Кајгана миленичиња

SteF

I love this Kich
Член од
19 март 2006
Мислења
2.183
Поени од реакции
1
Јас имам маче, и многу ми е мило. А иначе многу сакам животинчиња дома да чувам. А у идно бреме ако даде господ сакам Мајмунче некое мало да земам.
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Јас лично никогаш до сега не сум имал, бидејчи живеам во стан , башка малка ми има уплав од кучиња.
Ама кога би имал куќа со двро , би сакал да имам или шарпланинец, или хаска, или волчјак, или најубаво трите наеднаш.
 
Член од
30 декември 2005
Мислења
114
Поени од реакции
0
Nemam domasno milenice no bi sakal da imam persiska macka
 
Член од
1 мај 2006
Мислења
371
Поени од реакции
2
Imav domasno milenice bokser go cuvav dolgo vreme i porasna mnogu golem i moite roditeli go dadoa na nekoi prijateli bidejki jas ziveam vo stan i toa mu bese izgovor .Neznajte luge od zal za kuceto se razbolev i den denes mi e mnogu krivo.
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Имам мачка, се вика Шу (на француски - зелка) али животново поише се однесува како куче! Се влече позади мене кај и да идам, ми спие у кревет, ми го лиже лицето за да се разбудам... Имам и мало рипче у стаклена топка али не го сакам многу и затоа сестра ми се грижи за него.
 

PuMbA

BUCENCE
Член од
22 февруари 2006
Мислења
1.064
Поени од реакции
2
еве го моето
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
imam edna mrdnata dzukela sto na zivci mi mava!!aj i se blizi krajot...
 

M-I-L-A

I'm gonna...
Член од
30 март 2006
Мислења
199
Поени од реакции
0
jas si imam domasno milenice.kucence koe sto si go sakammmm mnoguuu..
 

Marata

kinky
Член од
9 мај 2006
Мислења
473
Поени од реакции
3
Jas imav dve ripki: Demijan i Polina...ama umrea... Mnogu mi e krivo, za rodenden mi gi podarija... :(
 
Член од
3 јануари 2006
Мислења
1.200
Поени од реакции
10
Сум имала толку многу кучиња и сите ги плачев ко ненормална кога умреа. Имав и мачка али ми избега, а многу добро маче беше. Имав и рипки, али сестра ми им даде 2 пакети храна за да не останеле гладни, и утредента ги најдовме како си лебдад со стомакот у вис. И сеа имам мачки во Македонија, 10 точно на број, 2те мајки се викаат Маруша и Ружа (се утепаф од смеа коа ги слушнав имињата баба ми им ги дала) и двете имаа по 4 маченца, така да точно 10 се. Али не ги гледаме многу така си се шеткаат натаки наваки кога ќе им текне си идат дома. А тука во Америка немам ништо, и не ни сакам искрено.
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Имам куче раса селска џукела се вика Стевче, со едното око не гледа му го извадија во една тепачка ама многу доб0ро и паметно куче
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.680
Поени од реакции
4.802
samo eden macor persiski .. u edno kuce koe mi go otrua
 

love

The one and only
Член од
2 мај 2006
Мислења
716
Поени од реакции
1
Porano cuvav papagal,a momentalno cuvam macka.
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
имав порано аквариум со купишта риби па едно време мачка па многу мочаше во кадата и ни ја за.ба па ја пративме во Скопска Црна Гора а сг сум само со мајка ми и татко ми али они не спаѓаат во оваа категорија :icon_lol: :icon_lol:
 

Wuppy

۞HyperBaby۞
Член од
22 мај 2006
Мислења
467
Поени од реакции
1
Ја имаВ ама ИМАВ сеа неам....ми умре кутричко на дада тоа имаВ хрчаче малечко црно бело Пиц се викаше еве го:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom