Кафе и локум

Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Во Скопје мислам дека во Roma - Parigi во ГТЦ служат така, барем еднаш со краткото ми донесоа и локумче :)
 
Член од
22 април 2008
Мислења
142
Поени од реакции
17
Многу почитувам вакви домаќински делиции. По можност кафенцето сервирано во оние ѓезвињана златесто-бакарни, еден филџан што им е мерката, а локумот со ореви...Лелелелелееле :nesvest:.

М м м...во Турска чаршија некаде, автентично да е:)
Којзнае дали има..?

А локумче со ореви...или...фстаци!
 

TheBossesSis

~ една жеМска со чаша ~
Член од
1 октомври 2007
Мислења
656
Поени од реакции
16
неам пробано никад ...ке нарачам сеа да ми купат локумче и ке си пробам :) само ако не е убаво! хахахха
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
Аааа лиги ми потекоа кога го прочитав насловот на темава! Еее беља работа...:pos2:
 
S

StereoLove

Гостин
Ни кафе пијам ни локум јадам,којзнае каква е таа комбинација.:toe:
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
Mnogu dobra kombinacija,pogotovo lokum so golemi orevi,bez kokos:jaj:
 
M

MIL

Гостин
Кафе и локум? Ау ќе се удавам од таква комбинација а локум порано јадев со кокос , друг вид на локум Јок :toe:
 
H

^HITMAN^

Гостин
Добро бе луѓе, локумот не оди во комбинација со кафето, туку се јаде откако ќе се испие кафето. Доколку си гладен може да ти се слоши, но доколку си добро најаден, па кафе и на крај локум, е тоа е живот. :) Tурците не за џабе 1000 години практикуваат.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
15
Поени од реакции
3
Одлична комбинација но само за луѓе кои не се на диета:) Иначе обично го пијам Вита Голд, бидејќи сакам да ослабам, но ако еден ден би ги намалила килограмите повеќе од сега што ги имам, тогаш секако би се вклучила и на локумот со ореви :)))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom