Кире Лазаров

Дискусија во форумот 'Ракомет' започната од girl*, 15 јуни 2008.

 1. girl*

  girl*

  Член од:
  23 април 2008
  Мислења:
  457
  Допаѓања:
  4
  ајде луѓе сега пишувајте шо мислите за наш кире, шо може да мислите, се најдобро, of corse!!
  ја едноставно го обожавам, идол ми е од кога знам за себе!
   
 2. ^Exotic^

  ^Exotic^ Wanderstruck

  Член од:
  25 ноември 2007
  Мислења:
  5.967
  Допаѓања:
  1.046
  Најдобриот играч во Македонија.И најзаслужен за квалификувањето на Светско Првенство.Само така продолжи Кире!Со тебе сме!
   
 3. liana

  liana ја знае вистината

  Член од:
  10 август 2007
  Мислења:
  687
  Допаѓања:
  45
  срцка е....и се труди да биде инспиративен кога зборува
  дефинитивно најзаслужен, заедно со Борко
   
 4. Ајсшутер

  Ајсшутер Гостин

  Еден е Кире браво за него најзаслужен е он што не однесе на Светско
   
 5. the Consigliere

  the Consigliere не читам дугачки постови

  Член од:
  17 јуни 2007
  Мислења:
  5.595
  Допаѓања:
  263
  kire lazarov spored mene e najdobriot makedonski sportist vo bilo koj sport.... golem patriot , mu nudele da igra za hrvatska i spanija a toj glatko gi odbil....

  so eden zbor, ZVER !!!!!!!!!
   
 6. pirlo21

  pirlo21 којотот

  Член од:
  12 јануари 2008
  Мислења:
  1.812
  Допаѓања:
  159
  Го пишав ова и на темата 'најдобар ракометар на свет' и пак ќе кажам:
  Најдобар ракометар на свет, а потекнува од место каде што немало ракометна сала, е тоа ви се вика ѕвер.
   
 7. MarijaFL

  MarijaFL

  Член од:
  16 јуни 2008
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  super e kire, igrac od svetska klasa, da imame barem uste 2-3 igraci kako nego ke bideme kako hrvatska vo rakomet, ke mozat voa da ni nosat, ali kako i da e ne ni ide loso
  na svetsko ke bideme extra
   
 8. Кирца

  Кирца Монк

  Член од:
  7 април 2008
  Мислења:
  7.030
  Допаѓања:
  2.254
  Имењакот ти е најзакон бе.Да не беше он к.р шо ќе влезевме на светско а и загреб шо ќе тепаа до толку во лига на шампиони.
   
 9. ManowaR

  ManowaR

  Член од:
  2 јуни 2007
  Мислења:
  5.607
  Допаѓања:
  3.218
  Градот од каде што потекнува е расадник на ракометари и ракометарки, како што Струмица е расадник на фудбалери.
  Само ситуацијата во државата, предрасудите и други фактори влијаеа на јаки момци и девојки да не успеат. Кире Лазаров и Гордана Нацева се исклучок, со голем труд станаа тоа што се.
  Инаку, пред 3-4 години ракометарките играа во финале на купот и загубија од Еуростандард.
  А сала? Па се гради, и за една година најверојатно ќе има и сала. Ги прашував моите школски ракометарки, а беа дури три, зошто не влезат во супер-лига, и ми одговараа дека нема кај да играт, на отворено игралиште не се дочекува Кометал ЃП. И во право беа...
   
 10. girl*

  girl*

  Член од:
  23 април 2008
  Мислења:
  457
  Допаѓања:
  4
  да да од свети николе е. ама тоа нема врска со салата шо ја немало, тоа е до талентот другар, а и најверојатно и до гените (од татко му, зашо и он бил ракометар на времето)
   
 11. Chombe_United

  Chombe_United Да ми бричите ташаците!

  Член од:
  14 декември 2007
  Мислења:
  8.810
  Допаѓања:
  450
  Го гледам како единствен наследник на големиот Пепи Манасков!
  Имав чест и да играм против Кире Лазаров, мора да признам, не е ни малку лесно!
  Едноставно дечкото е феномен!
   
 12. JOE

  JOE madrid madrid y nadie mas!

  Член од:
  31 март 2007
  Мислења:
  2.952
  Допаѓања:
  399
  Кире Лазаров е од Свети Николе каде до пред некој месец немаше спортска сала таму,Сега со проектот 35 спортски сали доби и Свети Николе спортска сала.Незнам како успеа чоекот да се изгради во таква средина.Секоја чест за него.Да е жив и здрав
   
 13. eMilanist

  eMilanist Ursus domesticus

  Член од:
  27 септември 2007
  Мислења:
  2.145
  Допаѓања:
  1.252
  Мајстор на ракометот!
   
 14. Smesko

  Smesko

  Член од:
  25 јуни 2007
  Мислења:
  100
  Допаѓања:
  2
  Jas ke vi kazam kako bidejki sum od sveti nikole samo toj i naceva se najpoznati a gi ima eden kup da ne nabrojuvam bidejki ke bidam dosaden dodeka tatko mu bese trener na Ove Pole klubot se drzese kako taka no sega toj ,,ne se zamara'' a za kire imam slusnato koga bil mal non-stop bil na toa igraliste na koe sum i jas samo sto jas ne sum tolku redoven:tapp:potoa otisol vo borec pa vo pelister pa zagreb,vesprem i pak zagreb a salata e skoro do polovina:nesvest:a inaku chombe_unaited moze da znam od kade si bidejki ima eden moj kolega od sv.nikole taka ga vikaat na prekar??
   
 15. Madrid

  Madrid Timeless

  Член од:
  23 март 2008
  Мислења:
  3.899
  Допаѓања:
  153
  Најдобар македонски спортист моментално, само пофални зборови имам за него...
   

Сподели преку: