Кајгана радио 2013/2014

Статус
Затворена за нови мислења.

Bidikov

Server guru
Член од
25 јануари 2005
Мислења
2.680
Поени од реакции
693
Ало ДЏ, браво за музичево и глеј да продолжиш овака иначе прогнозирам дека ќе падне серверот :)
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Ало ДЏ, браво за музичево и глеј да продолжиш овака иначе прогнозирам дека ќе падне серверот :)
Мило мие што ти се допаѓа музичево што оди :)
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Глеј да биде така убаво да не ми снема музика во сред инсталација на работи на сервер :)
Музика ќе има уште долго така да слободно работи си ти :)
 
Ф

Флеш

Гостин
ќе има некое интро као " овој дел е посветен на член тој и тој " ?! нов сум тука .... :D
--- надополнето: 28 август 2013 во 22:58 ---
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
719
Поени од реакции
537
може ли да се вметне копче горе некаде (PLAY,STOP),па на секое влегување заедно со форумот да се вклучува? да не биде кликни ваму,кликни таму....:)
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
може ли да се вметне копче горе некаде (PLAY,STOP),па на секое влегување заедно со форумот да се вклучува? да не биде кликни ваму,кликни таму....:)
Добра идеја :)
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
Убаци ме и мене. Термини истите ко на прошлите пријави, петок и сабота навечер од 1 до фајрон. Жанр знаеш. :D
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
А на радиово само музика ќе се пушта? Нема да има контактни емисии и слично, на дадена тема, па директно да коментираме? Нa пример неделно која била најдискутирана тема, да се дискутира истата во живо.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
А на радиово само музика ќе се пушта? Нема да има контактни емисии и слично, на дадена тема, па директно да коментираме? Нa пример неделно која била најдискутирана тема, да се дискутира истата во живо.
Таква емисија ќе биде многу добро да има барем 1,2 пати во неделата... отколку само музика да оди.

Исто да надополнам сите тие кои се пријавија некако нека се потрудат да направат некој џингл и сл. за тие што знаат или пак ако познавате некој нека ви направи не е толку тешко :)
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Јас не потврдувам. Слободен е терминот во понеделник.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom