Кајгана психолог

Член од
24 март 2013
Мислења
64
Поени од реакции
61
Мора да постои одредена работа за која се чувствуаш така.
Или не сакаш да си призаеш дека поради Х причина ти се дешава ова или си преоптеретена со тоа па си DOWN !
Што и да е преиспитајсе од почеток седни така на мирно место, средиги мислите, па почни да анализираш ( што би било кога би било подобро ) за се !

Мене ми помага тоа се надевам дека и тебе.
Ако не успееш, ние сме тука ! ;););) позз.
На мирно место сум, секојдневно ова го правам...Седам, мислам и мислам за се она шо ми се случува, почнувам анализирам, кога ќе дојдам до она што е најдобро за мене, тешко ми иде да го реализирам... Се борам постојано со мисливе и постојано губам, колку подлабоко мислам, толку повеќе се разочарувам :)
 

Keepitreal

И сега ?....
Член од
18 септември 2012
Мислења
386
Поени од реакции
371
На мирно место сум, секојдневно ова го правам...Седам, мислам и мислам за се она шо ми се случува, почнувам анализирам, кога ќе дојдам до она што е најдобро за мене, тешко ми иде да го реализирам... Се борам постојано со мисливе и постојано губам, колку подлабоко мислам, толку повеќе се разочарувам :)
Епа ко така братче не ти помага мојава техника .. Мораш под хитно да бараш некоја занимација или некое хоби или било што. Мораш да го вежбаш мозокот да работи да фукницонира добро.. Не можеш да живееш со мисли, или пак коа веќе толку ти е фокусиран мозокот на мисли, почни крој планови за бизнис за некој корисни ствари.. Се надевам ке успееш али мора да го извежбаш добро мозокот ..
 
Член од
6 март 2013
Мислења
59
Поени од реакции
41
Сањам по 400 сонови и не можам да спијам мирно.Дај што кур се дешава објаснете ме мава на агресија ова, неам спиено асално 2 месеца
Брат и мене истото ми се дешава ама во последно време почнав интересно да го гледам то, прабај да се внесиш во соновите замарај се малце повеќе од вообичаено и ќе сфатиш, можеш да си играш игра ти да ги креираш, а што викаш може да се проба само потруди се ;) и сигурно нема да те замараат.
 

Keepitreal

И сега ?....
Член од
18 септември 2012
Мислења
386
Поени од реакции
371
Брат и мене истото ми се дешава ама во последно време почнав интересно да го гледам то, прабај да се внесиш во соновите замарај се малце повеќе од вообичаено и ќе сфатиш, можеш да си играш игра ти да ги креираш, а што викаш може да се проба само потруди се ;) и сигурно нема да те замараат.
Луцидни сништа ! Јако е в крај.
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.357
Поени од реакции
4.879
Сеа ќе му пишев на фб на едно девојче, поточно ќе и праќав линк ( кој не постои ) од песна на јутјуб за да и кажам какви добри песни ги нема на youtube. Е сеа финтата е што си ја знам јас дијагнозата. I'm fucking baked.
Не е ова офф-топик , бидејќи во драга кајгана сум баниран.
 
Член од
5 мај 2013
Мислења
1
Поени од реакции
0
Нов сум на форумов се зачленив за да си кажам еден проблем што подолго време ме мачи. Проблемот е во тоа што се чуствувам небитен и отфрлен. Еве на пример кога треба да излегувам навечер, среќен сум си замислувам како ќе биде и се е добро, ама кога ке се сретнам со друштвото некако се ми паѓа во вода и се чуствувам како отфрлен, не дека немам што да разговарам со нив или не ми се допаѓаат како друштво, но проблемот е дека не сум така близок со ниеден од нив за да си кажуваме што не мачи,да разменуваме тајни и слично. Јас искрено не сум имал никогаш најдобар другар, може да се каже порано имав еден, но тоа кога бевме деца и после се одалечивме, всушност јас воопшто не сум имал другари до пред една година и сега не знам баш како да се однесувам со нив како да се зближам, а сум во период во кој стварно ми требаат. Имам 17 години и сакам да излегувам навечер, да се шетам, да се дружам, зошто залудно потрошив многу време седејќи дома и без другари. Сега вие кажете ми како да станам подобар пријател и како да се зближам со пријателите кога веќе ги имам.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Нов сум на форумов се зачленив за да си кажам еден проблем што подолго време ме мачи. Проблемот е во тоа што се чуствувам небитен и отфрлен. Еве на пример кога треба да излегувам навечер, среќен сум си замислувам како ќе биде и се е добро, ама кога ке се сретнам со друштвото некако се ми паѓа во вода и се чуствувам како отфрлен, не дека немам што да разговарам со нив или не ми се допаѓаат како друштво, но проблемот е дека не сум така близок со ниеден од нив за да си кажуваме што не мачи,да разменуваме тајни и слично. Јас искрено не сум имал никогаш најдобар другар, може да се каже порано имав еден, но тоа кога бевме деца и после се одалечивме, всушност јас воопшто не сум имал другари до пред една година и сега не знам баш како да се однесувам со нив како да се зближам, а сум во период во кој стварно ми требаат. Имам 17 години и сакам да излегувам навечер, да се шетам, да се дружам, зошто залудно потрошив многу време седејќи дома и без другари. Сега вие кажете ми како да станам подобар пријател и како да се зближам со пријателите кога веќе ги имам.
Што да станеш??
Ај....млад си уште, ама штом си запнал пробај потроши 14 и кусур минути од твоето време, може и ќе ти светне нешто.
https://www.youtube.com/watch?v=lHXbkPqyjSQ
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
958
Поени од реакции
727
Нов сум на форумов се зачленив за да си кажам еден проблем што подолго време ме мачи. Проблемот е во тоа што се чуствувам небитен и отфрлен. Еве на пример кога треба да излегувам навечер, среќен сум си замислувам како ќе биде и се е добро, ама кога ке се сретнам со друштвото некако се ми паѓа во вода и се чуствувам како отфрлен, не дека немам што да разговарам со нив или не ми се допаѓаат како друштво, но проблемот е дека не сум така близок со ниеден од нив за да си кажуваме што не мачи,да разменуваме тајни и слично. Јас искрено не сум имал никогаш најдобар другар, може да се каже порано имав еден, но тоа кога бевме деца и после се одалечивме, всушност јас воопшто не сум имал другари до пред една година и сега не знам баш како да се однесувам со нив како да се зближам, а сум во период во кој стварно ми требаат. Имам 17 години и сакам да излегувам навечер, да се шетам, да се дружам, зошто залудно потрошив многу време седејќи дома и без другари. Сега вие кажете ми како да станам подобар пријател и како да се зближам со пријателите кога веќе ги имам.
Дечко, ја баш и не гледам дека имаш проблем.
Како јас те сфаќам, ти имаш друштво за излез (дури спомна и пријатели)-и тоа според мене е најважно.
Она што викаш дека ти е проблем т.е дека немаш најблизок другар со кој ќе делите тајни-е нешто што, всушност, НЕ ТИ ТРЕБА. И тоа никако. Јас ја сфаќам твојата потреба да бидеш близок со некого (на начин на кој ТИ подразбираш блискост), тоа е во нашата човечка природа-но, според мене,споделувањето тајни со некого најчесто е погрешноиот начин за зближување.

Можеби не го гледаш тоа, но штом си во некое друштво, ти си на некој начин зближен и прифатен од луѓето што се во тоа друштво. Тајните чувај си ги за себе (всушност, затоа се викаат тајни), а со другарите споделувај другарство, споделувај го своето време и знаење, животно искуство...Имај мерка во тоа што кажуваш за себе пред другите, колку блиски да ти се чинат во моментот.

Запамти, споделените тајни најчесто ни се враќаат како камен у глава! А камен у глава не ти треба...
 
Член од
1 април 2009
Мислења
17
Поени од реакции
3
Дали некој знае да ми кажи некој добар психолог или психијатар во битола да ми помогне малку со мојава состојба?
 
Член од
7 мај 2013
Мислења
3
Поени од реакции
0
Имам еден проблем, кој многу ми иде на нерви и од него не можам да функционирам нормално...
Сиромашна сум, си правам секој ден списоци за она што ми треба, а го немам...
Не знам што да правам и како понатака... Некогаш ми идат некои мисли за самоубиство да извршам како голубот... :notworthy:
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Имам еден проблем, кој многу ми иде на нерви и од него не можам да функционирам нормално...
Сиромашна сум, си правам секој ден списоци за она што ми треба, а го немам...
Не знам што да правам и како понатака... Некогаш ми идат некои мисли за самоубиство да извршам како голубот... :notworthy:
Дај да ти ги видиме списоците.
 
Член од
7 мај 2013
Мислења
3
Поени од реакции
0
Дај да ти ги видиме списоците.
Немам фотопарат да ги сликам, можам само кога ќе бидам слободна да ги препишам тука:)
чистиме сега дома и не седам мн на Пц. Немам време да ги набројам
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
Имам еден проблем, кој многу ми иде на нерви и од него не можам да функционирам нормално...
Сиромашна сум, си правам секој ден списоци за она што ми треба, а го немам...
Не знам што да правам и како понатака... Некогаш ми идат некои мисли за самоубиство да извршам како голубот... :notworthy:
А како имаш пари за интернет?
 
Член од
7 мај 2013
Мислења
3
Поени од реакции
0
А како имаш пари за интернет?
:( Па добро, не го плаќам јас интернетот. Тато го плаќа!
- И само за тоа имаме пари, за нет, телефон, струја, вода, парно...:notworthy:
А за шминки, а за гардероба?!:place: Што видов едни штикли на нет, 100е, не можам да си ги земам.
Лошо време дојде, бајѓи лошо...
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
:( Па добро, не го плаќам јас интернетот. Тато го плаќа!
- И само за тоа имаме пари, за нет, телефон, струја, вода, парно...:notworthy:
А за шминки, а за гардероба?!:place: Што видов едни штикли на нет, 100е, не можам да си ги земам.
Лошо време дојде, бајѓи лошо...
Ами коа сакаш штикли од сто евра нормално ќе немаш пари.
Нафурана...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom