Калиопи

jeeeee8

Like dreams
Член од
28 ноември 2008
Мислења
647
Поени од реакции
16
Не сум ептен хејткор настроен, ама не да не можам да ја смислам неа и сите нејзини патетики, тоа е нешто неверојатно...тие нејзини борби како сама она се успеала и што се не, како она е идол на многу млади и збунети девојки кои се пронаоѓаат во нејзини песни, како таа е кралицата, како секој треба да се огледа на неа и нејзината хуманост, кур се стресе итн...а не се фали дека го остави детето, мажот и Ромео Грил, кој што ја направи човек, па после пеач и слично...она мене ќе ми држи демагогија за тоа како треба да постапувам јас или било кој, па уште и да гласам за таа крава...гитла бе!!! Уф што убаво ми дојде вака, што си се отворив ко паштета, нека се гони у три лепе да не ја гледам, она е едно антипатично и искомплексирано створење, па тоа не е хумано луѓе мои! Фала, пријатно...Btw Ова не е по повод нејзината изјава...ова е мое мислење за неа :icon_lol: ја хејтам кучката!!!
Абе тоа кого и како оставила нејзина работа, има и бетер во светов познативе личности се оставаат, земаат по 10 пати, идат у лудници се враќаат ама тоа е, сепак фер си, си кажа свое мислење, ама ме нервира кога се збори за нешто што не е објавено сеуште, дека е така, кога се вадат афери, е сеа можеби и не е афера али затоа утре ќе праиме муабет!
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
ау па таја многу се крена ко излезе на евровизија!
шо си мислеше дека сите ке гласаат за неа?
е не беше уба песната и нека се помири со то...
многу си се преценва жената... па одма се наљутила
хаха... ке видиме кариерата шо ке ја има во другата земја кај шо ке замини...
селанка... само плачи на сцена :pos2: колку е фејк матрикс :pos:
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
БРАВО ЗА КАЛИОПИ!
Типичен пример како се уништува долгогодишна кариера за 5 минути.
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
На вестите на Алфа ги читаат насловните од сите утрешни весници, па да знаев порано, ќе чекав. :pos:
Ако стварно така изјавила тогаш...
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.477
Поени од реакции
47.455
ќиххх седи не си иди, која поента би ја имал овој мој живот без тебе... :)

Иначе јас малце размислив и сменив мислење, мислам дека не местела, не ми се верува да е толкав морон, повеќе мислам ради неспособноста на жирито и желбата нивна да ја испоштуваат на некој нивни дебилен начин, и направија многу лоша услуга.

Како пеачка не ми се смета нешто посебно пошто не ја слушам, ама затоа препичувањето( човечка особина што ја мрзам од дно на душа) ја владее фкрај :), не знам како да ви кажам-кога ја слушам ме фаќа некој чуден с'клет како кога го слушам тоа педерчето од Антена што сака да збори Англиски, исто!!!
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
310
Поени од реакции
108
Никој не купивте Вест? Ајде барем тие што сте во Скопје можете весниците да ги читате ден претходно... не ми се чека до утре да видам што ке се изрезили мојата омилена пеачка...
 

m.marko21

-STR8-
Член од
16 мај 2008
Мислења
1.177
Поени од реакции
75
Кој високо лете ниско паѓа.:pipi:
Што се замислуваше она, не викам дека не е добра пеачка но премногу се исфорсира и незнам што и требаше ова со евровизијата да се пријави, па на сето тоа и со Наум Петревски- тандемот уффффф:tapp:
 

jeeeee8

Like dreams
Член од
28 ноември 2008
Мислења
647
Поени од реакции
16
Jа чекам утре изјавата!
Прекинувам со постирање на оваа тема зошто празни муабети се прават, продолжувам утре, или разочарана од Калиопи или пак со подршка кон неа.
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Што би рекол Горан Михајловски:
Имавме две ѕвезди. Едната трагично загина во сообраќајка. Другата се самоуби пред ка
мера (се мисли на рекламата за 24/7 на ВМРО, ама тек сега оваа изјава добива полоша варијанта).
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.375
Поени од реакции
25.140
Сега Јанко ја читаше таа вест за Калиопи:ija:
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.375
Поени од реакции
25.140
Искрено, ништо не слушнав, само насловот :S.
 

jeeeee8

Like dreams
Член од
28 ноември 2008
Мислења
647
Поени од реакции
16
Ај ако најде некој нешто нека каже :smir:

Еве уште нешто за тоа кој како се изјаснил:
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Во салата, додека траеше гласањето, по веќе видено скандалозно сценарио членовите на жирито кои најмногу поени даваа на Калиопи и Наум публиката едногласно и жестоко ги исвиркуваше, а аплаузот го делеа секој за својот табор. "Нема што да коментираме", беше изјавата на Калиопи и Наум. Тие не сакаа да се бранат од свирежите упатени на нивна адреса ниту вечерта по фестивалот, а не беа достапни ниту вчера.
Во таканаречената зелена соба пак, по прогласување на победниците коментираше секој на свој начин. "Се знаеше дека ќе победат", " Првото место им беше обезбедено", "Работеа партиските книшки", беа дел од коментарите на останатите учесници, кои по којзнае кој пат по секое завршување на националниот евросонг велат- "никогаш повеќе оти секоја година се мести".
[/FONT]
http://www.vest.com.mk/default.asp?id=163885&idg=9&idb=2606&rubrika=@ivot
Ама никаде неможам да најдам дека такво нешто рекла!
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
310
Поени од реакции
108
Вест, што ке излезе утре, во него е ова интервју со Калиопи, а и се наоѓа на насловната страна. Сите што живеат во Скопје можат да го купан весникот уште вечерва, а сите ние ке мора да чекаме до утре, или некој да ни се смилува и да ни препише од весникот што е напишано
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Изгледа сите од Скопје сме мрзи да се симнеме за да купиме весник:pos2:
Ајде онда утре ќе се коментира за ова, иначе во 12 излегува вест на интернет, така да во 12 100% ќе го има целото тоа тука на странава
Епа Калиоипи очекувала да и се клањаме, да не сакала и царица да ја прогласиме на Независна Македонија? А мори Лопа, па зар не ти беше срам пред 3 години да се избрукаш на Евровизија со песна која никој не ја памти, али јас ти ја памтам белата коса, па сега уште ова со даркерската униформа и песната за на закоп
Епа сама си ја ископа дупката, не сме ти ние криви
 

Kajgana Shop

На врв Bottom