Катче за инспирација - мудри/поучни/мотивирачки текстови

Член од
23 декември 2018
Мислења
84
Поени од реакции
204
Кога те видов беше убав и облечен во кафеаво, но кога пуштив вода ти веќе си замина..
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
26.950
Поени од реакции
15.704
,,,ne deka sum fobichen,,,tuku se e do svesta i sovesta,,,
,,,/jas/,,,
 
Член од
23 декември 2018
Мислења
84
Поени од реакции
204
Живееме во време кога паметниот ќути, будалата зборува а Миле Китич рапува..
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
26.950
Поени од реакции
15.704
,,,lebot ke si go prodadat
chalamot da si go kupat,,,
 

Milanisimus

Gladiator
Член од
12 јули 2009
Мислења
624
Поени од реакции
578

nezz dali e na mesto za temava, ili bas kontra nea, ama ne najdov druga posoodvetna tema.

gledam deka kaj nas posledniov period, se promoviraat mnogu motivaciski govornici.
motivacija i pozitivnost se odlicni raboti, samo treba i doza realnost vo celata prikazna.
videoto e brutalno realno.
 
Последно уредено:

Joshua_Tree

Samo na minuvanje...
Член од
21 март 2010
Мислења
166
Поени од реакции
111
"...не постои Бог!
...нема ништо одкако ќе умреме освен купче коски!
...тука сме за да живееме како сите живи битија во нашето опкружување со помош на нашиот интелект кој мнооогу споро се развива кога е преокупиран со илјадници неважности!
...и кога ќе дојде,ако воопшто дојде,моментот да се убедам во спротивното...ќе ми биде сеедно :)
...нема да ме прашате зошто,нели?"

Joshua_Tree
 
Последно уредено:
На врв Bottom