Кладилница (Генерална дискусија)

M

Mamba.

Гостин
Ајде кајгана уште еден гол ми треба на цска да дадат да примаат сеедно ... :unsure:
--- надополнето: 15 јануари 2014 во 18:01 ---
зашто не им се важи голот на цска .... кој кур :facepalm:

Му исклучиа играч 2 минути, powerplay имат Новосибирск

едит - еве а заврши
 

Jovan 995

Моторџија !
Член од
10 ноември 2013
Мислења
284
Поени од реакции
69
Му исклучиа играч 2 минути, powerplay имат Новосибирск
Па нека идат да се ебат глупи гадни кретени .... ми пропадна цело ливче ради нив ... ќе ја чекав уште милан 1 и 3+ све да им ебам
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
сега видов Катанија-Сиена 1X ја имав:pos:..и нормално 1-4...ајде народе сега секогаш когаќе пишам нешто тука обратно пишете ако сакате сигурни пари
 

Jovan 995

Моторџија !
Член од
10 ноември 2013
Мислења
284
Поени од реакции
69
Некој што следи тенис нека каже да се извадам малце од паднатово ливче ако има нешто
 
M

Mamba.

Гостин
Па нека идат да се ебат глупи гадни кретени .... ми пропадна цело ливче ради нив ... ќе ја чекав уште милан 1 и 3+ све да им ебам

Епа не си ме послушал за СКА ем поголем коефициент ем си испадна без проблем :icon_mrgr:
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
Вие што пратите тенис дајте нешто за вечер на поголема уплата.
 
M

Mamba.

Гостин
16:00 SKA St Petersburg : Dynamo Moscow 4.5+ @ 1.80

Последната меѓу нив домаќин беше Динамо, победи Петерсбург 2-6.
Сега на Динамо каа да му падна малку формата а Петерсбург се подобруват, и ногу агресивно играат а гледав пред некој ден против Барс Казан каа победиа 3-1. А и голманот му е добар.
Денеска на Динамо нема да му играат неколку важни играчи ама и најважниот т.е голманот, че му бране резервата Шариченков.

Мој тип 4.5+ @ 1.80 , коефициентот е одличен а мислам може дури и за 1 @ 2.00 а и 5.5+ @ 2.60 ама 4.5+ е доволно и има добар коефициент...би требало да испадне без проблем.

Уште еднаш ја да напишам...срамота е ако никој не ме послушал бе гледај коефициентите сите си влезиа уште у 2/3.
А и мора аплауз за голманите :icon_lol:
 

Jovan 995

Моторџија !
Член од
10 ноември 2013
Мислења
284
Поени од реакции
69
Епа не си ме послушал за СКА ем поголем коефициент ем си испадна без проблем :icon_mrgr:
Абе ја те послушав ама работата е што сум ја пишал погрешната јас ја сум крив ама тоа е тоа готово више неможам да се вратам назад
 
Член од
2 септември 2012
Мислења
320
Поени од реакции
92
Breeee ovie rusi,gi igras na pomalku golovi,denes ke dadat 80...u pm i rakomet i boks veke :D
 

Jovan 995

Моторџија !
Член од
10 ноември 2013
Мислења
284
Поени од реакции
69
Мареј 3-0, Нишикори 1, Лопез 1, Мугуруза 1, Маракова/Веснина 1, Бопана/Куреши 1
А едно прашање а што е со мареј тоа 3-0 пошто ич не пратам тенис дури не се ни разбирам у тоа
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.943
Поени од реакции
9.580
За утре
ОМСК е MUST WIN плус Спартак го продаде можда и најдобриот играч голманот Глас поради финансиски проблеми како и еден друг играч околу тимот е лоша атмосферата. Не е некој коеф али со хендикепи може да се проба
 

Kajgana Shop

На врв Bottom