Кајгана собиранка! [14.03 - сабота, 20:00 часот - БАР ОН]

Кајгана собиранка S10E02


  • Вкупно гласачи
    124

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
За тие што не присуствувавте, не очајувајте - Не го носев шеширот. Но, за жал, ја испуштивте „Усне боје вина“, испеана лично од мене, бранејќи ја честа на фан клубот наш пошто овој горе не испобрука сите па пак јас морав да го вадам.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.418
А тие двете, гостинки од кафичот си беа ваљда, на тој лаг земаа да ја пеат од Pointer Sisters - I'm so excited :lolzz: не можеа ни да пратат ко прво, батали лагот и после само мафтаа со рацете двете и публиката пееше :D
Морав јас да ги вадам со повремено убацување... :D
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Абе ајде, кариера ми пропадна ради лагот. Почнаа рекорд лејблс да ми откажуваат дооговори :D
Битно другата кариера ти цвета :pos:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.500
Поени од реакции
22.955
Ние не се возевме со таксист, се возевме со легенда која положила за да вози во Истанбул и кој возел/бил таму знае што е муабетот со сообраќајот таму :icon_lol: бетер него возењето на Фиби во френдс кога го носеше Рос да ја запре Рејчел, the death cab :D
Такси во Истанбул...

 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.500
Поени од реакции
22.955
Таму на пола пат сосема нормално е да те остави и да ти каже имам друга работа ајде аут :D
Од аутобуска до аеродром 10 долари - 20 минути мање више вожња, 2 „нормални“ судари (колите се допреа де, ништо страшно)... Што ќе ме остави јас сакав да излезам сам ама не можев лол... Од Истанбул полошо само во Каиро
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Никогаш се немам возено со полуд таксист, чичето со 80 во кривина си влегуваше без проблем. :D
Инаку собиранката супер си беше, само @Клипче, да не ломотеше толку, уште посупер ќе беше. :D
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Никогаш се немам возено со полуд таксист, чичето со 80 во кривина си влегуваше без проблем. :D
Инаку собиранката супер си беше, само @Клипче, да не ломотеше толку, уште посупер ќе беше. :D
Сабајлево кога се разбудив, осеќам зуење у ушите. Се сконцентрирав и сфатив дека уште слушам како Клипче непрекинато ломоти.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Сабајлево кога се разбудив, осеќам зуење у ушите. Се сконцентрирав и сфатив дека уште слушам како Клипче непрекинато ломоти.
Пази кога ќе го отвараш фрижидерот да не ти скокни и од таму и да почни да зборува. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom