Кајгана собиранка! [14.03 - сабота, 20:00 часот - БАР ОН]

Кајгана собиранка S10E02


  • Вкупно гласачи
    124

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Уште никој не е вратен од собиранкава,ве нема некако на водно да не залутал некој?:ROFLMAO:
 
S

StormRage

Гостин
Се моли организација, нареден пат да набави микрофон шо не лагира :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Ние не се возевме со таксист, се возевме со легенда која положила за да вози во Истанбул и кој возел/бил таму знае што е муабетот со сообраќајот таму :icon_lol: бетер него возењето на Фиби во френдс кога го носеше Рос да ја запре Рејчел, the death cab :D
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.418
Се моли организација, нареден пат да набави микрофон шо не лагира :D
Да бе, микрофонот лагирал... Што не им лагираше на @Smert и @Никел на пример? :pos: Вие сте земале со тоа раповите и нормално дека ќе изгубите ритам. На баладиве одеше супер :D

Не, сериозно, имаше мало лагирање од 10ms кое ќе се потрудиме да го отстраниме следниот пат. Можда ако земам кабел наместо вајрлесот ќе биде боље :)

Се на се и покрај тоа што ме кинеше глава цела собиранка, оваа беше една од повеселите и поинтересните - најмногу благодарение на сите храбри момци и девојки кои го грабнаа микрофонот и не забавуваа! Браво! :aplauz:

Подоцна можда ќе шибнам и некое видевце, а @Saladin може да ги стаи фотките у галерија :)
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.106
Поени од реакции
5.847
Да бе, микрофонот лагирал... Што не им лагираше на @Smert и @Никел на пример? :pos: Вие сте земале со тоа раповите и нормално дека ќе изгубите ритам. На баладиве одеше супер :D
Имав у план и некоја побрза песна да пеам, ама кога видов дека лагира малце, решив да се држам до жалопојките, не се приметува кај нив :D

Иначе како почнав со Judas Priest, а завршив со Дугме, добро што заврши журката. Да потраеше уште некое време и да испиев уште некоја пијачка плус, веројатно ќе следеше нешто у стилот на "Ucini mi zivot srecnim sine moj" :pos:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
А тие двете, гостинки од кафичот си беа ваљда, на тој лаг земаа да ја пеат од Pointer Sisters - I'm so excited :lolzz: не можеа ни да пратат ко прво, батали лагот и после само мафтаа со рацете двете и публиката пееше :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom