Кајгана меана (25+)

Член од
1 септември 2009
Мислења
166
Поени од реакции
56
Serijozno so J. Bev be, da! Seriozno.
Zatoa i velam. Da ne se siri ma'abet za da moze i druK put da se ide i pusi unutra. Zima ide.
За жал мене не ми одговара тоа. Јас не пушам и порано морав да се чадам по кафичи, дискотеки и кафани, но сега кога веќе имам избор не сакам да седам во таква атмосфера (атмосфера во буквална смисла на зборот - зачаденост).

За дружбата, ќе ве дружам здравје боже друг пат на друго место. Без гајле, муабетот нема да го ширам, а ви посакувам убаво и весело да си поминете.
:smir::party1:
 
H

HITCH

Гостин
За жал мене не ми одговара тоа. Јас не пушам и порано морав да се чадам по кафичи, дискотеки и кафани, но сега кога веќе имам избор не сакам да седам во таква атмосфера (атмосфера во буквална смисла на зборот - зачаденост).

За дружбата, ќе ве дружам здравје боже друг пат на друго место. Без гајле, муабетот нема да го ширам, а ви посакувам убаво и весело да си поминете.
:smir::party1:
Бори се, не се откажувај! :pos: :pos: :pos: Човеку си го утнал никот :pos:
Мене ми е сеедно за цигарите, дури можеби е и подобро вака. Сите ќе седат на маса и ќе муабетиме, нема смисла неко да трча наваму натаму.
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Луѓе кажувајте локицја !!!!!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! *вака веќе делува сериозно драматично и ја нагласува итноста*

*упс забораив caps lock*
CAPS LOCK
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.678
Поени од реакции
19.589
Луѓе кажувајте локицја !!!!!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! *вака веќе делува сериозно драматично и ја нагласува итноста*

*упс забораив caps lock*
CAPS LOCK
Ада ти каде уште немаш 18, па негали 25 тииии .. :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Сеуште чекам порака од Ацева. Стеј тјунд, локација - наскоро :)

--- надополнето ---

Овие членови треба да имаат порака во сандачето со локација :)
Bidikov;
Princ;
Sussaro;
Mandrak;
викторгг;
burn84;
makedonka1985;
citro_love;
Tonchie;
leandra;
Силен;
Луси_Лу;
ada;
Betty Boop;
dobro poznat;
Lurtz;
Aceva;
HITCH;

Ако испуштив некого, или некој не ја примил пораката, слободно координирајте се меѓусебе : )
 
H

HITCH

Гостин
Аааааааааааааааааааааааај поракава :pos: :pos: :pos:

Значи сите со бел лист в раче и двајца по двајца, за да не бидеме сомнителни :pos:

п.с. хамерот фали, јас ќе му ја препратам поракава :smir:
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.615
Поени од реакции
21.324
Еднаш во животот и јас да сум во прашалници кога е во прашање ваква институција.
 
Член од
1 септември 2009
Мислења
166
Поени од реакции
56
Бори се, не се откажувај! :pos: :pos: :pos: Човеку си го утнал никот :pos:
Мене ми е сеедно за цигарите, дури можеби е и подобро вака. Сите ќе седат на маса и ќе муабетиме, нема смисла неко да трча наваму натаму.
:pos: A bre Hitch me nasmea. Dobro pustete mi i mene poraka so lokacijata i instrukcii za protokol :pos2: nedela i onaka mi e den za komplet perenje :pos:

--- надополнето ---

Добро вечер,јас сум бори се :pos: Да ти грицкам никот.
Бори се, не се откажувај! :pos: :pos: :pos: Човеку си го утнал никот :pos:

:eek:ftopic: Види ги бе, ми се изнасмејаа на никот :raz: :ne_zboram: :icon_razz: (како е правилно - изнасмејаа или изнасмеаја ???) :raz:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.320
Поени од реакции
7.372
Еј фак... ваљда имаат квалитетна климатизација/вентилација. Доколку нема, пијам едно пиво и си идам дома. Доволно ми е што живеам до рафинерија. Никотин, благодарам, НЕ!
 

Bidikov

Server guru
Член од
25 јануари 2005
Мислења
2.680
Поени од реакции
693
Ако испуштив некого, или некој не ја примил пораката, слободно координирајте се меѓусебе : )
Бидејќи јас немам добиено ... по службена должност имаш задача да ме чекаш пред зграда за да идеме натака ... околу ручек ќе се координираме .....
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Еј фак... ваљда имаат квалитетна климатизација/вентилација. Доколку нема, пијам едно пиво и си идам дома. Доволно ми е што живеам до рафинерија. Никотин, благодарам, НЕ!
Не се секирај, не се пуши внатре! За нас пушачите има топ место надвор на терасата, ем не дува ем подпокриено е! А тоа дека ти ќе пиеш едно пиво и ќе си одиш после тоа едно пиво дома....хммммм...ај да не јадам бубрези ама баш и не ми се верува нешто ;)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Бидејќи јас немам добиено ... по службена должност имаш задача да ме чекаш пред зграда за да идеме натака ... околу ручек ќе се координираме .....
19:40 кај мене пред зграда :)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.320
Поени од реакции
7.372
Што убави и фини бевме сите. Дотерани ко за у фенси ресторан, мх мх мх :)
Пријатно изненадување: Мандрак и Гарфилд во живо после миљон години. Исто така и вентилацијата беше коректна, добар избор на локација, испив дури 2 пива.
Лошо што Сусаро задоцни неколку минути, таман за да остане место далеку од мене, и не можев да му го објаснам лошиот момент во спојувањето на журка и изложба на ист настан.
Мислам дека ќе биде коректно да се направи истово и наредниот месец :)
 

Bidikov

Server guru
Член од
25 јануари 2005
Мислења
2.680
Поени од реакции
693
Што убави и фини бевме сите. Дотерани ко за у фенси ресторан, мх мх мх :)
Пријатно изненадување: Мандрак и Гарфилд во живо после миљон години. Исто така и вентилацијата беше коректна, добар избор на локација, испив дури 2 пива.
Лошо што Сусаро задоцни неколку минути, таман за да остане место далеку од мене, и не можев да му го објаснам лошиот момент во спојувањето на журка и изложба на ист настан.
Мислам дека ќе биде коректно да се направи истово и наредниот месец :)
Се слагам...

Плус за тие што не дојдоа, советот на старци одлучи дека освен неопрадваните изостаноци наредниот пат должите по тура пијачка за сите ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom