Кисела вода

Член од
7 септември 2016
Мислења
19.505
Поени од реакции
34.615
па еден куп крстови и цркви имаме во државава, а посебно Грујо додека беше на власт направи на секое ќоше црквиче,
Да не мешаме партии,
ќе да ти мешаш, еднострано пишувајќи „посебно“, а кој друг „непосебно“ немаааа! :toe:!
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.691
Поени од реакции
9.530
ќе да ти мешаш, еднострано пишувајќи „посебно“, а кој друг „непосебно“ немаааа! :toe:!
СДСМ се тие " непосебните "...факт...вмровците градеа крстови и цркви сакајќи да обележат територија како куче кога моча...и што се офајдивме ајде кажи?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.612
Поени од реакции
34.840
шо лаете без потреба кога крстот нема да се гради со општински пари, минус дали е ако е донација? ако не нека стават џамија...
Исто колку што беа донации црквите во Аеродром ;)
Секоја таква донација е платена, и преплатена (променет урбанистички, дозвола за градба, шитнато државно земјиште за џабе пари и сл.).
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.505
Поени од реакции
34.615
СДСМ се тие " непосебните "...факт...вмровците градеа крстови и цркви сакајќи да обележат територија како куче кога моча...и што се офајдивме ајде кажи?
...ти изгледа гледаш само личен интерес, немаш духовно богатство во тебе, некако не очекував вакво погрдно пишување од тебе токму сега за време на Велигденски пост,
П.С.
...кучето со мочањето не означува само територија, туку пушта ,,пораки" разни информации за другите кучиња, затоа погледни подобро како душка ,,како да чита" на тоа место, а не е вознемирено дека влегува во туѓа ,,кучешка територија", тоа му доаѓа како ,,кучешки емајл", ако веќе споредбено пишуваш, тогаш потруди се ,,да прочиташ" што значат тие крстови и цркви, а не само да гледаш да се офајдиш, без разлика и да не си верник не смееш уочи Велигден вака да пишуваш, ќе си побараш прошка во црква пред да влезеш за Велигден, ако ќе одиш, мој совет!
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.691
Поени од реакции
9.530
...ти изгледа гледаш само личен интерес, немаш духовно богатство во тебе, некако не очекував вакво погрдно пишување од тебе токму сега за време на Велигденски пост,
П.С.
...кучето со мочањето не означува само територија, туку пушта ,,пораки" разни информации за другите кучиња, затоа погледни подобро како душка ,,како да чита" на тоа место, а не е вознемирено дека влегува во туѓа ,,кучешка територија", тоа му доаѓа како ,,кучешки емајл", ако веќе споредбено пишуваш, тогаш потруди се ,,да прочиташ" што значат тие крстови и цркви, а не само да гледаш да се офајдиш, без разлика и да не си верник не смееш уочи Велигден вака да пишуваш, ќе си побараш прошка во црква пред да влезеш за Велигден, ако ќе одиш, мој совет!
Аман бе душо, што ми се нафрли без врска на мене...каков личен интерес, какви бакрачи..Личен интерес имаат градоначалниците што беа, а и овој сегашниов...сите тие нека молат Бога за прошка, а не јас..они имаат направено гревови, не јас..они трошеа државни пари за курово здравје....од каде ти идеја дека сум духовно сиромашна..аххх Бјонс, бјонс...За какво духовно богатство милсиш дека немам, ај у форум религија да одиме и да се разбереме..
Впрочем дали ти воопшто си прошетала во населбата Кисела Вода?
Таму треба под итно да се напарави ред, да се поправат улици, канализации, не на секој дожд вештачки езера, да се прекине градење, треба поликлиника, паркинзи, треба дислокација на болницата за зависници...многу животни прашања таму треба да се решаваат...а со градење на било каков верски објект, освен узурпација на земјиште и кревање прашина, жителите нема да се усреќат многу.
 
Член од
8 април 2022
Мислења
184
Поени од реакции
269
Што се плашите од крстови и јарболи не ќе ве коваат и бесат на нив. Пара на кило се искраде од народов, та ова било проблем да се финансира.

Тури крст за да ти биде спокоен животот. Вампири бегаат од него.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.505
Поени од реакции
34.615
Аман бе душо, што ми се нафрли без врска на мене...
...не ти се нафрлив, туку ти искоментирав на нешто што погрешно си напишала, не можам да преќутам кога се пишува така за црква и крст, без разлика за позадината, духовно почитување мора да се има ако сме христијани, посебно за Велигденски пост таков коментар- НЕ!
..каков личен интерес, какви бакрачи..
и што се офајдивме ајде кажи?
ова!
....од каде ти идеја дека сум духовно сиромашна..аххх Бјонс, бјонс...За какво духовно богатство мислиш
крстови и цркви сакајќи да обележат територија како куче кога моча...
... и ова!
и колку да сум лута, навредена, понижена, неверник, никогаш не би рекла или напишала во стил ,,мочање за територија,, за црква, никогаш!
 
Последно уредено:
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.691
Поени од реакции
9.530
И Крстовите и Црквите ли дојдоа на ред да ви сметаат бре мизерни Северџани?
Да не го употребеше зборот мизерни во коментарот, ќе помислев дека и ти ги сакаш црквите и крстовите.
 
Последно уредено:

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.612
Поени од реакции
34.840
Што се плашите од крстови и јарболи не ќе ве коваат и бесат на нив. Пара на кило се искраде од народов, та ова било проблем да се финансира.

Тури крст за да ти биде спокоен животот. Вампири бегаат од него.
И Крстовите и Црквите ли дојдоа на ред да ви сметаат бре мизерни Северџани?
Ај објективно малку, дали крст ќе ја оправи тиња населба како Кисела Вода?
Па да му ибам мајката, поарно да турат некој кубик асфалт низ тоа улиците, и нека поправат некоја дупка, отколку да дигнат крст. Нели само плачат општините дека со поскапувањето на струјата едвај врзувале крај со крај?

Живеев околу 4 години во Кисела Вода, имам живеено уште во неколку населби низ Скопје, и од поголемите населби мислам дека оваа е најголема мизерија. Делот кај Рампа со изградбата на згради на секој чекор во улички од 3 метри не е ни за коментирање, нека се молат да не се запали некој објект бидејќи ќе сиби мајката цела улица.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.505
Поени од реакции
34.615
Кокошко глупа куче во уста да ти се измоча да те обележи. Мозочните клетки ти функционираат за само за јадење и серење.
Си се разминала со женскиот род, повеќе на лајно ми личиш. Гроб ли ти јебем мртав.
stavrogin, ти ли си?
кој и да си, полека со тој пис речник, Велигденски пост, Велики Петок распнат е Исус Христос, тежок ден, немој со вакви зборови, аууу која злоба во тебе!
 
Член од
9 април 2007
Мислења
1.267
Поени од реакции
969
stavrogin, ти ли си?
кој и да си, полека со тој пис речник, Велигденски пост, Велики Петок распнат е Исус Христос, тежок ден, немој со вакви зборови, аууу која злоба во тебе!
Па истите бараат цркви и крстови. Полни со злоба.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.505
Поени од реакции
34.615
Гледаш ли дека постот му е од вчера,уствари заборавив дека ти си бијонс,извини
... видов, како не видов саатот кога напишал толку рано очигледно е надвор од МКД, малку подалеку таму преку бара, ај нека биде и вчера на Велики Четворток, па и претходен тоа се све денови од Страдалната седмица на спомнување на Исус Христос, многу погрдно изгледа пишаното!
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.505
Поени од реакции
34.615

Kajgana Shop

На врв Bottom