Карти за Белград

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
сега пишува 0 карти за 21-ви :)
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
Сега пишува дека се продаваат само на благајните... зар се уплашени од нас да не одиме во голема бројка во Србија?! :) Ај, сигурно ќе има бар 2-3.000 наши таму, мислам им следуваат билети на федерациите.
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
АААА

Prodaja samo na biletarnicama: TC UŠĆE - info pult, Dvorana Dom Sindikata, blagajna Beogradske Arene, Bilet centar, Dom Omladine, knjižara Vulkan- Sremska, SPENS...
нема врска ова,јас прашував како и каде да ги подигнам картите што ќе ги нарачам преку интернет ... тие ми дадоа информации и ништо не напишаа за вакво нешто
--- надополнето: 20 јануари 2012 во 01:17 ---
за во сабота се потрошија картите ... :(
 
Член од
14 октомври 2009
Мислења
431
Поени од реакции
295
Папилон каде се наоѓа да не знае некој? Таму имаше добра понуда 60 евра пат+карта.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
А нема да има посебен дел за домаќини, посебен за гостински? Малку чудно ќе биде 5 души Македонци опколени од 50 Срби за утакмицата на 25ти.
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.182
Поени од реакции
2.112
^ Во Папилон постои можност преку нив да дојдам само до карта, или обврзан сум и превозот да го направам со нивната агенција ?
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.338
^ Во Папилон постои можност преку нив да дојдам само до карта, или обврзан сум и превозот да го направам со нивната агенција ?
Само една карта ако купиш ти е ѓавол ипол... а пакет за сите 3 утакмици ти е 40 евра само карта без превоз
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Проблемот со картите е што откако ќе поминат на читач после не може да се излезе и да се препродадат на други навивачи... Во Белград има три мечеви во денот и ако се излезе од сала нема да може да се влезе повторно за друг меч што значи мора да се гледаат до крај мечевите или ви пропаѓа картата...
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
Momci pozdrav od Nis,ovde atmosvera vera bese ludnica,i glas i sve mi zasipna,Nis ednostavno ne spiese sinioka,denes/utre ideme za Belgrad,ideme direktno ne mi se isplati da se vrakam,go zapoznav novinarot na Makedonsko radio i si kariv karti tuka,kartite se po 20 evra vo bg ideme na pobeda so danska,se nadevam ke napraviem jaka atmosvera kako i vo Nis,se izvinuvam za fontot so sreka utre.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.172
Петок, 20 Јануари 2012 10:16​

Сподели
51

Споделете ја веста со Вашите пријатели

Нашата навивачка експедиција од Ниш се сели во Белград, каде ќе се обиде да ја наполи големата белградска „Арена“ на средбите од групата И.


Организаторите на Европското првенство во ракомет објавија дека билетите за следната фаза, која се игра во белградската „Арена“, ќе чинат од 10 до 80 евра за целодневна програма. Тоа значи дека за таа сума, во зависност од местото на седење, ракометните фанови ќе можат да следат три натпревари во еден ден.
Со оглед на пласманот на Македонија во следната фаза на ЕП во ракомет, како и фактот дека домаќинот Србија е дел од истата група со нас, за очекување е уште денеска да биде продаден најголем дел од билетите, а кого ќе има повеќе на нашиот меѓусебен дуел, останува да видиме.
Некои српски медиуми одат дотаму што стравуваат и дека на дуелот на нивната селекција со нашите најдобри ракометари може да се случи Македонија да има поголем број навивачи од домаќинот.

Ова последново ми е посебно интересно :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom