Кајгана радио во 2011?

Дискусија во форумот 'Кајгана радио - Е, неее...!' започната од tRoLoLo-.-, 7 февруари 2011.

?

Дали го сакате кајгана радиото во 2011 назад?

 1. Да , потребно ни е.

  59 гласови
  83,1%
 2. Не , што ке ни е.

  12 гласови
  16,9%
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. tRoLoLo-.-

  tRoLoLo-.-

  Член од:
  4 април 2009
  Мислења:
  311
  Допаѓања:
  14
  Ја разгледувам темата од 2010 за радиото и гледам дека не само 4 слушатели и љубители на радиово него над 15 забележав дека сакаат кајгана радио назад... Се молат администраторите што побрзо да донесат одлука за кајгана радио во 2011.

  Дали останатите кајганџии се со мене ?
   
 2. сашенко

  сашенко Гостин

  Да на правеше и анкета?Јас сум За радио
   
 3. tRoLoLo-.-

  tRoLoLo-.-

  Член од:
  4 април 2009
  Мислења:
  311
  Допаѓања:
  14
  Ете ја и анкетата .. Јас мислам дека доволни се и само 2 одговори за да видиме колку го сакаме радиото :))
   
 4. pumaval

  pumaval Дрвен Адвокат

  Член од:
  5 септември 2008
  Мислења:
  1.463
  Допаѓања:
  584
  има многу членови... би било убаво да се направи добра програма...
  пр.. од 12 - 14 часот музика од темата ВАШИОТ ХИТ НА ДЕНОТ... итн итн.. и јас сум за!
   
 5. tRoLoLo-.-

  tRoLoLo-.-

  Член од:
  4 април 2009
  Мислења:
  311
  Допаѓања:
  14
  Добра идеја со ВАШИОТ ХИТ НА ДЕНОТ... :) ако успееме мислам дека ќе биде забавно :)))
   
 6. Acid

  Acid Администратор

  Член од:
  22 јануари 2005
  Мислења:
  33.533
  Допаѓања:
  26.022
  Ја поддржувам идејата. Но, освен поддржувачи, ме интересира дали навистина има кандидати и ентузијасти кои со конкретна акција можат да го оживеат радиото?
   
 7. tRoLoLo-.-

  tRoLoLo-.-

  Член од:
  4 април 2009
  Мислења:
  311
  Допаѓања:
  14
  Мислам дека има :) Еве овие денови ќе почнам добро да се подготвувам со музика (и мислам дека ќе успеам) доколку се врати радиото.. Исто така има и уште неколкумина што ќе ми помогнат во реализирање на идејата за оживување на радиово..
   
 8. GrouchoMarx

  GrouchoMarx Мочко

  Член од:
  26 јануари 2008
  Мислења:
  2.906
  Допаѓања:
  467
  Добра идеја. Гласав за. Ако има пријавување за пуштачи за музика, ќе се пријавам. Трета среќа ваљда ќе упали :)
   
 9. FeliXxX

  FeliXxX Нинџа

  Член од:
  27 април 2010
  Мислења:
  808
  Допаѓања:
  281
  јас веке имам мое радио и сам го одржувам...ако сакате можам и на вас да ви помогнам ?
   
 10. Ѓорѓески

  Ѓорѓески Бивши Скај Дог

  Член од:
  25 мај 2007
  Мислења:
  6.660
  Допаѓања:
  943
  Јас сакам доколку некој ми покаже како прекин Винамп да средам, бидејќи имам време а можам и почесто да си пуштам музиче.
   
 11. Nemorosus

  Nemorosus

  Член од:
  5 ноември 2008
  Мислења:
  2.555
  Допаѓања:
  589
  Јас сум спремен да пуштам квалитетна музика, така да count me in ако се работи на нешто :smir:
   
 12. Tetro

  Tetro Гостин

  Хејтер сум и нејќам радио. Ама ако има, може да се слуша :)
   
 13. Анти антиалкохоличар

  Анти антиалкохоличар Who am I?!

  Член од:
  9 август 2008
  Мислења:
  218
  Допаѓања:
  108
  Јас сум ЗА, зш' да не има. (ако е потребен ДиЏеј можете да рачунате на мене)
   
  На Regge му/ѝ се допаѓа ова.
 14. ~~РубинРед~~

  ~~РубинРед~~ Гостин

  И јас ја подржувам идејата,ајде поскоро :pipi:
  Aма без турбофолк -.-
   
 15. ElNinho

  ElNinho Мадридиста!

  Член од:
  17 јули 2009
  Мислења:
  19.999
  Допаѓања:
  52.156
  Oдлична идеја. Ако се погодат термини каде што сум слободен ќе се ставам на расолагање. :)
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели преку: