Квалификации за европските натпреварувања

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
тука не беше многу голем к-циент за нерешено, пушти Казан за дома да наполни стадион, ако тепаше тука празен ќе му беше во реваншот...
ti izgleda stalno zemas vo kladilnica
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
so dokaz be nekojsi Odd od Norveska mu dava 3 gola ko od sala na Dortmund ekipa so ima igrano finale LS do pred nekoja godina za taka na sreka da ja svrtat i da zavrsi 3 : 4
mislam helooo
i jas se smeam koga nekoj ke reci mestena e ama ova denes bese mnogu apla
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.084
Поени од реакции
11.071
Дортмунд и Билбао нема шанси а да не се местени.Како би дале одд 3 гола на дортмунд бе, а тоа да биде реална игра? Салам сте вака? а и да дадат 3-0 одд како после би свртило 3-4 со фер игра? па нозете ќе им ги искршеа бе.Вас реално ви е работнички на дортмунд 3 да му фрли до полувреме? е толку е квалитетен одд, можеби и помалце.
Жилина не ја гледав ама 0-2хт -3-2 фт против таков противник нема логика едноставно.


Во врска со утакмицава, браво и секоја чест.Од срце изиграно.Да небеше глупавиот црвен мислам и дека ќе победеа.А и после црвениот,нз зш толку чуваа 0-0 и ја прават истата грешка.. мн подобро е кога не се бранат и играат за да победат и без страв.
A тој батката што пиша дека рубин пуштил гол за да им се наполнел стадионот :pos::pos::pos:
ти бате или си фан на вардар или си заминат со паметот, трето нема..


сеа некој ќе ме цитира и ќе ми докажува дека големите тимови НЕ местат.
АУ дада , така е.ФК Победа го измисли местењето :pos::pos:
Размислете си вака логично малце,кога може македонски тимови да местат утакмици на кои што се вртат десетици или стотици илјади евра,зошто не би местеле тимовите на чии утакмици се вртат МИЛИОНИ?
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.210
Поени од реакции
107.954
Која иронија е во 2 утакмици да примиш само 1 гол од Барселона а сеа во една утакмица да примиш 3 гола од Жилина и тоа со пресврт.
Со втор тим играа, не дека е некакво оправдување али ипак. :D
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.115
Поени од реакции
4.991
За нашиот втор жолт е глупост чиста на играчот наш,ама јбг вруќа глава не размислуе у тј момент.
А што не му даде директен црвен на осмицата за оној старт и да паузира следната на реванш се да му ебам на судијата...
 
C

Creating.

Гостин
Дечки, кој има карта од Работнички-Рубин ако не му е проблем да ми ја поклони за колекција пошо мојата ја изгубив. Частам пиво! :)

P.S. Vsem pizdets! :D
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Ееј не ми се верува еј. Знаеш секад пцуеш судија, али ова вчера катастрофа беше судењево. Уште сум напнат тибам гадот унгарски.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.210
Поени од реакции
21.394
Iskreno koj ja gledase partijata na Borusija?

Dortmund odma primi gol i se zbunija. Klasicen slucaj na podcenuvanje i ne imanje koncentracija. Greska na Castro. Vtoriot gol isto taka go predremaa i greska na odbranata. Tretiot gol bese od sloboden. Da, topkata se vrtese grdo, ama Vajdenfeler mora da ja fati. Iskreno dobro e sto Bürki e nov prv golman oti se zacestija kiksovite. I ete ti 3:0 ko od nebo padnato. Ama iskreno Dortmund celo vreme bese podobar i imase mnogu sansi. Na kraj mislam ispadna 4 pati stativa i mnogu propusteni sansi.

Inace ova e LE a ne LS i mora da bide malce pointeresno ;)
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
Iskreno koj ja gledase partijata na Borusija?

Dortmund odma primi gol i se zbunija. Klasicen slucaj na podcenuvanje i ne imanje koncentracija. Greska na Castro. Vtoriot gol isto taka go predremaa i greska na odbranata. Tretiot gol bese od sloboden. Da, topkata se vrtese grdo, ama Vajdenfeler mora da ja fati. Iskreno dobro e sto Bürki e nov prv golman oti se zacestija kiksovite. I ete ti 3:0 ko od nebo padnato. Ama iskreno Dortmund celo vreme bese podobar i imase mnogu sansi. Na kraj mislam ispadna 4 pati stativa i mnogu propusteni sansi.

Inace ova e LE a ne LS i mora da bide malce pointeresno ;)
Вајденфелер изгледа си го отпеа своето,иначе заслужена победа на Дортмунд иаку овие водеа со 3-0,70 мин. не мрднаа од својата половина,подобро кажано BVB не им даде да мрднат со пресингот што го одиграа
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.210
Поени од реакции
107.954
^за тоа е и таму,а не да прави фризури
Добро да, али одлично ми делува Дортмунд на почетокот на сезоната. Добар систем се фура, а голема предност им е што и Кагава и Гундоган им се здрави. (пу пу да не ги урочам) Одлична пас игра, како со Клоп во најбољи дани, едино назад знае да им се деси по некој кикс, Папастатссдфндфмндсфдспулос ми бил сумњив од увек. :D Се на се многу позитивно издание на Дортмунд во однос на ланската сезона.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom