Калиопи

Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
САлушнав дека Еднооки и тоа доста интересно се пошегувале на нејзина сметка, а за какви нови епизоди зборуваш, Симона? :pos2::pos2::pos2:
Иначе песната Љубичица ја пуштија деновиве на радио со која ќе се претставува на Хрватски Радиски фестивал. И пак можам да кажам дека уште сега нека си се врати дома, песната не ја бива, не е ни балада срцепарателна, нити па е некоја хит песна, едноставно песна која наликува на поновите нејзини песни од албумот Желим ти речи, значи песна која само Калиопи и Зафирчев изгледа си ја разбираат
lele,bas me potseti na ismevanjata koi bea na ednooki za izborot na karolina za pretstavnik na makedonija evrosong,se ubiv togas od smeenje,a ti?
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
lele,bas me potseti na ismevanjata koi bea na ednooki za izborot na karolina za pretstavnik na makedonija evrosong,se ubiv togas od smeenje,a ti?
Ваква бламажа како Калиопи нема никој доживеано досега кај нас.
 
Член од
16 април 2008
Мислења
2.517
Поени од реакции
2.367
Не знам што да речам за Калиопи.Порано ја поштував многу како пејачка али од кога испадна ова со Евровизијава многу почна да ме нервира...Слепка со еден збор.....
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Како голема патриотка деновиве Калиопи се одмара на еден од краците кај нашиот ни "ценет" сосед чиешто име нема потреба да го спомнувам.
После доживеаниот бродолом Калиопа реши таму да се одмара заедно со нејзината "посилна" половина Васил и во друштво на нивната пријателка Цретанка Ласкова.Да се надеваме дека таму ќе собере доволно сила за да продолжи да создава нови дела и победи.
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
Не знам што да речам за Калиопи.Порано ја поштував многу како пејачка али од кога испадна ова со Евровизијава многу почна да ме нервира...Слепка со еден збор.....
и јас после евровизија нагло го променив мислењето за неа во негативна насока
можеби има сфатено колку се изглупира, ама тешко дека некогаш ќе ја врати популарноста, која каква таква постоеше некогаш во земјава
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Шо бара во Грција, предавничка!
Се измори од рум дум дум, нека оди да пее во Грција да видиме дали ќе и дадат аплауз на рум дум дум
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
Kaliopi veke ne se custvuva kako makedonska pejacka,me interesira koja e nejzina posledna pesna na makedonski jazik:toe:mislam ne smetajki ja Rum Dum Dum, sto taa ponudila na makedonskata publika vo posledno vreme na nejziniot jazik
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
Женава ја почитувам како пејачка, но премногу се изглупира на Скопски. Што и требаше да се понижува толку?! Можно е нагло да и отиде кариерата по надолна линија... Слабо хитови во последно време и и препорачувам да си ги препее песните на Македонски ако сака да си ја задржи публиката што ја има.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Женава ја почитувам како пејачка, но премногу се изглупира на Скопски. Што и требаше да се понижува толку?! Можно е нагло да и отиде кариерата по надолна линија... Слабо хитови во последно време и и препорачувам да си ги препее песните на Македонски ако сака да си ја задржи публиката што ја има.
Па не воопшто во прашање на кој јазик се песните што ги пее,барем јас не гледам тука разлика,али проблемот во тоа што песните некако и се многу послаби од претходните,тука е пред се проблемот.А и мислам дека малку и стана малку досадна и реално потребна и е некоја пауза,барем кај нас.
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Калиопи и Васил - идила покрај море

Оддишка од бурниот период, исполнет со низа музички ангажмани, Калиопи и нејзиниот сопруг, актерот Васил Зафирчев побараа кај јужниот сосед. ВЕЧЕР не би бил прв кога се ексклузивитетите во прашање ако не ги фатеше на дело како уживаат покрај морето, на приватната плажа, на еден од најубавите хотелски комплекси во туристичкото место Неа Мудања, сместено на првиот крак.
Вљубената двојка, која постојано разменуваше нежности и изгледаше како тукушто да се запознала викендов, дознавме пред да го посети овој хотел уживала во познатото монденско летувалиште Порто Карас. Оттаму по заминувањето решиле да се прошетаат и да ги посетат сите места кои досега немале прилика да ги видат. На патувањето друштво им правела нивната долгогодишна пријателка Цветанка Ласкова, која ни открија, се покажала како одличен познавач на овој дел од соседна Грција. Вечерите екипата ги поминувала во лежерна и опуштена атмосфера, а најдобра забава им биле друштвените игри. Калиопи по враќањето на домашен терен време за отпакување на куферите многу нема да има, затоа што заминува на настап во Будва.

Извор
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Шо бара во Грција, предавничка!
Се измори од рум дум дум, нека оди да пее во Грција да видиме дали ќе и дадат аплауз на рум дум дум
nikako da prestanes da i ljubomoris.
da odmarase tvojata karolina vo grcija,togas malku poinaku ke zboruvase.ama toa e,sto i da napravi kaliopi sekogas ke bide mnogu podobra pejacka od tvojata karolina,i najubavo e da naucis da zivees so toa.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Па не воопшто во прашање на кој јазик се песните што ги пее,барем јас не гледам тука разлика,али проблемот во тоа што песните некако и се многу послаби од претходните,тука е пред се проблемот.А и мислам дека малку и стана малку досадна и реално потребна и е некоја пауза,барем кај нас.

Абе нека пушти некој бум хит, па ќе видиш дали ќе биде досадна или не, али жената изгледа ај што не пее веќе хитовски песни и што се посветила на погребните песни, него и пее српскли песни само и јасно кажа Македонија веќе нема да ме види - изјава која предизивка огорченост, гнев и презир од страна на македонската публика.
Да имаше хит песна сега, да не влегла у некој филм на Тереза Кесовија или Јосипа Лисац, да не даваше такви изјави пред фестивалот и да им честиташе на младите победници, многу поинаку ќе гледавме на името КАЛИОПИ
 
Член од
8 август 2008
Мислења
19
Поени од реакции
0
bila i ke ostane kaliopi.kaliopi e brend.da se razbereme!a za hhitovi nemoj ke ti se smeat.traat pesnite na kaliopi i ke traat za sekogas nejzinata muzika ne e edno mesecno hitce!pozdrav!
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Абе нека пушти некој бум хит, па ќе видиш дали ќе биде досадна или не, али жената изгледа ај што не пее веќе хитовски песни и што се посветила на погребните песни, него и пее српскли песни само и јасно кажа Македонија веќе нема да ме види - изјава која предизивка огорченост, гнев и презир од страна на македонската публика.
Да имаше хит песна сега, да не влегла у некој филм на Тереза Кесовија или Јосипа Лисац, да не даваше такви изјави пред фестивалот и да им честиташе на младите победници, многу поинаку ќе гледавме на името КАЛИОПИ
i da ne bese Kaliopi mnogu pokvalitetna pejacka i muzicar od tvojata ljubimka,ti nemase da imas problem so nea.
i bez razlika na se,KALIOPI e najkvalitetnata makedonska pejacka vo momentov,koja pee umetnicki i kvalitetni pesni,a ne tralalajki ,kako nekoi drugi pejacki.

bila i ke ostane kaliopi.kaliopi e brend.da se razbereme!a za hhitovi nemoj ke ti se smeat.traat pesnite na kaliopi i ke traat za sekogas nejzinata muzika ne e edno mesecno hitce!pozdrav!
mnogu jasno,Kaliopi e renomiran muzicar i vokalen izveduvac.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Никој не оспорува дека е квалитетен пејач али дека е толку безпрекорна тоа се приказни за мали деца.Факт е дека падна во вода се она што досега го направила и тоа по нејзина вина.Во јавноста секогаш сакаше да се претстави како светица,али таа е се само не тоа,и доколку некој е толку чесен и поштен можеше да излезе на сцена и да го признае поразот,па макар и победата на другиот да била наместена,секој голем човек би го направил тоа,али очигледно дека она е само голема у килажа.Со сите нејзини изјави и настапи пред и по фестивалот таа самата се уништи, оти факт е дека тешко ќе се врати на пиедестал,Калиопи е пејач,кој или го мразат или го сакаат,а после ова и оние што ја сакаа почнаа да ја мразат бидејќи сфатија и тие каква личност е таа.
И во однос на она со Грција,многу наши јавни личности патуваат во Грција секој викенд,али тие не плукале по медиуми дека ќе протестираат против грците и поради тоа нема да патуваат за Грција како што чеснатаКалиопи го зборуваше минатото лето,а и не ми е јасно,зошто морала да ја испраќа фотографијата по медиумите за да се блемира или тоа намерно го прави.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom