Кајганџиска фудбалска пресметка! [пријавување]

Член од
14 март 2013
Мислења
2.875
Поени од реакции
8.678
Јас викам уште од сега да се направи поделба, пошто таму сигурно ќе изгубиме 10тина скапоцени минути за тоа. :)
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.901
Поени од реакции
7.430
Јас викам уште од сега да се направи поделба, пошто таму сигурно ќе изгубиме 10тина скапоцени минути за тоа. :)
Претходниот пат јас бирав,па се бунеа дека имам многу јака екипа,сега слободно нека изберат други двајца...не е битно кои 2 еве нека се пријават тука:)
 
Член од
26 октомври 2008
Мислења
615
Поени од реакции
377
не можеме вака да се одбереме не се знаеме сите кој сме, пак ќе испадне како минатиот пат. нека си носат сите една црна и една бела маица, 10 мин порано сите таму и тоа е тоа.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.214
Поени од реакции
14.538
А таму демек ќе знаеш кој е кој :D

Мој предлог од оние што ги знам мислам дека ќе бидеме изедначени вака.
црни

1. Juventus_M
2. Тетекс фан ^
3. Kaiser
4. Saeta Rubia
5. Топче
6. Del Piero best 10
7. El_Matocho
8. Boki.Mkd
9. acermk

бели
1. King Kai
2. NomoregameS
3. Urban_Mover
4. ЅОНЕ
5. bookfan
6. karamela123
7. @.Sky.
8. BONDEK
9. Stefan-kobe


Ако имате забелешки бујрум, има неколку што не ги знаеме меѓутоа од оние што се знаеме би требало да биде изедначено.
 

ЅОНЕ

сакам скопско
Член од
25 јануари 2007
Мислења
588
Поени од реакции
31
А таму демек ќе знаеш кој е кој :D

Мој предлог од оние што ги знам мислам дека ќе бидеме изедначени вака.
црни

1. Juventus_M
2. Тетекс фан ^
3. Kaiser
4. Saeta Rubia
5. Топче
6. Del Piero best 10
7. El_Matocho
8. Boki.Mkd
9. acermk

бели
1. King Kai
2. NomoregameS
3. Urban_Mover
4. ЅОНЕ
5. bookfan
6. karamela123
7. @.Sky.
8. BONDEK
9. Stefan-kobe


Ако имате забелешки бујрум, има неколку што не ги знаеме меѓутоа од оние што се знаеме би требало да биде изедначено.
Пак ке играме ракомет или фудбал ? :pos: али сеедно да се истрчаме ...
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.214
Поени од реакции
14.538
Кажете де ако сакате некаква смена :)

ЅОНЕ знам дека сакаш со мене да играш :D

Ај пошто не ги знаеме
BONDEK и bookfan нека се само-оценат за да знаеме што и како. Ако се ептен слаби ќе мора некоја ротација да праиме

Исто и од кај нас acermk да се изјасни.
 
Член од
25 јуни 2012
Мислења
2.496
Поени од реакции
2.407
Кажете де ако сакате некаква смена :)

ЅОНЕ знам дека сакаш со мене да играш :D

Ај пошто не ги знаеме
BONDEK и bookfan нека се само-оценат за да знаеме што и како. Ако се ептен слаби ќе мора некоја ротација да праиме

Исто и од кај нас acermk да се изјасни.
Солидно играм јас. Давам добри асистенции понекогаш, може по некој шут да мавнам добар, дриблинг солиден... тоа е позитивно. Негативно, можно е да изгубам топка неколку пати низ натпревар, во последно време лошо се снаоѓам у простор и нешо друго не ми текнува хахахах. Иначе за ова негативното во врска со снаоѓање во простор може ради тоа што играм (и претходните два пати со кајгана) на ракометно игралиште скоро секогаш така да можеби на поголемо ќе ми биде подобро, можеби подобар простор ми е подобар. Нека кажат другите ако им текнува како играв кога игравме последните два пати во Центар пред големиот терен (ако знаат кој бев уствари). :)
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.924
Поени од реакции
833
Кажете де ако сакате некаква смена :)

ЅОНЕ знам дека сакаш со мене да играш :D

Ај пошто не ги знаеме
BONDEK и bookfan нека се само-оценат за да знаеме што и како. Ако се ептен слаби ќе мора некоја ротација да праиме

Исто и од кај нас acermk да се изјасни.
Ајде прво да почнам со слабостите јас сум играч што нема дриблерски способности и добра визија значи средина никако па и напад истотака немам и висина..не дека се фалам и сами ќе ме видите многу трчам значи играч што цело време работи напред-назад каде што треба добро покривам солидна брзина и стоперски способности...
Колку пари ќе треба да си понесам??
 

BONDEK

ТHE DEVIL
Член од
18 април 2006
Мислења
751
Поени од реакции
30
Нема што да се оценам нешто слично како Кристиано Роналдо играм може и подобар сум незнам треба да изиграм една партија со него па да видиме кој е појак.

Хахах озбилно оценка за мене 7 од 10 имам и слаби и јаки страни е сеа нема да ги откријам многу јасно .
Иначе Tопче ми се свиѓа како размислуваш сакаш да се самооцениме и да ти кажеме што знаеме , па после во стилот на Мурињо некоја опасна тактика да смислиш и да не згазите :D
Е нема така прочитан си аххааа мала шала :D
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.214
Поени од реакции
14.538
Епа чим сте солидни нема менување тогаш :)
Се гледаме во недела дечки немој некој да заебал и земети си маици во црна или бела боја во зависност од тимот во кој што сте ставени :)
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.214
Поени од реакции
14.538

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Дечки имаме една измена по барање на NomoregameS

ЅОНЕ доаѓа кај црните а Тетекс фан ^ ќе игра кај белите.

Значи финални

црни

1. @Juventus_M
2. @ЅОНЕ
3. @Kaiser
4. @Saeta Rubia
5. @Топче
6. @Del Piero best 10
7. @El_Matocho
8. @Boki.Mkd
9. @acermk

бели
1. @King Kai
2. @NomoregameS
3. @Urban_Mover
4. @Тетекс фан ^
5. @bookfan
6. @karamela123
7. @.Sky.
8. @BONDEK
9. @Stefan-kobe
Ццц а баш сакав со Саета и Каисер да играм. Педери. :D Иначе bookfan игра сигурно подобро од 70% од форумов. :)
Туку некој патики добри за фудбал до илјадарка у некоја продавница?
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.920
Поени од реакции
111.980
Јас и karamela123 откажуваме, искрснаа некои работи во последен момент. Ако има некои заинтересирани нека влезат слободно место нас.

Извинете али неодложна работа е ова...
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Дечки јас не можам да дојдам ми ја сменија смената... баш во времето кога играм фудбал :mad: така да се извинувам премногу баш ми е жал што нема да можам да дојдам... навреме сакам да кажам да не испадне после да нема играч.

бели
1. @King Kai
2. @NomoregameS
3. @Urban_Mover
4. @Тетекс фан ^
5. @bookfan
6. @karamela123
7. @BONDEK
8. @Stefan-kobe

 

Kajgana Shop

На врв Bottom