Канал 5 ќе ги пренесува натпреварите од најквалитетните европски натпреварувања!

Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
А, јас пак ја очекував Трабзон-Лил.
Ууууууууј Лил ти нормален ли си бе? Јаки се тие бе може и некој да ги глеа... :D

П.С: Плус претпоставувам и доста Турци кај нас би сакале да го гледаат Трабзон што ќе им ја подели публиката за мечот на 5ка, така што Чаушеску утре ќе си оди на 5+ :love:
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.491
Поени од реакции
22.243
Ууууууууј Лил ти нормален ли си бе? Јаки се тие бе може и некој да ги глеа... :D

П.С: Плус претпоставувам и доста Турци кај нас би сакале да го гледаат Трабзон што ќе им ја подели публиката за мечот на 5ка, така што Чаушеску утре ќе си оди на 5+ :love:
Јаки се и Лил, ама Бенфика? Ете јас можно е повеќе време вечерва да поминам на 5+, отколку на анал 5. :D
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Хаха сепак мислам заради Турците е одлуката контра Трабзон :cautious:
 
А

Анноун

Гостин
Шупаци , оклучете ја Цска-Интер на 5+ , не мора да ја коментирате , дајте само слика и тон и ќе УЖИВАМЕ.

Да им ја ибам програмската шема на канал 5 , два канали имаат , и пак не знаат да ги користат рационално. Изборот на Лара иде во 17.45 ( господи помогни им што побрзо ) .
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.532
Поени од реакции
59.065
Мора да се плаќа нешто екстра за пренос во 6, па не им се дава.
И тоа не е рационално објаснување за оваа мизерија ама колку толку може да им се земе како олеснителна околност.

Пак да не плаќате претплата. :)
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.886
Поени од реакции
16.126
Мора да се плаќа нешто екстра за пренос во 6, па не им се дава.
И тоа не е рационално објаснување за оваа мизерија ама колку толку може да им се земе како олеснителна околност.

Пак да не плаќате претплата. :)
Па и да се плаќа. Кога можеа во плеј оф-от да платат за Рубин - Лион, оти да не платат и за ЦСКА - Интер, плус во групна фаза е мечот..
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.532
Поени од реакции
59.065
Јасно де. Работата е што за оваа сезона изгледа немаат платено. Затоа ни пренесуваат шугави натпревари на 5+, т.е. оние кои се гратис. Немам време да проверувам дали е ова вистина но некои членови на темава тврдеа дека е така.

Да сумирам:

- ако не даваат заради парите, тогаш е срамота.
- ако не даваат заради нешто друго, тогаш е идиотизам во прашање.
 
Член од
14 октомври 2009
Мислења
431
Поени од реакции
295
^ Јас колку што ги разбирам работиве, кога се откупуваат ТВ правата се откупуваат целосно, односно за сите натпревари а не за секој посебно, така да они си имаат право кој сакаат да го емитуваат и нема врска дека се плаќа екстра за емитување на утакмицата во 6 саат или пак за таа на 5+.
Значи нема гратис натпревари туку сите се откупени во пакет за цела сезона.
Друг начин е ако две ТВ куќи од иста држава сакаат да ги откупат правата па едната пренесува само натпревари од вторник, а другата само од среда.

Нека не ве лажат дека не смееле да пренесуваат или незнам што друго. Дебилизам е во прашање на чело со Иван Мирчевски и Зоран Цветановски како уредници на спортската редакција. Баш би сакал да го чујам нивното оправдание бидејќи сигурен сум дека го читаат форумов.:tapp:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.965
Поени од реакции
57.716
Шупаци , оклучете ја Цска-Интер на 5+ , не мора да ја коментирате , дајте само слика и тон и ќе УЖИВАМЕ.

Да им ја ибам програмската шема на канал 5 , два канали имаат , и пак не знаат да ги користат рационално. Изборот на Лара иде во 17.45 ( господи помогни им што побрзо ) .
Епа изборот на Лара не бил ЦСКА - Интер. :pos:

А во 20.45 иде „изборот на Иван С.М.“ :pos:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Кој им дава на ретардираниве да купуваат права за пренос ...значи ств. се врв - не дека сум навивач на интер (јес да треба да го даат пошо СТАЛНО давале од 18ч термини) али кои им се избориве бе ..... ОТЕЛЛУЛУЛУЛУЛУЛУЛУЛ иде ....а прошлата плзен ми ја даваат со бате ...
 
В

Вори

Гостин
Нека го уклучат ''Потонати'' бе,наместо оваа хрватскава серија.
И така ЦСКА-Интер ќе биде тапа утакмица,нема потреба да ја гледаме.Плус кога сме гледале утакмица во 18 часот?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom