Кајганџиска фудбалска пресметка! [пријавување]

Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Super beshe sve,samo napadot mnogu shansi imavme nie (belite) i samo ne mi beshe jasno kako nemozevte bas koga e najpotrebno da go pogodite barem golot,ama toa e :D

I da,ja sjebav edna chista :(

Која ја сметаш за твоја, таа под раце што ти помина? :)

Опуштено бе, супер си бранеше!(y)
 
Член од
20 јули 2009
Мислења
865
Поени од реакции
600
Која ја сметаш за твоја, таа под раце што ти помина? :)

Опуштено бе, супер си бранеше!(y)
Da za taa :D Jbg losa procenka :)

Таа јас што ти ја брцнав по земја? Шпиц не се брани бе, научете... Или ќе ја шутнеш 20 метри од гол - или ќе дадеш гол. Бранење нема :pos:

Tuka se soglasuvam :D Maalskoto e toa :P
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Таа јас што ти ја брцнав по земја? Шпиц не се брани бе, научете... Или ќе ја шутнеш 20 метри од гол - или ќе дадеш гол. Бранење нема :pos:

Јас па баш мислев дека беше технички поткован шутот :D

Лани во март кога игравме, прва утакмица таа сезона еден другар ја опали со шпиц, му се раскрвари прстот. Заборави дека од лани летото немал сечено нокти :pos:
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Бравос за мац дефинитивно на крајот ве подбра и тепавте. Заслужена победа имате :) Инаку што се однесува до нас во почетокот одлично тргнавме но на крајот од уткамицата многу грешки се направија и тоа е тоа толку е потребно за пораз. Што се однесува до наредната утакмица лично сметам дека не се снаоѓам во последниве утакмица нешто најдобро на теренот затоа решив да се пријавам за наредната утакмица како голман со оглед на тоа што порано бев голман во вардар,работнички,еуро милк. Затоа ако веќе има пријавување и сл. јас ќе се пишам како голман. Да се надоврзам на моабетот на мац што рече за викањето мислам дека нема потреба од од лутење сепак се случува некој да попушти на теренот и мора да се свика за да се разбуди. Приметив голманот и уште еден играч не го знам по ник мислам дека нема потреба од такви работи на терен да правите сепак не сте деца ова е само фудбал затоа што после утакмица треба да излеземе сите како пријатели а не како непријатели сепак овие утакмици се за дружење не за да се тепаме и сл. Што се однесува до Boki.Mkd иако ми е најдобар другар но морам да го пофалам него бидејќи дечкото даде се од себе на скоро секоја топка одеше во дуел иако можеби не е меси и сл. но затоа игра со срце. Тоа е тоа од мене момци се гледаме на наредната утакмица. :)
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Еј, можеби не е Меси? :D

Во врска со кошкањето, се е тоа дел од играта...малку жар. Верувам дека се е во ред меѓу момците :)
 
Член од
14 ноември 2010
Мислења
708
Поени од реакции
140
Убаво фудбалче падна, здравје следниот викенд да го повториме. :)
 
Член од
20 јули 2009
Мислења
865
Поени од реакции
600
За следната би сакал и да донесам другар (одбрана би играл) ако случајно фали играч (бидејќи од Кајгана имаат од предност пред другите :D
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Мислам дека најдобро е да си играме сите ние што сме од кајгана евентуално ако ептен е кнап ситуација па да ни фали играч за да играме тогаш во тој случај да викнеме некој другар бидејќи ако почнеме сите да викаме по 1 играч - ( другар ) тогаш ќе биде турли тава... :)
 
Член од
20 јули 2009
Мислења
865
Поени од реакции
600
Мислам дека најдобро е да си играме сите ние што сме од кајгана евентуално ако ептен е кнап ситуација па да ни фали играч за да играме тогаш во тој случај да викнеме некој другар бидејќи ако почнеме сите да викаме по 1 играч - ( другар ) тогаш ќе биде турли тава... :)
Затоа и реков ако фали играч :D
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Ајде вака иако можеби има уште неколку дена до нареднава утакмица но со време да си пишам јас... можете слободно да си продолжите вие што сакате да се пријавите.

1. Sky - ( голман )
2. Boki.Mkd
 

Kajgana Shop

На врв Bottom