Калиопи

Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637


Гледам јас нешто не ми штима тука.
А тоа, Калиопи дури 3 пати спомната за различни прилики на мали растојанија. :pos: :pos:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
АЛО, се работи за двајца КВАЗИ новинари кои си имаат компјутер дома и си пишуваат што им текне, притоа Калиопи е нивна куќна пријателка
Не читајте МММ - не чинат
Цела Македонија ја исвирка, калиопи е во илегала, они зеле да ја величат, не сфаќаат дека и наштетуваат
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
а има некој информации како поминал, т.е дали бил посетен концертот на Калиопи што се одржа на 14 февруари?
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Се виде на телевизија, салата беше ПОЛУПРАЗНА, на Елена концертот кој исто така се одржуваше во Метрополис Арената беше доста попосетен
Нигде не пишуваше за посетеноста:vozbud:
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Па вака на концертот на Калиопи имаше повеќе публика од концертот на Елена поточно повеќе од 3000луѓе додека на Елена околу 2000.
Мене ме интересира дали некој знае што се случува во моментот со Калиопи слушнав дека го откажала настапот на ЗлатнаБубамара после дебаклот на евросонгот,има ли некој информација за тоа.
Што се однесува до МММ мислам дека не ова тема за тука а и во неколку наврати кажав дека уредникот и сопственик на МММ е потпарол на Калиопи и затоа објавува се за неа и било каква ситница.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Утре на насловна на ВЕСТ - КАЛИОПИ
Невиден скандал: Калиопи изјавува
МАКЕДОНИЈА НИКОГАШ ПОВЕЌЕ НЕМА ДА МЕ ВИДИ
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
Утре на насловна на ВЕСТ - КАЛИОПИ
Невиден скандал: Калиопи изјавува
МАКЕДОНИЈА НИКОГАШ ПОВЕЌЕ НЕМА ДА МЕ ВИДИ
дај боже! нека не се појавува и ибам тоа ненормалната... КОЈ КУР Е ОНА БЕ?!?!?! шо се замишља? некоја ’’ДИВА’’ ДЕКА Е?!
она ќе кажува: ако не победам на изборот, ќе ме снема... ЕПА НЕКА ТЕ СНЕМА. ПЕСНАТА У ГЗ ДА СИ ЈА НАЧУКАШ!!!

една катастрофа помалку на нашата естрада. остануваат елвир, јован и уште неколку.
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
310
Поени од реакции
108
Утре на насловна на ВЕСТ - КАЛИОПИ
Невиден скандал: Калиопи изјавува
МАКЕДОНИЈА НИКОГАШ ПОВЕЌЕ НЕМА ДА МЕ ВИДИ
Е многу сум разочарана од неа... си ја бива за пеачка, веќе е докажана, што и требаше толку да запиња за таа е...а евровизија. Сите нејзини изјави пред евровизијата беа доволно патетични, сега ова ич не и треба.
Па и на насловна страна на тиражен дневен весник. :tapp:

Е навистина ми е криво кога некој сам ке си ја уништи кариерата со такви изјави...
 
Член од
27 јануари 2009
Мислења
1.044
Поени од реакции
40
kaliopi e nasa najdobra peacka a i dobri pesni pravi i treba da ja pocituvame zosto eden den ke ni bide krivo sekogas e taka gi cenime site drugi od strana a toa sto go imame nie go plukame
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Извини, а што требаше да направат другите пејачи сега што не победија, да земат во Америка да се преселат или да изјавуваат такви патетики и да прават театри и скандали?
Не и личи ни на статусот што го има во Македонија, ниту на годините, ниту на културата да уценува, да не честита на победници, да дава вакви скандалозни изјави
Епа ако не сака никогаш повеќе да ја види Македонија, ни МАКЕДОНИЈА не сака неа да ја види!
 

jeeeee8

Like dreams
Член од
28 ноември 2008
Мислења
647
Поени од реакции
16
а има некој информации како поминал, т.е дали бил посетен концертот на Калиопи што се одржа на 14 февруари?
Калиопи ја поштувам најмногу од сите македонски пејачки, е сеа, песната за фестивалов дека и беше катастрофа и беше, ама не е тоа причина да го сменам мислењето за неа.
На концертот тие што бевме(салата беше прилично полна) си поминавме одлично, ни испеа некои стари хитови како "Бато" , "Лео" и други постари а секако и го промовираше новиот албум, кој мене многу ми се свиѓа.
И аман со тие обвинувања, па не победи што толку кревате галама, а и што ако рекла дека не пее повеќе на Скопје фест, нејзина одлука, нејзино право.:)
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
читаш што рекла? Не рекла дека нема да пее за Евровизија, него рекла
МАКЕДОНИЈА НИКОГАШ ПОВЕЌЕ НЕМА ДА МЕ ВИДИ!
Поопширно утре во ВЕСТ за ова
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Утре на насловна на ВЕСТ - КАЛИОПИ
Невиден скандал: Калиопи изјавува
МАКЕДОНИЈА НИКОГАШ ПОВЕЌЕ НЕМА ДА МЕ ВИДИ
Па јас не знам како после тоа во петокот и саботата ќе има лице да се појави уште еднаш на сцена. Некој друг да не и` честиташе нејзе, ќе се утепаше од вреѓање по веснициве како се немало основна култура и друго.
И како што кажа Кенгур, нека и` е среќен патот. Што сака таа, да ја молиме сега? Една заболена помалку на македонската естрада, уште подобро.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Ја ипак сум ја поштуел Калиопи и у иднина ќе ја поштуем. Можеби и заслужи малце да биде исвиркана на бина поради ретардираната песна ама нејзиниот талент е најголем и неоспорлив спрема другите македонски пејачки а и пејачи.
 

jeeeee8

Like dreams
Член од
28 ноември 2008
Мислења
647
Поени од реакции
16
Извини, а што требаше да направат другите пејачи сега што не победија, да земат во Америка да се преселат или да изјавуваат такви патетики и да прават театри и скандали?
Не и личи ни на статусот што го има во Македонија, ниту на годините, ниту на културата да уценува, да не честита на победници, да дава вакви скандалозни изјави
Епа ако не сака никогаш повеќе да ја види Македонија, ни МАКЕДОНИЈА не сака неа да ја види!
А баш ме интересира каде и кога изјавила дека нема да пее повеќе ако не победи, па ако може некој нека ми каже, сакам онака чисто информативно да знам пошто јас не сум слушнала.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom