Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.442
Какви резултати денес, сите фаворити добија полувреме крај. Не знам како денес не наместија една кладилниците да се спасат. :brlav:
Само мајсторот Стефан ја изигра Труро 2+ за неверојатни 1.16 квота. Секоја чест за мене, единствен што не фатив од цел свет.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Какви резултати денес, сите фаворити добија полувреме крај. Не знам како денес не наместија една кладилниците да се спасат. :brlav:
Capture.JPG

Како не наместија, мртвиот слепец од судија им даде непостоечки пенал на ЦСКА, да им ја ебам неспособната мајка и на Бенфика, ги истурија, никако втор гол и на крај пресврт допуштија.
 
M

MD_

Гостин
Прегледај го приврзокот 177250

Како не наместија, мртвиот слепец од судија им даде непостоечки пенал на ЦСКА, да им ја ебам неспособната мајка и на Бенфика, ги истурија, никако втор гол и на крај пресврт допуштија.
Само 7 утакмици ? Аматер, си требало да додадеш уште некоја утакмица
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.383
Поени од реакции
7.305
Смешен бил коефициентот на Барса .

Оооооооокккк.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Едино Шиљо и Бенатија штрчат здраво у тимот, 1.50 е ебење у мозок со оглед на другите 9 кој се на терен, плус што и Барса не се бог и батина... и 1.70 нема вредност уопште... 2 можеби би било пореално.
Абе 3.50 требаше за Барселона
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
@Ставрогин Морам да те цитирам,едноставно е посилно од мене..ти пишав внимателно види го составот на Јувентус и самиот размислиси дали беше смешен коефициентот..во ваква ситуација каде Јувентус на Камп Ноу излегува со тракторите Бенатиа-Барзаљи назад,Стураро на средина и Де Шиљо десен бек не знам со кој памет очекувавте дека Јувентус можи да извлечи нерешено или победа против Меси-Суарез и Дембеле.....арен си беше коефициентот според околностите...катастрофална грешка на Кладилниците ќе беше да дадеа 1.90-2.0 коефициент..сепак Бонучи,Кедира,Алвеш,Киелини,Квадрадо и Манџукич фалеа од тој Јувентус што ја исплеска Барселона во март..а 6 играчи се повеќе од пола тим.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.294
@Ставрогин Морам да те цитирам,едноставно е посилно од мене..ти пишав внимателно види го составот на Јувентус и самиот размислиси дали беше смешен коефициентот..во ваква ситуација каде Јувентус на Камп Ноу излегува со тракторите Бенатиа-Барзаљи назад,Стураро на средина и Де Шиљо десен бек не знам со кој памет очекувавте дека Јувентус можи да извлечи нерешено или победа против Меси-Суарез и Дембеле.....арен си беше коефициентот според околностите...катастрофална грешка на Кладилниците ќе беше да дадеа 1.90-2.0 коефициент..сепак Бонучи,Кедира,Алвеш,Киелини,Квадрадо и Манџукич фалеа од тој Јувентус што ја исплеска Барселона во март..а 6 играчи се повеќе од пола тим.
Дај скриншот бе пеер


Sent from my SM-G903F using Tapatalk
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
@Ставрогин Морам да те цитирам,едноставно е посилно од мене..ти пишав внимателно види го составот на Јувентус и самиот размислиси дали беше смешен коефициентот..во ваква ситуација каде Јувентус на Камп Ноу излегува со тракторите Бенатиа-Барзаљи назад,Стураро на средина и Де Шиљо десен бек не знам со кој памет очекувавте дека Јувентус можи да извлечи нерешено или победа против Меси-Суарез и Дембеле.....арен си беше коефициентот според околностите...катастрофална грешка на Кладилниците ќе беше да дадеа 1.90-2.0 коефициент..сепак Бонучи,Кедира,Алвеш,Киелини,Квадрадо и Манџукич фалеа од тој Јувентус што ја исплеска Барселона во март..а 6 играчи се повеќе од пола тим.
Види, јас имам едноставен начин на одредување на вредноста на еден натпревар. Пред да ги видам коефициентите на натпрварот поставувам мои коефициенти и потоа ги споредувам со дадените. Во случаи каде што има голема разлика, прво разгледувам да не сум направил некој голем превид и ако не, уплаќам. Јас и понатаму стојам на ставот дека коефициентот беше смешен, и имав уплатено контра. Јеби га, не можеш сите да ги погодиш.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.442
Види, јас имам едноставен начин на одредување на вредноста на еден натпревар. Пред да ги видам коефициентите на натпрварот поставувам мои коефициенти и потоа ги споредувам со дадените. Во случаи каде што има голема разлика, прво разгледувам да не сум направил некој голем превид и ако не, уплаќам. Јас и понатаму стојам на ставот дека коефициентот беше смешен, и имав уплатено контра. Јеби га, не можеш сите да ги погодиш.
Се е ова ок, ама ако мислиш дека не вреди коефициентот не значи дека мораш контра да го уплатиш. Ете конкретно тебе 1.55 на Барса ти биле смешни вчера, ама кога знаеше дека нема да играат играчите што ги наброја Џони зошто си изиграл контра? :D Требало само да ја прескокнеш утакмицата и да се префрлиш на некоја друга.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Се е ова ок, ама ако мислиш дека не вреди коефициентот не значи дека мораш контра да го уплатиш. Ете конкретно тебе 1.55 на Барса ти биле смешни вчера, ама кога знаеше дека нема да играат играчите што ги наброја Џони зошто си изиграл контра? :D Требало само да ја прескокнеш утакмицата и да се префрлиш на некоја друга.
Не е така, бидејќи беше огромна разликата помеѓу проектираниот коефициент и дадениот. За мене контра од Барса вчера имаше голема вредност. Да беше коефициентот некаде 1.70 немаше да играм контра, бидејќи ќе ми немаше голема вредност.

Види, ако јас секогаш успевам да најдам натпревари каде што мојот коефициент се разликува од дадениот по 0.40, јас долгорочно би морал да бидам во голем профит ОСВЕН ако не сум очаен во моите проекции за тоа како коефициентите би требале да бидат. После две децении кладење мислам дека и не сум многу лош во ова.

Денес на пример има еден меч на ИТФ турнирот во каиро каде што коефициентот на Ана Уреке на William Hill e 4.30 што по мене е огромен и има вредност. Не велам дека ќе биде добитен, но морам да го уплатам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom