Кафе и локум

Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Па, ова е една од најубавите комбинации кои човекот некогаш ги измислил. Локум и горко турско кафе, прекрасно! Расположението моментално ми се поправа кога ќе се соочам со овие две нешта. Како вам ви се допаѓа една ваква комбинација?
 

Тањушка

pretty mama
Член од
17 јануари 2006
Мислења
365
Поени од реакции
29
Многу почитувам вакви домаќински делиции. По можност кафенцето сервирано во оние ѓезвињана златесто-бакарни, еден филџан што им е мерката, а локумот со ореви...Лелелелелееле :nesvest:.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Зашто ја се си мислев дека локум иде со чај?
Иначем немам пробано со кафе.
 

~windy~

urban hippie
Член од
10 септември 2008
Мислења
774
Поени од реакции
119
Leleeeee meraci:vozbud:Abe kafe gorko so sekakvo blago e ubitacna kombinacija...ama i LOKUM EVROPA E NAJDOBAR LOKUM NA SVETOT...pff ne onoj turskiot praviot Turkish Delight e najdobar ama reklamata an SkyNet za onoj nasion lokum mi bese favourite svoevremeno!
Anyway..kafence+lokumce=zadovolstvo
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
ова комбинација е многу добро просто ја обожавам иако немам баш навика често да го практикувам ова
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.371
Поени од реакции
21.915
Никогаш не сум пробал таква комбинација , како и секогаш пијам само кафе :toe:
 

Elena F.Sinatra

Temper Tantrum
Член од
5 август 2008
Мислења
227
Поени од реакции
14
Таман локумот да ти се залепи на забите а кафето да ти ги оцрни... За пигментација на заби - топ комбинација :)
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Ај баш ќе пробам иако не сум некој обожавател на кафе.:smir: Локум, и така и така, ко ќе постам го јадам.
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
Jas pak sea pocnav da izlagam na kafe vamu tamu aj bas ke probam nekoj den samo da se najde doma nekoj lokum:vozbud::smir:
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Не сум пробала никогаш, ако ми се пружи шанса ке пробам баш
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
не сум пробала, ама и не знам дали некаде во Скопјево служат така, можеби само во домашни услови:) кога ќе ми се пружи шанса ќе пробам, ветувам:pipi:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Не би ги комбинирал, штознам некако не ми се допаѓа таа комбинација, а и не сум љубител ни на кафето ниту па на локумот. А сум пробал и не ми се допадна многу.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom