Кајгана радио во 2011?

Дискусија во форумот 'Кајгана радио - Е, неее...!' започната од tRoLoLo-.-, 7 февруари 2011.

?

Дали го сакате кајгана радиото во 2011 назад?

 1. Да , потребно ни е.

  59 гласови
  83,1%
 2. Не , што ке ни е.

  12 гласови
  16,9%
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Acid

  Acid Администратор

  Член од:
  22 јануари 2005
  Мислења:
  33.533
  Допаѓања:
  26.022
  Супер што сите ја поддржувате идејата. Сега останува реализацијата.
  [затишје од година дена...]
   
 2. HITCH

  HITCH Гостин

  Има доста кандидати. :)
   
 3. Acid

  Acid Администратор

  Член од:
  22 јануари 2005
  Мислења:
  33.533
  Допаѓања:
  26.022
  Супер, кога почнува со работа радиото?
   
 4. HITCH

  HITCH Гостин

  Хах јас да кажам? Утре 19 часот, комкуренција на А1 вести! :vozbud:
  Се шалам, ако може да пуштам да направам една плеј листа со некои 50 песни па да почнам! А после и музички желби ќе може. :)
   
 5. ~~РубинРед~~

  ~~РубинРед~~ Гостин

  Хичке Господ здравје да ти даде за идејава ама молим те во таа листа да нема турбофолк :pos:
   
 6. HITCH

  HITCH Гостин

  Ако ми речат јас да пуштам музика, одма прибирајте домашна ракиичка или винце и почнуваме со турбо за загревање! :pos: Се разбира од по домче ќе си машиме со ручицама у вАздухУ! :pos:
   
 7. ~~РубинРед~~

  ~~РубинРед~~ Гостин

  A ја лудујем
  мое медено
  Лудо лудо лудујем
  Срце ледено

  :pipi:  Шала на страна сега,што поскоро нека започне,Хич за диџеј :pipi:
   
 8. tRoLoLo-.-

  tRoLoLo-.-

  Член од:
  4 април 2009
  Мислења:
  311
  Допаѓања:
  14
  Ете ацид,мислам дека доволно ме поддржаа? Од тебе останува да кажиш кога ќе оди радиото лајв он д нет :))

  Бтв и јас сакам да се пријавам за ДиЏеј оваа година,3та со ред ми е,мислам дека ќе имам 3та шанса :(((
   
 9. FeliXxX

  FeliXxX Нинџа

  Член од:
  27 април 2010
  Мислења:
  808
  Допаѓања:
  281
  јас имам шоуткаст сервер ...а музика си пуштам преку виртуал дџ....добар квалитет е :)
   
 10. vlaono

  vlaono счо имат

  Член од:
  27 јуни 2009
  Мислења:
  145
  Допаѓања:
  5
  Супер, кога почнува со работа радиото?
   
 11. tRoLoLo-.-

  tRoLoLo-.-

  Член од:
  4 април 2009
  Мислења:
  311
  Допаѓања:
  14
  Како направи шоуткаст сервер? И јас имам виртуал ДЏ ,знам како да пуштам али ме еби серверот.. ако може хелп или да не ти треба колега ? :P
   
 12. GrouchoMarx

  GrouchoMarx Мочко

  Член од:
  26 јануари 2008
  Мислења:
  2.906
  Допаѓања:
  467
  Слабо е со слушатели бе. Освен 3-4 другари никој друг нема. Имам пробано.
   
 13. FeliXxX

  FeliXxX Нинџа

  Член од:
  27 април 2010
  Мислења:
  808
  Допаѓања:
  281
  бидејки бев модератор на еден сајт го ставив и радиото мое таму...иначе може да бидеме колеги..кој сака преку пп нека ме контактира ке ви дадам за серверо информации...ке ви кажам како да го поднесете и натака програма само :)
   
 14. tRoLoLo-.-

  tRoLoLo-.-

  Член од:
  4 април 2009
  Мислења:
  311
  Допаѓања:
  14
  Ти пуштиф пп и мислам дека можеме таму да се договараме,доста е ОФ-ТОПИК, да се вратиме на поддршката на кајгана радио во 2011 :)))
   
 15. DarkCore^

  DarkCore^

  Член од:
  8 февруари 2007
  Мислења:
  2.931
  Допаѓања:
  249
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели преку: