Кајгана готвач vol.9 [гласање: летен пинџур]

Кајгана готвач vol. 9 [гласање: Летен пинџур]


  • Вкупно гласачи
    110
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Македончич ни е на одмор, затоа јас го отворам гласањето за оваа недела.

Нашите кајганџии и овој пат се потрудија да ги покажат своите кулинарски способности. Браво за сите, само со активност оваа убава тема ќе продолжи. Па да ги претставиме:

AlternativeF;





budaletinka_r;





blue ladybug;






Sungerot Bob;





Anne.;







leandra;






 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.496
Поени од реакции
9.988
leandra затоа што го направила во овој сад и затоа што најмногу личи на пинџурот на татко ми. :D
Он прави најубав кај нас дома :P
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.502
Поени од реакции
14.677
Ова гласање ми е најтешко. Лејди има супер слики, како и АлтернатиФ ама и двете за жал не останаа во комбинација за гласање. Модифициран пинџур ми е. :)
На Сунџерот изгледа ептен домакински со лебчето во позадина ама мене дилемата ми е помеѓу леандра и Ане. И се чувствувам тешко исто како кога треба да одбијам сладолед :) ама сепак ќе гласам за леандра, ме потсеќа на пинџурот што баба ми го правеше, толчен со плус месен топол леб.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Дефинитивно најтешко гласање ... тешко се одлучив но секако мојот глас оди за Anne. Бидејќи летниот пинџур на изглед одлично ми изгледа плус тоа со летниот пинџур има и други работи кои ме примамиа да оди мојот глас за неа дефинитивно според мене најдобар летен пинџур има ане но останатите исто така имаат одлични направени посебно леандра каде што летниот пинџур е направен во сад кој мојот дедо прави во исти таков и ме потсеќа на неговиот со едно добро парче сирење :love: @blue ladybug; нејзниот пинџур ептен ми изгледа на пинџурот кој јас го правам :D Но секако гледано генерално знам дека сите пинџури кои се направени се направени одлично но бидејќи не можеме да пробаме а гласаме според сликите така да знам дека се направени сите одлични на вкус :)
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Anne. leandra
бог да ве бие и двете,преубаво сте направиле и двете па нема да гласам за ниедна,да не би навредил никого :)
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Најбољи ми се членовите што си гласаат сами за себе :D
Нема да кажам браво за сите пошто не ме бендисуваат сите, летна манџа=/пинџур :P Па, да речеме, браво за некои од учесниците :P
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Пошто не јадам пинџур, гласам за плескавицата и компирот на Anne. +1 имаш од мене :LOL:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom