Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
5 септември 2012
Мислења
136
Поени од реакции
21
Чешка денес ги изеде гомната за сите пари, него дајте нешто предлози за утре сакам на поголемо да ставам.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
778
Поени од реакции
447
Чешка денес ги изеде гомната за сите пари, него дајте нешто предлози за утре сакам на поголемо да ставам.
Имаш околу 6 коефицент

Хрватска - 1
Италија - 2
Велс 1&T12+
Дел Потро - 2
 
Член од
5 септември 2012
Мислења
136
Поени од реакции
21
Имаш околу 6 коефицент

Хрватска - 1
Италија - 2
Велс 1&T12+
Дел Потро - 2

Реално гледано ок се утакмициве мада жабариве ми се малце сумлјиви, туку кажи ми за Финска што мислиш, нели би требало да ги отвората косовариве?
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
778
Поени од реакции
447
Реално гледано ок се утакмициве мада жабариве ми се малце сумлјиви, туку кажи ми за Финска што мислиш, нели би требало да ги отвората косовариве?
Не ми фаќа око за Финциве, некако страв ми е да не изненадат Косовариве, може и ќе ги здробат 3/4-0 али имам некој трип дека ќе изненадат Косовариве
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
778
Поени од реакции
447
А гледам од 7 на 6.50 паднал коефицентот за Косово, а за Финска од 1.45 се качил на 1.67, вреди да се проба х2 има 2.65 коефицент што е одлично
 
L

Löwe

Гостин
@Tomasino
Произнесисе за утрешниот Супер Глоуб. Лани некако ептен лабаво играа фаворитите и ниеден не победи убедливо, не се замараат многу или?
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
778
Поени од реакции
447
Коефицентот за Финска се крена од 1.45 на 1.75 а за Косово падна од 7 на 5.75, затоа не летајте денес на Финска, подобро одбегнете ја!
 
S

Samurai_Sk

Гостин
Финска не ви е сигурна не бидете наивни, Косово има добра репрезентација а и мотивирани ке бидат да се покажат, него мене и Италија а богами и Хрватска не ми се баш сигурни, турците знаат да изненадат, селекторот на Хрватска не ми дава впечаток дека има контрола врз играчите од репрезентацијата и некака не знае како да ги мотивира што не е случај со Fatih Terim, јасно е дека Хрватска е далеку подобра репрезентација но не е баш ситуација Турција да се опише без око да ти трепне а башка во Хрватска поточно во Загреб денеска е најавено дожд,мислам овде може да се оди на 0-2 голови
 
Последно уредено од модератор:

Дејмон

why not
Член од
17 мај 2011
Мислења
1.368
Поени од реакции
2.886
Ja bi ja probal Island X2.
Ukraina bez publika, loso evropsko za razlika od Islangjanive koi znaeme site deka prijatno iznenadija. Ako e nekakvo merilo toa eventualno.
X2; 1.95
X2 & 0-3; 2.40
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
@Tomasino
Произнесисе за утрешниот Супер Глоуб. Лани некако ептен лабаво играа фаворитите и ниеден не победи убедливо, не се замараат многу или?
Не дека лани играа лабаво,сепак Фуше Берлин не беше заебанција од екипа и успеаа да искористи.
Оваа сезона се посилни за Штефан Фат,+Ненадиќ,Виеде,Тонесен,Друкс на бековска линија+Линдберг.Захрисон,страшен тим ќе имаат.
Пак битката ќе се води меѓу Европјаните,со некоја шанса АЛ САД да напрај нешто,ако ги потценат,ама многу тешко,другите екипи се светлосни години назад.
ПСЖ според мене е фаворит,а и Киелце не се за фрлање,ќе видиме како ќе оди и вкрстувањето,таа екипа шо ќе има полесен пат до финале ќе е поодморна и ќе е фаворит во финале.
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
albanija-makedpnija-1
hrvatska- turcija 1
wels-moldavija 1
ovie da gi igram so 1000 ?ili da ja dodam i srbija i da uplatam 500
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
За денес еден сингл на поголема уплата
Црвена Ѕвезда - Адмирал 2 @2,15
 

Kajgana Shop

На врв Bottom