Кајгана фото-натпревари [општи дискусии]

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Што да се пријавуваме, само се бламираме ние што сликаме со мобилни не помага ни Св.фотошоп.А какво сликче имам, бушење со пневматски пиштол ама се откажувам од натпревариве.:notworthy:
поооо какво размислување, арно што е виртуален овој свет инаку каква чврга ќе јадеше!!
еве ти фотки прогласени од Алексија фондација (мислам дека 15.000 долари беше грантот) немат острина, немаат фокус добар немаат боја, зрнести се..... и пак прилекоа внимание и победија, сфатете, фотографијата е сцена а дали е фатена со 6000долари тело и 1500 долари објектив, или со мизерен Холга апарат - не е битно

ПС заборавив да прикачам фотките за кои зборував (доказ дека ракијата е добра, домашна) 1334105200.jpg

1358429049.jpg

1334105416.jpg
 

Attachments

Последно уредено:

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Аман бе дечки, ги испукавте „урбаните фотографии“ во првиот натпревар, па сега кога дојде на ред малку поспецифична тема никој нема да пријави фотка? :)
Ајде, не се откажувајте така лесно.
Темата во првиот натпревар беше полесна, во овој е потешка........, затоа сега има помалку пријавени:)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Темата во првиот натпревар беше полесна, во овој е потешка........, затоа сега има помалку пријавени:)
Имаш видено на улица таксист, ѓубретчија, продавач уличен, пред дуќан некој занаетчија, во дуќан некој како работи, ора, копа, турка количка, влече кабел се качува на бандера, продава на пазар, меша бетон, реди тули, сечи дрво...... брее ко сите да сте барони и маркизи и немате видено околу себе некој да работи
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Имаш видено на улица таксист, ѓубретчија, продавач уличен, пред дуќан некој занаетчија, во дуќан некој како работи, ора, копа, турка количка, влече кабел се качува на бандера, продава на пазар, меша бетон, реди тули, сечи дрво...... брее ко сите да сте барони и маркизи и немате видено околу себе некој да работи
Затоа има и малку пријавени..... кај нас некој да сликаш одма ќе ти рипне на кавга или тепачка зошто го сликаш..... :)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Затоа има и малку пријавени..... кај нас некој да сликаш одма ќе ти рипне на кавга или тепачка зошто го сликаш..... :)
Па сликај приател, роднина... себе си како работиш
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.059
Поени од реакции
34.762
Јас ќе се пријавам секако - веќе имам неколку постари фотографии на готовс. Само деновиве се обидувам да сликнам нешто ново, поинтересно,, затоа чекањето. :P
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Па сликај приател, роднина... себе си како работиш
Кога сме кај сликањето себе си..... се важи слика на која има раце како изработуваат/работат нешто.... ипак е тоа човек како работи? :)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Кога сме кај сликањето себе си..... се важи слика на која има раце како изработуваат/работат нешто.... ипак е тоа човек како работи? :)
ако се рацете на човечко суштество - може
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Епа чим може, очекувајте слика и од мене..... само кажи до кога е пријавувањето?:)
ако ме служи добропаметењето, пријавување е една недела од ко се отвори темата, после то се затвара пријавување и имаме една недела гласање
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.085
Поени од реакции
13.608
ако ме служи добропаметењето, пријавување е една недела од ко се отвори темата, после то се затвара пријавување и имаме една недела гласање
Нели беа ДВЕ недели?! Кога стана една? :(
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Кога сме кај сликањето себе си..... се важи слика на која има раце како изработуваат/работат нешто.... ипак е тоа човек како работи? :)
сликај се цел, знаеме дека си 12 години :icon_lol:
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.085
Поени од реакции
13.608
Е
една пријавување, една гласање - не бираме влада бе.
значи до кога има време? Зашо како што кажав, се враќам дома ептен касно...верувај неам намера во 11 12 навечер да сликам или барам слики :( а на раб ако ме видат дека сликам сосе апаратот ќе ме депортираат во мк
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Е

значи до кога има време? Зашо како што кажав, се враќам дома ептен касно...верувај неам намера во 11 12 навечер да сликам или барам слики :( а на раб ако ме видат дека сликам сосе апаратот ќе ме депортираат во мк
Да не броиме на прсти и ако се сложи @Acid јас би рекол се да завршува во сабота на полноќ, значи пријавување завршува сабота на полноќ, па следна сабота на полноќ ќе заврши гласањето а победникот во недела до полноќ да ни зададе друга тема.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom