах бе црнци...Оној мбапе се посра 3 чисти шанси ги усра,статива и уште биљарди шанси и никако да го уцапаат тој 3 гол за добивка..........
 
B

Beginner

Гостин
Добро бе кој сум јас алчен идиот псж ја играм 2-2 и 3 + и си викам малку пари носе ја ставам 2-2 и 4+...

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
B

Beginner

Гостин
Викендов ми е катастрофа од 6 тикета сегде по 1 ме утнува или како сега за 1 гол вчера Челзи какви шанси имаа не победиа.Денес Лацио дадоа гол и ја умртвија играта псж статива погодиле....дефинитивно пауза ке правам -1к викендов

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

New Age

Lean Back
Член од
22 ноември 2010
Мислења
264
Поени од реакции
235
Денес ми дадое бонус за лојалност од 10 евра на еден спорт-бет сајт каде подолго сум активен а решив барем еден ден во месецот да земам без gambling а бонусот морав да го искористам од инат реков ќе напраам еден глуп тикет само за да го кеширам бонусот.
Тикетот беше следно:
1.Утакмицата да заврши со помалку од 4 гола - околу 1.2коеф. (55мин беше 2-2) .Краен резултат 2-2
2. Гостинскиот тим да победи коеф беше околу 1.2. (на полувреме 1-0 за домаќинот) Краен резултат 1-2
3. Е-спорт бет каде тимот А треба да победи со хендикеп и да не изгуби повеќе од 1 меч. коеф 1.5 (Прва партија тим А губи 0-1) Краен резултат Тим А 3-1 Тим Б

Сеа ја незнам како успеа на крајот од денот тикетот да биде добитен е нешто невероватно, претпоставувам имав околу 2-3% шанса кога видов како се одвиваа работиве зошто сите во исто време беа. Некогаш се прашуваш зошто мора да е се толку комплицирано и бетови со 1.2 коеф немора вака да се одвиваа.

@Chiksy^
Правиш самоубиство зарем мислиш цело време ќе погодуваш зицери не играј со сите пари. Се ќе изгубиш на една утакмица.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.682
Викендов ми е катастрофа од 6 тикета сегде по 1 ме утнува или како сега за 1 гол вчера Челзи какви шанси имаа не победиа.Денес Лацио дадоа гол и ја умртвија играта псж статива погодиле....дефинитивно пауза ке правам -1к викендов

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
ПСЖ не погоди статива, погодија две и утнаа уште 23 милион % шанси. Искрено не ми е јасно како не зачукаа бар 5 гола, т.е. јасно ми е пошо јас ја чекав т2 3+. Може за мене Мбапе три празни голови да промаши, може за мене Кавани од два метра да утне со глава, може од одбранбениот да се одбие и да не влезе во гол него во статива да удри, може за мене да се утињаат милион% шанси. Да богда атомска падне на сред Париз, куќна слава ќе ставам на тој ден.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
ПСЖ не погоди статива, погодија две и утнаа уште 23 милион % шанси. Искрено не ми е јасно како не зачукаа бар 5 гола, т.е. јасно ми е пошо јас ја чекав т2 3+. Може за мене Мбапе три празни голови да промаши, може за мене Кавани од два метра да утне со глава, може од одбранбениот да се одбие и да не влезе во гол него во статива да удри, може за мене да се утињаат милион% шанси. Да богда атомска падне на сред Париз, куќна слава ќе ставам на тој ден.
Исто и јас ги чекав Т23+,не ми се веруваше што испоутињаа после 0-2...... А после 1-2 се знаеше што следи,педерастично повлекување и задржување на времето,баш криво ми е што не бидна 2-2 да им изнаебам се поготово на Мбапе се усра против прошлиот тим,на крај автогол си закачи дебилот.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
@Chiksy^
Правиш самоубиство зарем мислиш цело време ќе погодуваш зицери не играј со сите пари. Се ќе изгубиш на една утакмица.
фала шо ме просветли иначе не знам јас како да се кладам правилно, ова беше само еден експеримент и е ок ак сакаш да напрајш банка за кладење во краток временски период
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Мамицата да му изнаебам на Тотенхем

За денес му изиграв.

ПСВ т2 2+ 1.40
Лион т2 1+ 1.20
Рома т2 1+ 1.14
ПСЖ т2 2+ 1.43
Лацио т1 2+ 1.80
Бенфика 1 и т1 2+ 1.30

Какво стручно ливче му изиграв и умрените Лацио од 27 минута решија да се бранат..проклет да сум што ги играм таква умрена екипа

како ме заредија од средата со ПСЖ ракометот(денес победија со Киелце нагости:facepalm:),па вчера со Тотенхем и денес со Лацио а перфектни анализи напрајв и пак и пак неможам да фатам
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012


Единствено нешто што успеав викендов да фатам. Од неколку стотици евра пак сум на неколку десетици :place:
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.550
Поени од реакции
62.467
Ме бутна Манчестер на дупла шанса во 90-та, против Базел за 7к. Денес ме бутна Барнли со пенал во 92-ра а 1х чекав, а овој ме дотепа сељакот Судија, сите видоа гол, само тој не, све ти ебам слепо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom