Кире Лазаров

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Nisto ne se potfrlile,naprotiv postignaa ogromen uspeh,i da zavrsime kako 12ti nisto strasno,ova e odlicen rezultat,razsmisli malku...normalno e deka po pobeda nad polska i rusija nadezta za polufinale malku porasnaa i kaj nas i kaj niv no sepak treba da sme zadovolni i so toa sto go postignaa...koga ke se vratat od hrvatska treba da se precekaat na aredrom...zasluzuvaat ostavija srce na teren
pozz...
Затоа напишав МАЛКУ.... Овај состав е спремен за повеќе од она што го прикажа до сега. Според мене, можеа и медал да освојат. Сепак, добро е и она што го покажаа, дека Македонија не е за потценување.
 

Сапун

. . .
Член од
10 јули 2007
Мислења
1.642
Поени од реакции
4
Колку што е Македонија блиску до пласман меѓу ТОП 10 светски репрезентации толку капитенот Кирил Лазаров, кој на досегашните седум натпревари постигна вкупно 70 гола, дури 23 повеќе од Хрватот Иван Чупиќ (трет е Полјакот Томаш Тлучински со 46), е блиску да го собори рекордот од 86 гола на Кореецот Кјунг-Шин Јон од СП 1995 во Исланд. Значи му требаат уште 17 гола на два меча.

забранети се линкови до други страници - Џену Грл
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
77 ГОЛА
УШТЕ ЕДЕН МЕЧ СО 9 ГОЛА И Е ИЗРАМНЕТ, СО 10 НА ВЕЧНА ЛИСТА ПРВ!
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Криво ми е само што нема да биде МВП на првенствово, ама се надевам ке биде прв на вечната листа.
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Па јас мислам дека со кој и да играме треба да му пуштат па постигне 10гола. Едноставно заслужи да го запечати своето име во историјата на Светскиот ракомет.

Со среќа Кире, и со Господ напред.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Некој информација колку е вториот зад него?Ја мислам дека ќе го надмине тој рекорд против Ј.Кореа со помош на своите соиграчи.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Значи 86 гола е светски рекорд, со 10 гола против Јужна Кореја влегува во Гинис.
 
H

HITCH

Гостин
Сепак мислам дека треба да биде МВП бидејќи игра напад, одбрана, психолог, тренер уште лекар и голман да стане на репрезентацијата му фали. Не е важно што ќе направиме на последниот натпревар со Кореја важно е Кире да постигне 10 голови и да си го добие она што го заслужува. Сите треба да играат за Кире сега.
П.С. Се надевам дека државата и АМС ќе му дадат признание за тоа што ја носеше цела репрезентација на грб
Н А П Р Е Д К И Р Е !!!!!!
:eek:lee:
:oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe:
 
Член од
18 август 2008
Мислења
680
Поени од реакции
33
Ееее кире од кај стигна,откако си имаше проблеми тука со гимназијата,заедно некојпат на тренинг,до светски рекорд...ццц...
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
И јас мислам дека треба МВП доволно е да се погледне дека има најголем број асистенции и најмногу голови.Утре ќе видиме дали ќе постави нов рекорд во постигнати голови.:wink:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
нема шанси да го одберат лазаров..ако стигнеше Македонија во завршницата можеби вака нема шанси
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Kире Лазаров моментално е како што се Роналдо и Меси во фудбал:toe:
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Aлал да му е. Да даде господ секогаш и сегде да е најдобар стрелец.

За следниве првенства нашите нека му га мислат многу подобро да го искористат, а не само од него да чекат:smir:
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Кире мајстосторе секоја ти чест!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom