Кина го покажа своето ново стелт "копиле"

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.157
Поени од реакции
2.821
Koпија, копија битно направија!

Ај Македонците да ги видам нека направат копија???
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Не е копија, затоа што фудбалска топка не може да биде копија на фудбалска топка.
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Ако така гледате сите авиони со стелт технологија се копии едни на други, затоа што едноставно доста се ограничени инжинерите за начинот на дизајн за авионот уште да остане "стелт".
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
копија или не они го имаат. каков е таков е ке им врши работа ако некад недајбоже и м затреба..
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.579

Kajgana Shop

На врв Bottom