Кајганџиски книжевен каталог - отворена тема

Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Гледам каталогот остана на Класика. Се надевам ќе се активирате во скоро време и ќе дојдете до филозофија и македонска книжевност. Планирам 2014-та здравје да се посветам повеќе на овие две категории, па добро ќе ми дојдат идните предлози да не талкам по нетов. :)
 

Expecto Patronum

Citizen Erased
Член од
13 јули 2011
Мислења
1.331
Поени од реакции
3.281
Што стана со ова бе? Ако нема рецензии, дајте постирајте ги барем листите :)
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.284
Поени од реакции
36.168
Би се уклучил и јас ако има кворум :)

Ако сакате и има интерес од модераторите, може да направиме екипа да го дополниме книжевничкиот каталог.
 
Член од
6 мај 2018
Мислења
1.140
Поени од реакции
2.734
Може да се пробаме неколку души, да видиме како ќе иде, па кој сака, да се приклучи.
 
Член од
6 мај 2018
Мислења
1.140
Поени од реакции
2.734
@Ne_sum_ja @Вокерка Исто така, ако ви треба помош за книжевниот каталог околу SF, фантастика, епска фантастика и хорор; и филозофија, пишете.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.284
Поени од реакции
36.168
@Ne_sum_ja @Вокерка Исто така, ако ви треба помош за книжевничкиот каталог околу SF, фантастика, епска фантастика и хорор; и филозофија, пишете.
Ја сум ЗА ако решат модераторите да праат екипа :)
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.488
Поени од реакции
5.965
@Ne_sum_ja @Вокерка Исто така, ако ви треба помош за книжевниот каталог околу SF, фантастика, епска фантастика и хорор; и филозофија, пишете.

Ја сум ЗА ако решат модераторите да праат екипа :)
Книжевниот каталог го договаравме во конверзација на форумов, сега баш ја најдов. Знам дека имаше опција да се додаваат и други членови во веќе започнат муабет ама не го гледам тоа, изгледа дека може да додава само тој што ја започнал конверзацијата, а во случајов е Ставрогин којшто е баниран. Не знам уште кој остана активен на форум, еве ги сите што учествуваа тогаш:

1.jpg


Ако некој е заинтересиран да го завршиме пишете, јас сум ЗА.

@Saladin @Sussaro @ЈуријАркадиевич ако ја чувате конверзацијата ѕирнете дали има опција да се додаваат нови луѓе. Ако не, да почнеме нова.

@Zlatikevichius @џимеј и другите почитувачи на зборот, ако имате време и желба супер би било да се вклучите. :)
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.488
Поени од реакции
5.965
Со рецензиите на класици сме застанати до 45 книга, последна беше „Авантурите на Хаклбери Фин“ - Марк Твен.

Следни 5 се:

46. Емил Зола - „Нана“
47. Роберт Луис Стивенсон - „Островот со скриеното богатство“
48. Роберт Луис Стивенсон - „Доктор Џекил и мистер Хајд“
49. Карло Колоди - „Пинокио“
50. Херман Мелвил - „Моби Дик“

Еве јас можам „Нана“ и „Пинокио“ да ги земам. Да најдеме уште 3-4 луѓе што ќе се нафатат да пишуваат рецензии и ќе продолжиме.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.813
Поени од реакции
23.142
Со рецензиите на класици сме застанати до 45 книга, последна беше „Авантурите на Хаклбери Фин“ - Марк Твен.

Следни 5 се:

46. Емил Зола - „Нана“
47. Роберт Луис Стивенсон - „Островот со скриеното богатство“
48. Роберт Луис Стивенсон - „Доктор Џекил и мистер Хајд“
49. Карло Колоди - „Пинокио“
50. Херман Мелвил - „Моби Дик“

Еве јас можам „Нана“ и „Пинокио“ да ги земам. Да најдеме уште 3-4 луѓе што ќе се нафатат да пишуваат рецензии и ќе продолжиме.
Ме мрзи, што би рекле во една убава песна, I'm not the pleasure that I used to be.
Книжевничкиот каталог го договаравме во конверзација на форумов, сега баш ја најдов. Знам дека имаше опција да се додаваат и други членови во веќе започнат муабет ама не го гледам тоа, изгледа дека може да додава само тој што ја започнал конверзацијата, а во случајов е Ставрогин којшто е баниран. Не знам уште кој остана активен на форум, еве ги сите што учествуваа тогаш:

Прегледај го приврзокот 252537


Ако некој е заинтересиран да го завршиме пишете, јас сум ЗА.

@Saladin @Sussaro @ЈуријАркадиевич ако ја чувате конверзацијата ѕирнете дали има опција да се додаваат нови луѓе. Ако не, да почнеме нова.

@Zlatikevichius @џимеј и другите почитувачи на зборот, ако имате време и желба супер би било да се вклучите. :)
Искрено, ме мрзи, или што би рекле во една убава песна, I'm not the pleasure that I used to be. Ама ќе пишам ако се премислам.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.284
Поени од реакции
36.168
Со рецензиите на класици сме застанати до 45 книга, последна беше „Авантурите на Хаклбери Фин“ - Марк Твен.

Следни 5 се:

46. Емил Зола - „Нана“
47. Роберт Луис Стивенсон - „Островот со скриеното богатство“
48. Роберт Луис Стивенсон - „Доктор Џекил и мистер Хајд“
49. Карло Колоди - „Пинокио“
50. Херман Мелвил - „Моби Дик“

Еве јас можам „Нана“ и „Пинокио“ да ги земам. Да најдеме уште 3-4 луѓе што ќе се нафатат да пишуваат рецензии и ќе продолжиме.
Може да напишам за 48. Доктор Џекил и мистер Хајд.

Ако не се пријават повеќе души може и уште 47.
 
Последно уредено:

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.488
Поени од реакции
5.965
Ја воскреснавме темата за каталогот.

Инаку, сакам да напоменам дека рецензијата за „Нана“ е напишана од Мнемозина уште од времето кога го започнавме каталогот. Денес случајно читајќи ги тие пораки ја најдов таму и решив да ја оставам таа.

Ве молам сите што сакате да се вклучите со пишување рецензии да пишете тука за да направиме една групна конверзација кајшто ќе се договараме за следните книги.

@Zlatikevichius оти само ти изрази желба од сите што ги тагнав претходно, ќе те аднам веднаш и продолжуваме таму.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.992
Ве молам сите што сакате да се вклучите со пишување рецензии да пишете тука за да направиме една групна конверзација кајшто ќе се договараме за следните книги.
+1

Гледам дека сте кај Современата литература. Дај ми 5 наслови и неколку месеци, ќе добиеш рецензии за истите. :noze:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom