Квалификации за европските натпреварувања

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
ФФМ е најмногу виновна а не тоа јавното претпријатие...доколку сте запознаени на секој почеток на сезоната ФФМ испраќа комесар да ги провери терените на сите екипи во лигата(прва и втора)....кај нас како што сме банана држава и народ претпоставувам комесарите што треба да ги проверваат терените дали ги исполнуваат основните услови за да се одржи фудбалски натпревар , немаат воопшто проверено на некои стадиони(претпоставувам градскиот стадион е сигурно еден од нив) и нормално се си помина како ништо да се нема случено.


Арно што се одржуваат Европски натпревари и постојат луѓе во странство што внимаваат на детали иначе ако е мониторирано од Македонци се ќе биди тотален хаос.

Во ФФМ сигурно некои ботој се ставени да имаат таква одговорност што ги заболи какви се терените туку само тривиално си ја извршуваат должноста и да земат плата со седење...во тоа Јавното претпријатије за стопанисување уште полошо е претпоставувам
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.940
Они мислат ова е под ингеренција на нашето општество, кое им прогледува низ прсти на Албанците, за сенешто, па ај ќе намалиме стативите, никој ништо не ни може.

Најсмешно е што мислеле дека тоа може да направи разлика, демек толку малку и фали на Шкендија да го избрка Тотенхем.
:lolzz:
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Они мислат ова е под ингеренција на нашето општество, кое им прогледува низ прсти на Албанците, за сенешто, па ај ќе намалиме стативите, никој ништо не ни може.

Најсмешно е што мислеле дека тоа може да направи разлика, демек толку малку и фали на Шкендија да го избрка Тотенхем.
:lolzz:
Не вервам дека Шкендија има некаква врска со ова....сигурен сум дека и за Силекс беше истото....двата клубови се само кираџии за една употреба и ништо друго....ФФМ се најмногу виновни бидејќи не го видоа пропустот со време.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.307
Не вервам дека Шкендија има некаква врска со ова....сигурен сум дека и за Силекс беше истото....двата клубови се само кираџии за една употреба и ништо друго....ФФМ се најмногу виновни бидејќи не го видоа пропустот со време.
Освен Мурињо и уште пар "пациенти" чисто сумњам дека било кој друг тренер во светов ќе се замараше со ова, само така посака среќата :D
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.013
Поени од реакции
7.730
Не вервам дека Шкендија има некаква врска со ова....сигурен сум дека и за Силекс беше истото....двата клубови се само кираџии за една употреба и ништо друго....ФФМ се најмногу виновни бидејќи не го видоа пропустот со време.
ne se krivi ni sileks ni shkendija niti bilo koj drug klub
i ffm ne se krivi za ova ne go odrzavaat tie stadionot
mene mi e smeshno sto tolku mnogu utakmici se imaat izigrano tamu, na primer i evropskiot superkup se izigra na tie stativi, reprezentacii, klubovi i sto so tie utakmici ispagja deka se nelegalni?
i kako to od ko go vooci to murinho ovie so brudalica zedoja i gi isekoja tribinite pa posle gi prodolzija?
demek nie sme sposobni da gi izvadime golovite i istiot moment da stavime novi
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
ne se krivi ni sileks ni shkendija niti bilo koj drug klub
i ffm ne se krivi za ova ne go odrzavaat tie stadionot
mene mi e smeshno sto tolku mnogu utakmici se imaat izigrano tamu, na primer i evropskiot superkup se izigra na tie stativi, reprezentacii, klubovi i sto so tie utakmici ispagja deka se nelegalni?
i kako to od ko go vooci to murinho ovie so brudalica zedoja i gi isekoja tribinite pa posle gi prodolzija?
demek nie sme sposobni da gi izvadime golovite i istiot moment da stavime novi
Јас колку што знам Вардар и Работнички играат редовно како домаќини на тој стадион повеќе од сите други клубови....првенството почна пред еден месец..што значи пред нешто повеќе од месец ФФМ процедурално пушта комисија да ги провери условите во сите стадиони за да утврди дали исполнуваат основни услови за игра...и што правеше комисијата?...претпоставувам имаат отидено да извршат тривијална проверка и после вкафана на ракија.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.056
@Трибиани
Brat sto ti e be? Demek stativive se pomali 5 god unazad?
Pretposvavuvam deka vakvo e scenarioto:
-Se najduva nekoj mastermind sto mu teknalo deka mozat da gi zaebat Totham so toa sto ke stavat po mal gol. 5cm ne se mn i nema da go setat ama kolku tolku mozebi ke gi spasi.
-Odat i gi smenuvaat stativite
-Otkako Totham sekjava za dubarata na vekot, gi smenuvaat stativite so demek rezervnite, a ustvari toa se ORGINALNITE, onie na koi sto se igra so godini nanazad.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
@Трибиани
Brat sto ti e be? Demek stativive se pomali 5 god unazad?
Pretposvavuvam deka vakvo e scenarioto:
-Se najduva nekoj mastermind sto mu teknalo deka mozat da gi zaebat Totham so toa sto ke stavat po mal gol. 5cm ne se mn i nema da go setat ama kolku tolku mozebi ke gi spasi.
-Odat i gi smenuvaat stativite
-Otkako Totham sekjava za dubarata na vekot, gi smenuvaat stativite so demek rezervnite, a ustvari toa se ORGINALNITE, onie na koi sto se igra so godini nanazad.
Викаш специјално сега да ги имаат сменето?....не вервам искрено толку да се агилни овие Шкендијанците или нашите
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.170
Поени од реакции
15.981
Викаш специјално сега да ги имаат сменето?....не вервам искрено толку да се агилни овие Шкендијанците или нашите
Ја се кладам дека рекле ќе пробаме, ако проџе, проџе
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.278
Поени од реакции
22.550
Ја се кладам дека рекле ќе пробаме, ако проџе, проџе
Цела држава на кому иде е сега за една конструкција за гол сте се фатиле. Име, знаме, рамковен, пак име, химна...
Како викаат : ако не пробаш нема да знаеш. За проба пари не се зема :icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom