Кајгана радио во 2011?

Дали го сакате кајгана радиото во 2011 назад?

  • Да , потребно ни е.

    Гласови: 59 83,1%
  • Не , што ке ни е.

    Гласови: 12 16,9%

  • Вкупно гласачи
    71
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 април 2009
Мислења
311
Поени од реакции
14
Ја разгледувам темата од 2010 за радиото и гледам дека не само 4 слушатели и љубители на радиово него над 15 забележав дека сакаат кајгана радио назад... Се молат администраторите што побрзо да донесат одлука за кајгана радио во 2011.

Дали останатите кајганџии се со мене ?
 

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.480
Поени од реакции
598
има многу членови... би било убаво да се направи добра програма...
пр.. од 12 - 14 часот музика од темата ВАШИОТ ХИТ НА ДЕНОТ... итн итн.. и јас сум за!
 
Член од
4 април 2009
Мислења
311
Поени од реакции
14
има многу членови... би било убаво да се направи добра програма...
пр.. од 12 - 14 часот музика од темата ВАШИОТ ХИТ НА ДЕНОТ... итн итн.. и јас сум за!
Добра идеја со ВАШИОТ ХИТ НА ДЕНОТ... :) ако успееме мислам дека ќе биде забавно :)))
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Ја поддржувам идејата. Но, освен поддржувачи, ме интересира дали навистина има кандидати и ентузијасти кои со конкретна акција можат да го оживеат радиото?
 
Член од
4 април 2009
Мислења
311
Поени од реакции
14
Мислам дека има :) Еве овие денови ќе почнам добро да се подготвувам со музика (и мислам дека ќе успеам) доколку се врати радиото.. Исто така има и уште неколкумина што ќе ми помогнат во реализирање на идејата за оживување на радиово..
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Добра идеја. Гласав за. Ако има пријавување за пуштачи за музика, ќе се пријавам. Трета среќа ваљда ќе упали :)
 

FeliXxX

Нинџа
Член од
27 април 2010
Мислења
808
Поени од реакции
282
Добра идеја. Гласав за. Ако има пријавување за пуштачи за музика, ќе се пријавам. Трета среќа ваљда ќе упали :)
јас веке имам мое радио и сам го одржувам...ако сакате можам и на вас да ви помогнам ?
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Јас сакам доколку некој ми покаже како прекин Винамп да средам, бидејќи имам време а можам и почесто да си пуштам музиче.
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
Јас сум спремен да пуштам квалитетна музика, така да count me in ако се работи на нешто :smir:
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
И јас ја подржувам идејата,ајде поскоро :pipi:
Aма без турбофолк -.-
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Oдлична идеја. Ако се погодат термини каде што сум слободен ќе се ставам на расолагање. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom