Кајгана психолог

Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Не навалувам на ништо, не провоцирам и докажувам ништо никаква смислена порака не сакам да оставам со видеово од линков само сакам тие што сакаат да го изгледаат. Насловот е примамлив зарем не... https://www.youtube.com/watch?v=xmA-V5mW23g
 
Член од
21 јуни 2011
Мислења
93
Поени од реакции
170
Не навалувам на ништо, не провоцирам и докажувам ништо никаква смислена порака не сакам да оставам со видеово од линков само сакам тие што сакаат да го изгледаат. Насловот е примамлив зарем не... https://www.youtube.com/watch?v=xmA-V5mW23g
Ја изгледав емисијата и се сложувам со психотерапеутот. На "пациентите" им се наметнува надмоќен авторитет и тие се приморани да фукнционираат на тој начин со што стануваат повлечени во себе, потиштени и агресивни. Едноставно немаат право на избор, тоа ги прави нервозни, а во очите на другите луди. Точно е дека све произлегува уште од најрани години, но најпрво човек треба да сака сам да си помогне за потоа да побара помош.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
247
Поени од реакции
136
Дали на некој му се случувало како мене.
Сабајле станувам среќен, полн со енергија денот ми поминува супер, имам убава платена работа и скоро нула проблеми у последниве 3-4 години, но кога ќе дојде пладне паѓам во депресија, како да не знам што правам со животот и се ми е тиње, досадно, се осеќам осамен и тажен. Ова секогаш ми се случува највеќе со зима бидејќи нели поголем процент од денот е ноќе. Имам 23 год.
 
Член од
21 јуни 2011
Мислења
93
Поени од реакции
170
Дали на некој му се случувало како мене.
Сабајле станувам среќен, полн со енергија денот ми поминува супер, имам убава платена работа и скоро нула проблеми у последниве 3-4 години, но кога ќе дојде пладне паѓам во депресија, како да не знам што правам со животот и се ми е тиње, досадно, се осеќам осамен и тажен. Ова секогаш ми се случува највеќе со зима бидејќи нели поголем процент од денот е ноќе. Имам 23 год.
Немаш некое хоби?
 

Давид!

Голем Ентузијаст
Член од
23 март 2015
Мислења
171
Поени од реакции
47
Здодевноста си го прави своето изгледа.
 
Член од
6 ноември 2008
Мислења
1.115
Поени од реакции
1.370
Дали на некој му се случувало како мене.
Сабајле станувам среќен, полн со енергија денот ми поминува супер, имам убава платена работа и скоро нула проблеми у последниве 3-4 години, но кога ќе дојде пладне паѓам во депресија, како да не знам што правам со животот и се ми е тиње, досадно, се осеќам осамен и тажен. Ова секогаш ми се случува највеќе со зима бидејќи нели поголем процент од денот е ноќе. Имам 23 год.
Мене ми се случува тоа истото како тебе само што не сум на работа него на факс последна година. Ќе искочам со друштво со девојка зезање смеење едно друго и чим се приберам некое безврска чувство... Како завеан во главата, како поспан, како притисок да ми е паднат цело време. шо знам зошто
 
Член од
21 јуни 2011
Мислења
93
Поени од реакции
170
Мене ми се случува тоа истото како тебе само што не сум на работа него на факс последна година. Ќе искочам со друштво со девојка зезање смеење едно друго и чим се приберам некое безврска чувство... Како завеан во главата, како поспан, како притисок да ми е паднат цело време. шо знам зошто
Ништо не ви е, не се плашете :)
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.229
Поени од реакции
6.710
Правам over-thinking за се...Мислам дека се негативно шо може да му се случи на еден човек ќе се случи кај мене. Неможам да се опуштам едноставно и да ги оставам работите да течат така,цело време мислам дека ме прати некоја опасност за било што и да направам,па мислам од таму дека произлегува и преголемото размислување за се. Цело време сум напнат,под стрес итн..Хелп?
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.739
Поени од реакции
24.395
Правам over-thinking за се...Мислам дека се негативно шо може да му се случи на еден човек ќе се случи кај мене. Неможам да се опуштам едноставно и да ги оставам работите да течат така,цело време мислам дека ме прати некоја опасност за било што и да направам,па мислам од таму дека произлегува и преголемото размислување за се. Цело време сум напнат,под стрес итн..Хелп?
Размисли која е најлошата работа што може да се случи во дадена ситуација и дали има решение за истата, ќе видиш дека за многу од работите нема потреба да се грижиш.
Кога веќе премногу размислуваш, не се концентрирај многу на она што би можело да се случи, туку на решението на проблемот.
 

Silcevic

Super Сasual Dating - Verified Females
Член од
5 мај 2015
Мислења
12
Поени од реакции
2
здраво на сите па долго време секое утро и во денот имам околу 3 до 4 пати стрест по некогаш се случува да имам стрест преку 15 - 20 минути и ми доагат секакви мисли дружење запоставено како да ги решам овие работи да го немам стресот и да бидам како што сум бил помогнете веке долго време сум така 2 години ниту еден лекар не ми помогнал сум бил секаде и незнам каде да најдам лек си давам храброст ама не успева
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.701
Поени од реакции
27.628
И јас би имал стрест да не учев доволно македонски јазик. Сега имам само стрес.

Дали имаш пиено некакви апчиња?
Ако не ти помогнал ниту еден доктор, сигурно ти ги кажале дел од следниве совети:
  • Спиј доволно (7 часа и 30 минути)
  • Пиј многу вода
  • Целосно избегнувај нездрава храна и храни се доволно
  • Вежбај (теретана, трчај на кеј..)
  • Шетај и разговарај со пријатели
  • Поставувај си цели во животот
  • Играј видео игри
  • Гледај фудбал со друштво и напиј се пивце-две
  • Гледај комедии (филмови и серии)

Сепак, ни фалат многу детали... колку години имаш, што мислиш дека го предизвикува стресот, дали работиш/учиш...
 

Silcevic

Super Сasual Dating - Verified Females
Член од
5 мај 2015
Мислења
12
Поени од реакции
2
имам 19 години па кога некогаш ке се изнервирам од некого или некоја закана од некого одноставн осплашување кога сум онесен во работа која ја работам вдабочување во мисли и сосема друго тие совети ги немам од никого фала ти на советите ке посветам вниамние на тоа работам како месар и тоа е тоа и незнам како да се ослободам од тоа некако паднав во депресија мислев дека сите луге се како сто мислев јас но кога ми свртеа сите грб и некако се изгубив во таа ситуација
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
контактирај психијатар, не се срами. И кажи му со муабет да го решите проблемот не да те клука со Хелекси.
 

Silcevic

Super Сasual Dating - Verified Females
Член од
5 мај 2015
Мислења
12
Поени од реакции
2
bev na psihiater mi dadoa razni apcinja ama nemozev so apcinja i pocnav da piam po 3-4 piva dnevno da se oslobodam od zaraza na apcinja no sega ke se obidam so teretana drustvo i seto toa belkim ke se oslobodam od toa drugo neznam
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
И јас би имал стрест да не учев доволно македонски јазик. Сега имам само стрес.

Дали имаш пиено некакви апчиња?
Ако не ти помогнал ниту еден доктор, сигурно ти ги кажале дел од следниве совети:
  • Спиј доволно (7 часа и 30 минути)
  • Пиј многу вода
  • Целосно избегнувај нездрава храна и храни се доволно
  • Вежбај (теретана, трчај на кеј..)
  • Шетај и разговарај со пријатели
  • Поставувај си цели во животот
  • Играј видео игри
  • Гледај фудбал со друштво и напиј се пивце-две
  • Гледај комедии (филмови и серии)

Сепак, ни фалат многу детали... колку години имаш, што мислиш дека го предизвикува стресот, дали работиш/учиш...
Топ е се што пиша и тоа е вистината, го користам твоето мислење да го надполнам моето.
  • Најди со хоби.
  • Имај секс.
  • Слушај убава музика.
  • Читај книги.
  • Поставувај си цели.
  • Медитирај.
  • Биди свесен.
  • Често оди во природа.
  • Смеј се.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom