(Кајгана избира) Најдобри ситкоми на сите времиња

Статус
Затворена за нови мислења.

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Вториот начин, малце изменет, GOT на пример колку оцена има на ИМДБ, а колку би и ја дале таа иста оцена сега откако би ја изгледале целата?
Нема ништо победно од тоа да го оцениш делото со 5-6 на крај само затоа што не ти се свиѓал крајот а претходно бил 9-10.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
TBBT
Friends

Џим ги мава на носталгија затоа толку многу гласови завршуваат таму. И јас дури се мислев ама да бидеме реални ТББТ е подобра иако има многу мани.
Не ни ја догледав од што стана апла досадна, негде на последната сезона на пола прекинав. Ејми е најиритантниот лик што може да постои, заедно со онаа индиката на крајот. Пени освен убавина ништо друго не покажа во серијава. Шелдон негде послем 3та сезона ми идеше на нерви. Ама затоа капа доле за Воловитц, заради него и стигнав до каде што стигнав.
Џим од друга страна не е толку комично колку што е она семејна серија. Седиш ко мал со твоите во сабота недела и ја гледаш на а1(таму мислам идеше). Да бидеме реални сега никој не би се вратил да ја гледа, освен некој со деца.
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.007
Поени од реакции
1.799
TBBT
Friends


Не ни ја догледав од што стана апла досадна, негде на последната сезона на пола прекинав.
Како бе вака ја прекина на пола последна сезона? Сакаш да кажеш дека не ја догледа?
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Како бе вака ја прекина на пола последна сезона? Сакаш да кажеш дека не ја догледа?
Не, ептен со сила ги гледав последните и уште кога се појави онаа индиката на Раџеш апла ми стана одбивна серијата и веќе не ми ни интересираше како ќе заврши. Не сум ни барал на нет да видам како ќе заврши. Вака ми беше и со HIMYM, ама па таму ептен ме интересираше која е мајкта и ја догледав.
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.007
Поени од реакции
1.799
Не, ептен со сила ги гледав последните и уште кога се појави онаа индиката на Раџеш апла ми стана одбивна серијата и веќе не ми ни интересираше како ќе заврши. Не сум ни барал на нет да видам како ќе заврши. Вака ми беше и со HIMYM, ама па таму ептен ме интересираше која е мајкта и ја догледав.
Не се заебавај, догледај ја, барем крајот е добар. Иначе греота е до кај си стигнал, да ја прекинеш.:(
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.397
Поени од реакции
21.954
The Big Bang Theory
Friends
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom