Кладилница (Генерална дискусија)

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Ова не е можно...... Значи смрдениве ги чекам минуска на полувреме 28:47 губат

Ево што се деси второ полувреме



Како бе смрдени едни, КАКО. Ја чекав за добивка 71,5-.

:uzi::uzi::uzi::uzi::uzi:
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Nisto nema vecer da igram ..i me mrzi da izlezam,i neznam kako da gi kombiniram,nekako Hayward,Irving mi se posigurni,drugo DeRozan i Butler .
Ili mozebi ke rizikuvam i ke gi pustam tie 5 od SportLife na 500den .
Ги пуштив јас Ирвинг +, Џорџ -, Батлер - и Драмонд + околу 11 коеф.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
На кое дереџе дошле овие Виртус Болоња цц ејј шампионска екипа беа сега не можат 60 поена да постигнат.
 
Член од
6 февруари 2015
Мислења
198
Поени од реакции
38
Gulbis - Q.Halys - 2ka maliov eptem dobro mu se drzese na djokovic na AO 2.75 koif
CHUNG - COPIL - 1 1.60
Bemelmans - j. Souse - 2ka 1.23
ZA UTRE
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
За вечерва
Елис 16.5+ повторно би требало да биде ударна игла кај Пејсерс , Џорџ откако се врати од повреда игра топло ладно т.е не е веќе истиот Џорџ од лани , Елис има целосна слобода во напад а има можеби најголема минутажа на терен , зема доста шутеви и има добар процент би требало да оди плус вечерва.
Андерсон 19.5 - Се врати Дејвис, па Андерсон е повторно на клупа , претходната утакмица влезе + поради тоа што не му тргна шутот на Дејвис кој шутираше 0/6 на стартот па овој ја искористи шансата, ама овде на спротивна страна се Мемфис , Гасол и Зек во рекетот тешко се пробива , претходната партија против Мемфис мислам имаше само 8 поени.
Рондо 11.5+ Човеков блеска како во најдобрите денови , денес Кингси се без најдобриот стрелец Казнс па треба да превземат Геј и Рондо сепак го одбрав Рондо кој игра одлично во последно време и има помала граница .
Вучевич 15.5+ Втора утакмица во 2 дена вчера не се прослави многу беше на 16.5 граница даде 16 поена со катастрофален шут од поле 6/17 , вечерва против Сан Антонио ќе биде тешко али треба да превземе одговорност .[DOUBLEPOST=1454363053][/DOUBLEPOST]
На кое дереџе дошле овие Виртус Болоња цц ејј шампионска екипа беа сега не можат 60 поена да постигнат.
Мамицата да им ебам што ги изиграа 2 и 3 четвртина мизерни ејјј ги имав да дадат 70 или повеќе поена со Звезда + полувреме и Бран - Елфсборг 2/1 (морав да ја врзам не можеше сингл да се игра) 0-1 полувреме 2-1 е сега 87.
 
Последно уредено:

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Има пиво ко ќе се видиме :D
Nisto nema vecer da igram ..i me mrzi da izlezam,i neznam kako da gi kombiniram,nekako Hayward,Irving mi se posigurni,drugo DeRozan i Butler .
Ili mozebi ke rizikuvam i ke gi pustam tie 5 od SportLife na 500den .
Убо тргна возот...кајри шутира 3/3 у прва четвртина а п.џорџ има 1/6 :D се надевам ќе бидит добро
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Значи стварно е безобразно ама овој Џорџ може и другата нога да си ја скрши се да му ебам. Која ти е таа реализација 1-8 бе мамицата да ти ја изнаебам у сред пичка.
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Значи стварно е безобразно ама овој Џорџ може и другата нога да си ја скрши се да му ебам. Која ти е таа реализација 1-8 бе мамицата да ти ја изнаебам у сред пичка.
Зашо бе играш против мене? Од сите малери на форумов мене како најмалер ме најде контра да ми играш? :D Не дека Драмонд мене не ме дупи со онај дебилен 1/5 шут ама тое денес ќе не дупат нели фтори/фтори е...
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Зашо бе играш против мене? Од сите малери на форумов мене како најмалер ме најде контра да ми играш? :D Не дека Драмонд мене не ме дупи со онај дебилен 1/5 шут ама тое денес ќе не дупат нели фтори/фтори е...
Oд коа ми падна паричево - кур само фаќам :D

Не бе, Џорџ највише го ругам ја поошо е говнар и пошо Индијана Ротираат највише и резервите им играат по 42050295029502 минути ама педер 1-9 шут бе ...срамота е ова ....

Ај може ќе дае 18 у второ :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:


А Бруков 10 у прва хах ...ја коа го играм 10 на крај дава xD
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Кајгана магијо Кајри уште 8 поени, Драмонд 10 и П. Џорџ и Батлер да не дадат појќе од 23.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom