Кладилница (Генерална дискусија)

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Галатасарај и Србија,парите за плата што ги земате за лекови да почнете да си ги давате.
 
M

Mamba.

Гостин
Заебан тип за вечер, не ме пратите...

04:30 Anaheim : Vancouver 2 @ 3.30

X @ 4.10
X2 @ 1.83

Анахајм се први со 75 бода. Од последните 20 утакмици дома само 2 имат изгубено, 3-4 од Њу Џерси Девилс у продолжение и 2-3 од ЛА на пенали.
Ванкувер се седми со 57 бода. Од последните 7 утакмици имат само 1 победено.
Последната утакмица меѓу нив беше пред 7-8 дена, 3-3 беше па у продолжението 2 секунди пред крајот Анахајм дади гол и победи 4-3.
Вечер Ванкувер се без Луонго ама и Анахајм може че бидат без Хилер, т.е и двата тима може да бидат без првите голмани.
Е сеа...се укажува на победа на Анахајм, последните 3 утакмици меѓу нив ги победи Анахајм, плус у ногу појака форма се поготово дома, се гледа по серијата победи, ама
Ванкувер пред некое време му прекинаа серија победи на Детроит и пред 4 дена му а прекинаа серијата од 7 победени по ред на Сент Луис па мислам дека вечер че му направат проблеми на Анахајм и мислам дека можат да му извадат барем нерешено ако не победа.
И да не испадне така каа шо мислам би требало да биде интересна утакмица.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Па уше таа 1-1 и реал 2 ми се :D
Да ме послужи и мене еднаш среќа. али има време :D
Ако заврши 0:1 Реал треба пола од добивката за голманот нивни да ја дајш. Многу глуп гол прими
 
Член од
17 јуни 2012
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.438
Ги чекам уште Манчестер 4+ и Реал т22+ ама страв ме фаќа:confused:
 
Член од
25 август 2009
Мислења
2.078
Поени од реакции
1.243
Србите ме издишаа и многу ги исфорсирав денес , многу пари ми зедоа. Ако , додека е ќар добро е, а и да намалам малце со сумите :D. За вечер НБА и тенис:
Торонто - 2,
Шарлот - 2,
Чилич +3.5 сета(ја кажа прееска некој)
и Мемфис - 2.
Коеф. околу 7, за 500че.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom