Каролина Гочева

Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Па тој што е најуспешен и најпопуларен, за мене е и најдобар
Не и треба епитетот дива, питома, кротка, некротка, она е ПЕЈАЧКА со неоспорени квалитети, и во интерпретацијата, и во начинот на донесување на песните, и во соработките и тимот со кои работи
 

LiGLaTa

PartY AnimaL =)
Член од
10 јуни 2008
Мислења
310
Поени од реакции
10
Ни глас.. ни песна.. незнам што има на нејзе? :toe: Искрено премногу се форсира.. демек е нештоо..:tapp:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Зашто нема меил од Каролина?
СУПЕР е, сега дознав дека може и на македонски, прочитав толку смешни и интересни информации што не ни ги знаев, пример каролина вели дека ако не влезела во финале на Евросонгот лани, ќе идела на брод, хаха
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Дечко ти стварно имаш некој проблем сам со себе и да Каролина е ПОП ДИВА и тоа како знае да пее и не мора да студира музика за да биде дива А ти исчепкај си ги тоа ушите малку да слушнеш како пее во живо а и слушни ја во живо па после кажувај сите тие што ги споменуваш на нивните концерти пеат на плејбек додека Каролина и во дискотека пее со бенд во живо,али со овие твои коментари само кажуваш дека си болно љубоморен на нејзиниот успех а ти сирот и јаден пропаднат т.н музичар.
abe nedozrean ni eden,ja imam slusnato vo zivo, i POJMA NEMA od peenje,samo ti tolku nemas vo toa glavata sto nema sto da ti go obraboti toa sto go slusas.pojma nemas od muzika,i ti so ovie tvoi glupavi komentari samo kazuvas deka si platenik.pojma nemas ni od muzika ni od nisto.odi prvin nauci sto e muzika,a posle tupi po temava.i odi tamu:drk:na karolina.platenik,i pazi sto zboruvas,da ne ti odbijat od plata.

karolina bila pop diva,pop svezdite peele na plejbek:pos2:a be ti si izguben slucaj.ne ti e tebe mozokot seuste dovolno razvien za da svatis sto voopsto znaci zborot PEENJE.
i odi tamu otekuvaj im go na drugite so kvalitetot na interpretacijata na Karolina(nesto za sto ti pojma nemas),a koga ke naucis BAREM NESTO od muzika,dojdi kaj mene na specijalizacija.dotogas idi :drk: na Karolina,i ne mi go otekuvaj poveke.:tapp:
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
abe nedozrean ni eden,ja imam slusnato vo zivo, i POJMA NEMA od peenje,samo ti tolku nemas vo toa glavata sto nema sto da ti go obraboti toa sto go slusas.pojma nemas od muzika,i ti so ovie tvoi glupavi komentari samo kazuvas deka si platenik.pojma nemas ni od muzika ni od nisto.odi prvin nauci sto e muzika,a posle tupi po temava.i odi tamu:drk:na karolina.platenik,i pazi sto zboruvas,da ne ti odbijat od plata.

karolina bila pop diva,pop svezdite peele na plejbek:pos2:a be ti si izguben slucaj.ne ti e tebe mozokot seuste dovolno razvien za da svatis sto voopsto znaci zborot PEENJE.
i odi tamu otekuvaj im go na drugite so kvalitetot na interpretacijata na Karolina(nesto za sto ti pojma nemas),a koga ke naucis BAREM NESTO od muzika,dojdi kaj mene na specijalizacija.dotogas idi :drk: na Karolina,i ne mi go otekuvaj poveke.:tapp:
Дечко мене никој не ме плаќа и престани више тука да не малтретираш оди негде шетај оти само според тебе Каролина не знае да пее али очигледно е дека е до тебе проблемот зашто многу врвни и докажани музичари ги потврдиле нејзините квалитети и вредност,така да од пропаднати музичари не и се потребни потврди и фалби а и ако тебе некој те плаќа не значи дека и нас не плаќаат нема потреба од тоа.
Јас многу добро знам што е пеење али очигледно дека ти не сваќаш или се сакаш да сватиш па се правиш наудрен али тоа е твој проблем.Просто на злобните и ситни души им нема крај, такви како тебе ги имало ги има и ќе ги има патетични будали.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Дечко мене никој не ме плаќа и престани више тука да не малтретираш оди негде шетај оти само според тебе Каролина не знае да пее али очигледно е дека е до тебе проблемот зашто многу врвни и докажани музичари ги потврдиле нејзините квалитети и вредност,така да од пропаднати музичари не и се потребни потврди и фалби а и ако тебе некој те плаќа не значи дека и нас не плаќаат нема потреба од тоа.
Јас многу добро знам што е пеење али очигледно дека ти не сваќаш или се сакаш да сватиш па се правиш наудрен али тоа е твој проблем.Просто на злобните и ситни души им нема крај, такви како тебе ги имало ги има и ќе ги има патетични будали.
aj platenik,se gleda deka pojma nemas sto zboruvas,odi leci se.i vidi samo kolku luge na temava kazaa deka ona pojma nema od peenje.aj brkaj rabota:baeh:
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
aj platenik,se gleda deka pojma nemas sto zboruvas,odi leci se.i vidi samo kolku luge na temava kazaa deka ona pojma nema od peenje.aj brkaj rabota:baeh:
Ти оди некаде лечи се јас сум совршено здрав али ти си ретардиран и само наоколу се караш со луѓево. И на крајот воопшто не е битно што мислат некои будали на форумот битно е дека има публика која ја подржува и сака а вие патетичните продожете да се патетикувате тука оти на друго место и не можете.
И веќе повеќе од јасно дека стварно појма немаш од музика а од пеење па да не зборуваме или имаш озбилни проблеми со слухот и исчисти си ги ушите за да слушнеш малку подобро.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Ти оди некаде лечи се јас сум совршено здрав али ти си ретардиран и само наоколу се караш со луѓево. И на крајот воопшто не е битно што мислат некои будали на форумот битно е дека има публика која ја подржува и сака а вие патетичните продожете да се патетикувате тука оти на друго место и не можете.
И веќе повеќе од јасно дека стварно појма немаш од музика а од пеење па да не зборуваме или имаш озбилни проблеми со слухот и исчисти си ги ушите за да слушнеш малку подобро.
taka e,bravo.do preeska bese deka samo jas kazuvam,a sega deka pogolemiot del od tie sto postuvaat na temava se budali.bravo za tebe,napreduvas.
aj Karolina e bozica,ima najubav glas,najdobra tehnika na interpretacija,najubava e na planetava,profesionalec od najgolemi razmeri...da ne zaboraviv nesto?Karolina e se naj,naj,naj...aj sega odi :drk:malku na nea.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Очигледно дека некои луѓе се овде само да плукаат и да вреѓаат али пак ќе кажам дека со тоа само покажуваат какви се самите тие.
А за тоа каква е Каролина,колку вреди и што се има постигна више не вреди да се дискутира зашто е тоа одамна апсолвирана тема и опдамна го има потврдено својот статус и реноме,а тоа што на некои луѓе им пречи нејзиниот успех е тоа нивен личен проблем а и во Македонија можат да ти простат се али успех никако.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Очигледно дека некои луѓе се овде само да плукаат и да вреѓаат али пак ќе кажам дека со тоа само покажуваат какви се самите тие.
А за тоа каква е Каролина,колку вреди и што се има постигна више не вреди да се дискутира зашто е тоа одамна апсолвирана тема и опдамна го има потврдено својот статус и реноме,а тоа што на некои луѓе им пречи нејзиниот успех е тоа нивен личен проблем а и во Македонија можат да ти простат се али успех никако.
aj taka neka e.:helou:
 
Член од
16 декември 2008
Мислења
23
Поени од реакции
2
Ги читам постовите и не можам да поверувам што се се изначитав а и не знам зошто толку многу се карате за такви банални работи па на оној на кој му се допаѓа ќе ја слуша на оној на кој не нема и што сеа тука се расправате дали знаела или не,а во едно сум сигурна доколку била толку лоша сигурно немало да стигне до таму каде што е во моментот.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Во прашање се 17 години континуирана кариеара, од најмлада учесничка на МАКФЕСТ 1991 до ова што е денес - популарна успешна пејачка која живее живот според тоа што го заслужила и сторила
Друго ништо не е важно, нема што ние да докажуваме и залудно објаснуваме на НЕКОЈ дали и колку вреди Каролина, она самата се докажа во текот на 17 години кариера, само можам капа да и симнам и да се стремам еден ден во моето поле на активности и дејствување да бидам толку успешна и совршена како неа
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
мене Каролина ми е ок, одличен глас, одличен изглед, само и фали малку повеќе харизизма
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
супер е новата веб страна, одамна требаше да ја направат. Ми се допаѓа дизајнот, се надевам често ќе ставаат нови информации и да има нешто и за фановите рубрика :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom