Калиопи

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
дај боже! нека не се појавува и ибам тоа ненормалната... КОЈ КУР Е ОНА БЕ?!?!?! шо се замишља? некоја ’’ДИВА’’ ДЕКА Е?!
она ќе кажува: ако не победам на изборот, ќе ме снема... ЕПА НЕКА ТЕ СНЕМА. ПЕСНАТА У ГЗ ДА СИ ЈА НАЧУКАШ!!!

една катастрофа помалку на нашата естрада. остануваат елвир, јован и уште неколку.
Ма нек се гони у тринајсе лепе п***е материне!

Љопа е креле, мрсулаво будалетинче.

А песнава и беше краен ужас и невиден траур.

Треба да земе лекција од Рок Агресори!

Улава. Море марш. Не ни требаат такви гнаси.
 

jeeeee8

Like dreams
Член од
28 ноември 2008
Мислења
647
Поени од реакции
16
читаш што рекла? Не рекла дека нема да пее за Евровизија, него рекла
МАКЕДОНИЈА НИКОГАШ ПОВЕЌЕ НЕМА ДА МЕ ВИДИ!
Поопширно утре во ВЕСТ за ова
Значи сепак ова сеа за сеа сеуште е само афера или?
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
А кој рекол дека она рекла дека нема да пее? Она во ЕКСПЛОЗИВ рече дека ова е последна шанса за македонија да ја прати на Евровизија, во спротивно ќе пеела понатака за друга земја
А еве сега изјавува дека МАКЕДОНИЈА никогаш повеќе нема да ја види!
баш ме интересира што и е сега филмот, зашо нели е глумица права, па утре ќе читаме во ВЕСТ
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
kaliopi e nasa najdobra peacka a i dobri pesni pravi i treba da ja pocituvame zosto eden den ke ni bide krivo sekogas e taka gi cenime site drugi od strana a toa sto go imame nie go plukame
На што дроги сте да ве прашам? Таа изјавува Македонија нема веќе никогаш да ме види а вие викате дека ќе ја поштувате? И јас ја поштував се` до саботата, си ја уништи кариерата за една мочана Евровизија.

Нека и е среќен патот, каде мисли дека ќе ја ценат повеќе, нека оди таму.
 

jeeeee8

Like dreams
Член од
28 ноември 2008
Мислења
647
Поени од реакции
16
Ама кај изјавила, од кај знеате?:)
дај споделете и јас да видам чујам......нешто сајт
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
На што дроги сте да ве прашам? Таа изјавува Македонија нема веќе никогаш да ме види а вие викате дека ќе ја поштувате? И јас ја поштував се` до саботата, си ја уништи кариерата за една мочана Евровизија.

Нека и е среќен патот, каде мисли дека ќе ја ценат повеќе, нека оди таму.
Најразумно мислење и пост на било кој Македонец, се потпишувам и јас под постов
Она нејќе да не види веќе, а уште некои од вас продолжувате со тие нејзини патетики дека ќе си ја поштувате? Ало, нејќе да ве види!

Ама кај изјавила, од кај знеате?:)
дај споделете и јас да видам чујам......нешто сајт

Аман, не прочита дека пишав дека утре во ВЕСТ има скандалозна насловна, веројатно и интервју
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
Во својата кариера таа нон стоп се КАЛИ и со своите песни народот го ОПИ, таква е КАЛИОПИ. :baeh:
 

jeeeee8

Like dreams
Член од
28 ноември 2008
Мислења
647
Поени од реакции
16
Ако стварно изјавила така срам да и е и подитно мењам милење за неа, ама се додека не видам и чујам со свои очи, уши извини ама неможам да почитувам таква сеа за сеа сеуште клевета.
Се збореше дека една професорка моја умрела , па пред некој ден ја сретнав на улица и срце ми застана.
Афери има секаде и за се, и сумливо ми е ова сеа!
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Епа утре ќе читаме во ВЕСТ за ова, сигурно не се будали ВЕСТ да измислеле таква насловна
Ако евентуално измислеле, веруј да утре Калиопи ќе ги прати и до ХАГ на судење
А не верувам да на ВЕСТ им е да некоја дотична ги тужи, така да веруј да изјавата е од неа
Утре во ВЕСТ!
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
А што сакаше народот да и аплаудира затоа што собраното жири и се умилкуваше давајќи и 12 поени? Песната не и беше за на Евровизија. Некако беше направена како веќе видено. А тоа што му се лути на народот нема правао, јас нон стоп и се лутев кога земеше микрофон и по 2 саати филозофираше и никој неможе да ја прекине.
 

jeeeee8

Like dreams
Член од
28 ноември 2008
Мислења
647
Поени од реакции
16
01.07.2008
На почетокот на финалната вечер на интернационалниот фестивал „Песна на Медитеранот“, што се одржа вчера во Будва, за време на настапот на Калиопи, на екранот беше испишана привремената референца, наместо уставното име на Македонија.
Откако ова беше забележано при директниот пренос на А1 Телевизија, новинарската екипа во Будва, веднаш реагирала кај претставникот на организацијата на фестивалот, Александар Радош.
Калиопи Букле бурно протестирала.
„Моите реакции беа жестоки. Веднаш се упатив кон организаторите и ги предупредив дека доколку се продолжи со тој кајрон да се оди во директниот пренос, ќе си ги соберам своите куфери и ќе го напуштам и градот Будва и фестивалот, ќе се откажам од него, но претходно свикувајќи една прес-конференција за новинарите“, изјави Калиопи, пејачка.
http://www.a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=94794
E сеа според ова мислам тешко тука така би се откажала од Македонија
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Абе не ми е јасно во 2006та славеше 25 години на македонската музичка сцена, а денес изјавува дека Македонија не сака да ја види повеќе. Како може да се резили до толку. Да паѓа на едно ниско ниво заради еден смотан Евросон.

Таа добиваше почит заради нејзината долга кариера и добриот глас (кариера која повеќе е од времето на златно славејче). За 28 години кариера има (само) 4 албуми и еден во живо (Калиопи, Љубљана 1986; Рођени 1988; па пауза 11 години Обоиме,1999; Aко денот ми е ноќ, 2001 и Најмила 2002 кој е албум во живо од стари песни). Јас 3-4 песни нејзини знам и таа ми е лик за патетика, ништо повеќе.

Ич нема да ми фали. Нека си оди во Швајцарија ако сака пак, ни порано не ни фалела нема ни сега.


А нејзиниот концерт беше доволно посетен. Последните денови карти секаде се делеа гратис. Сите евровизиски фанови добиле карти со нагласок Знаете за кој да гласате нели?, сигурно истото се случило и со гратисите за Опера и балет и со МТВ, па после жирито за кој да гласа? Ехееее се продаваат за 300 денари и глумат лудило дека Евросонг е озбилна работа. Ма нек се гонат сите.
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Мене криво ми е за џипот 4007, што од Пежо и го дадоа за беспари.

Кај се дава на оваа бе леле. Лиги ми паѓаа кога и ја гледав фацата при давањето на клучевите.:nesvest:
 

jeeeee8

Like dreams
Член од
28 ноември 2008
Мислења
647
Поени од реакции
16
Јас само би ви рекла да не избрзувате со вашите заклучоци околу тоа дали навистина рекла така, сепак сеуште никаде не е објавено!
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.701
Поени од реакции
11.116
Не сум ептен хејткор настроен, ама не да не можам да ја смислам неа и сите нејзини патетики, тоа е нешто неверојатно...тие нејзини борби како сама она се успеала и што се не, како она е идол на многу млади и збунети девојки кои се пронаоѓаат во нејзини песни, како таа е кралицата, како секој треба да се огледа на неа и нејзината хуманост, кур се стресе итн...а не се фали дека го остави детето, мажот и Ромео Грил, кој што ја направи човек, па после пеач и слично...она мене ќе ми држи демагогија за тоа како треба да постапувам јас или било кој, па уште и да гласам за таа крава...гитла бе!!! Уф што убаво ми дојде вака, што си се отворив ко паштета, нека се гони у три лепе да не ја гледам, она е едно антипатично и искомплексирано створење, па тоа не е хумано луѓе мои! Фала, пријатно...Btw Ова не е по повод нејзината изјава...ова е мое мислење за неа :icon_lol: ја хејтам кучката!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom