Кајгана готвач vol. 151 [гласање: Потпечен зеленчук]

Глас за:


  • Вкупно гласачи
    42
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
1.921
Поени од реакции
993
Мојот глас оди за @Sungerot Bob, дека ми е другар, иначе за кувар не го бива... :D
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.546
Поени од реакции
2.640
А да кажевте што состојки има оти има што се ,,алергични" од некои зеленчуци?!
Инаку јас гласам за @Agda Beata оти сакам брокули

Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.160
Поени од реакции
4.756
А да кажевте што состојки има оти има што се ,,алергични" од некои зеленчуци?!
Инаку јас гласам за @Agda Beata оти сакам брокули

Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
Гласови во коментар не се рачунаат.

Иначе, на боби профи изгледа, +1 од мене.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.546
Поени од реакции
2.640
Гласови во коментар не се рачунаат.

Иначе, на боби профи изгледа, +1 од мене.
Тоа не е коментар туку само забелешка или сугестии и ништо повеќе и причина зошто гласам поради брокули


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.160
Поени од реакции
4.756
Тоа не е коментар туку само забелешка или сугестии и ништо повеќе и причина зошто гласам поради брокули


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
Те сфатив за тој дел, ама немаше гласано. :)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
14.209
Поени од реакции
22.313
@bobipp пиши за сосот шо/како
најдов кога да ја отворам темава

уствари ти си крива шумечо една
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.900
Поени од реакции
36.476
Мојот глас оди за @Sungerot Bob, дека ми е другар, иначе за кувар не го бива... :D
Мрш!:D


Мојот глас оди кај @bobipp. Одлична комбинација на зеленчук, одлично потпечен и ми се свиѓа тоа што си ставил одозгора сос:)
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
10.640
Поени од реакции
4.485
Мрш!:D


Мојот глас оди кај @bobipp. Одлична комбинација на зеленчук, одлично потпечен и ми се свиѓа тоа што си ставил одозгора сос:)
Инаку не се изјаснив за сосот претходно ама пошто некој прашуваше, тоа е стандарден бел сос, со павлака, мајонез, сенф, а главната состојка е лук :D. Исто така и малку лимон, копар, оригано и сол.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
8.135
Поени од реакции
12.772
...окото ми отиде кај @bobipp . а желудникот со звук го потврди тоа :) и гласо ојде кај него!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom