Квиз 50-50 !

Шмики

Byakugan
Член од
12 март 2008
Мислења
743
Поени од реакции
16
Нов квиз на телевизијата А1 Ова лето, за сите љубители на квизови, телевизијата А1 нуди можност за брза заработка од 300.000 денари низ игрите на знаење во новиот квиз „50-50“. Македонското издание на интерактивниот квиз во светот познат како „Фифти-фифти“, за сите среќници и вљубеници во предизвици ќе се емитува на фреквенцијата на телевизијата А1 секој работен ден во 20 часот, а на гледачите од своите домови ќе им се даде можност во една емисија да освојат награда во износ од 3.000 денари. Наскоро треба да почне пријавувањето и селекцијата на кандидатите кои во 40- минутната дружба ќе покажат колку се познаваат себеси како брачни партнери, вљубени двојки, пријатели и колеги. Овој светски бренд е дел од палетата на квизови на „Ту веј трафик“ кој телевизијата А1 го донесе во Македонија преку квизот „Кој сака да биде милионер“, што повторно ќе се емитува од септември.


www.vreme.com.mk
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
Оуу ... обожавам квизови, како што се Милионер и другите останати што ги дават летниот преоден рок, ке го видиме и овој сега 50-50 дали ке ме занеси или ке ми досади .. :vozbud:
 

^^Smiley^^

Broo Tal Smy Lee
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.045
Поени од реакции
25
Вратете го Милионер!!!:( На ова 50-50, водителот не го бива, премногу се возбудува!
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
глупо е што некој патува можда и од Гевгелија, и да испадн на компанија?:tapp:
Па и треба да погодиш колку си одговорил точно......................:jaj:
незнам, ја мислим дека овој квиз не си го бива!
Компанија е најсмешното(смисол:трагично) нешто у целава историја.....
барем ја така мислам.......
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
Утре ке го гледам овој 50-50 па ке оставам коментар дали ми се допаѓа вака сега не го знам ...
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Многу сакам квизови, ги обожавам.Немав можност да гледам денес, може некој да ми објасни како оди квизот, какви игри има, правила?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
543
Ја мислев добар ќе биде, ама стварно ,,компанија‘‘ е нешто најглупо у квизов, значи треба тука и среќа доста да се натпреваруваш, можда тој пар што испаѓа на ,,компанија‘‘ знае повеќе од другиот пар.
Не ми остави некој посебен впечаток, а и водителот не го бива.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
ова 50-50 го неам глеано али од шпицата можам да заклучам дека е голема копија на Милионер, дури и водителот се погрижиле да има фризура ко Трендо...и глеав дека играат Компанија Месоборанија за нешто у емисија...е на тоа се згазив од смеење...
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Квизот е срање. Како прво целата замисла за текот на квизот е бесмислена. Изборот на парови Г Л У П. Водителот Т У П. Тотален промашај.
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Ја преска го загледав така по малку, знае некој што направија тие близнаците? Излегов јас тогаш коа требаше да погодуваат колку точни одговориле. иначе квизот ми е безвеза, сакале да направат нешто ама имале недостаток на креативност :) И да, на кого му текнало за компанија....:zver::pos:
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Денеска го глеав малку. Паднав патос од смеење со толку знаење и близнацине си отидоа дома со палците у гз. ХАХА капа им спуштам за знаењето ама премногу самоувереност ги поеба. Инаку за Шоуто мислам дека можело и подобро ама ај занимавка за летово.
 

Handsome

Love me or Blow me !!!!
Член од
21 јануари 2006
Мислења
852
Поени од реакции
1
не сум го гледал овој квиз ама од Трендо ако има поглуп водител па те...се сечам кај што сум најтенок.Ми изиграва некое големо јебачиште,џентлмен ама коа ќе му ја видам таа сплесканата фаца и како тропа глупости,па поставува исти безвеза прашања колку да не остане без муабет...:tapp::tapp::tapp:
одма смена...Игор Џамбазов или Тони Михајловски само за таа работа
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Поглуп квиз немам гледано... Првата игра е ок, но втората... И крајот е катастрофа. Втората игра се состои од 5 прашања, еден одговара, друг потврдува, и на крај едниот треба да погоди колку прашања имаат точно одговорено за да ги земат парите.... Кој ке погоди? И нормално близнаците си заминаа дома без ни еден денар, а имаа погодено 4 од 5 прашања во последната игра.
 
Член од
18 март 2007
Мислења
570
Поени од реакции
78
Гледав вчера, многу ми е чуден. Сè ме потсетува на Милионер, само трипати погрдо (заедно со водителот). :pos2:
А и не е чудно, буквално целиот тим од Милионер го прави овој квиз. Погледнете ја само одјавната шпица.
Подобро да продолжеле со Милионер, што знам... :toe: И така ова е исто, што се мачеле да менуваат име.
 

Шмики

Byakugan
Член од
12 март 2008
Мислења
743
Поени од реакции
16
па и ке продолжат со милионер од септември повторно ! Добра вест ! ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom