Калиопи

Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
gresno si iformiran drugarce,da dogovor so vlasta imal ama jovan jovanov,a ne kaliopi i za toa deca ke ne prestavuvaat na evrovizija istite tie koi nastapija duri i na beovizija pod FYROM.za tvoa informacija da bese kaliopi sigurno nemase ni da nastapi.ako si zaboravil za tvoja informacija koga lambe nastapi lani mislam na budva pod fyrom ,tocno zaradi taa istata kaliopi ni se izvinija javno na festivalot.a toa za vokalot na kaliopi nemam komentar,zatoa sto nema konkurencija za nea tuka kaj nas.i da kupenite karti od jovan vo univerzalna zaa nekoja grupa tamu od huligani da urlaat.izlisni se site komentari.i za tvoja informacija ni zafircev ne dal izjava ni kaliopi nikade a toa sto nasite ovinari ni se zagreovi pisuvaat pa se izvinuvaat,dodavaat ,naddavaat e dr.rabota
Како прво совршено сум информиран за нејзината проституција со владејачката партија,а и таа самата се појави во нивните реклами и наголемо пред самиот фастивал ја фалеше власта како сите околни земји биле у криза само нашава не била оти ние сме имале способни луѓе кој ја водат државата.А за она Фиром не настапи Ламбе туку Каљопа настапи под Фиром,а и кажи ми шо направи таму,нефестивалската певаљка, оти лично бев во публиката таму и во живо ги слушав сите лоши коментари на нејзина сметка,посебно во еден дел од песната на кој вристеше како свиња.
И да,точно е дека македонските новирани работат лошо оти да работеа како што треба Каљопа одамна ќе беше погребана од медиумите,само да ве потсетам нанејзиното фрлање во корпа на Дневник и тоа поради објавена вистина што страшно и сметаше на чесната Каљопа што некој кажа дека е на платниот список на Љубе Бошкоски,поточно што зема пари како што таа самата вели од устите на овој напатен народ.Ова да се случеше негде надвор во истиот момент ќе беше растргната и срамнета со земја од страна на професионални новинари што за жал кај нас ги нема.
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
Вечерва гледајте на Бекстејџ, Калиопи ќе има екслузивно интервју поврзано со скандалот на Скопскиот фестивал, што ја налутило, кои биле тие што и свиркале, и за тоа како ќе се развива нејзината понатамошна кариера
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Here she goes again...

ПО ЕДНОМЕСЕЧНА ПАУЗА ЕКСКЛУЗИВНО ВО ВЕЧЕР
Калиопи го прекинува медиумскиот молк

Медиумскиот молк по домашниот избор за Песна на Евровизија, Калиопи реши да го прекине, откривајќи што точно се случуваше на и зад сцената во Универзална. Во првото постевровизиско интервју дадено за печатен медиум, а кое читателите на ВЕЧЕР ќе имаат можност да го прочитаат во утрешното викенд-издание, Калиопи открива што мисли за целиот настан, организаторот, победниците... Зборува за лошата интерпретација на нејзините изјави дека си заминува од домашната музичка сцена и Македонија, воопшто. Во голема мера токму споменатото повлекување од јавноста придонесе за подгревање на атмосферата, што всушност и беше поводот за ексклузивниот разговор.
"Оставивме малку да стивнат страстите, би се рекло. Овојпат сакав малку да се поштедам себеси од какви било шпекулации на сметка на она што го мислам, чувствувам, работам. Иако во меѓувреме се случија и доволно шпекулации. Сите бевме сведоци на низа потези на определени медиуми кои ја потпалија атмосферата", рече Калопи, посакувајќи им многу среќа на момците од Некст тајм и уште појаснувајќи дека треба многу посериозни работи да се случат за да даде изјава дека си заминува. "Такво нешто ниту сум помислила, а камоли да го кажам гласно", појаснува понатаму поп-дивата.
Во разговорот кој следува во викенд изданието на ВЕЧЕР Калиопи уште зборува и за тоа дека дуетската "Рум дум дум", својата вистинска премиера ќе ја има допрва, на Сунчане скале, но и зошто со Наум не се симнале на сцената да ја примат втората награда.


http://vecer.com.mk/?ItemID=C54C51DACF643C4DA759A6B48839BE02

:tapp:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Aбе ја имаше денес на Бекстејџ, тоа интервју ќе го има и во Вечер, женава е разочарана од се и уште еднаш нагласи веќе не настапувам на Евровизија, аман бе до кога тој мубает?:tapp:
И што е најлошо, кажуваше некои проѕирни глупости, како демек не можела да се симне од гардероба за на бина за да земе втора награда, тоа ја спречило, како тоа организаторот и пророчицата Клеопатра се виновни за се, и за свиркањата и за се, како тоа децата што ја свиркале еден момент аплаудирале еден момент свиркале, како она не се осеќа поразена ни изманипулирана, и демек народот не и ја сфатил песната, абе :tapp::tapp::tapp:
 

jeeeee8

Like dreams
Член од
28 ноември 2008
Мислења
647
Поени од реакции
16
Тоа не се глупости(може за тебе да се),И бараа интервју ете им интервју, си кажа она како било и што било :toe:
И ако не настапува, нека не настапува на евровизија , нејзино право, и така се таму е наместено, од сите песни само 2-3 вредат другите се безврска.
А и па којзнае што ќе пропуштиме ако не настапуваме на евровизија.:uvo:
Јас ја поддржувам во одлуката!:smir:
 
М

Мрак

Гостин
Многу ме разочара Калиопи.Изјавува насекаде дека ги откажува сите настапи во земјава,нема да се појавува во партиски кампањи,на фестивали,проекти...што стана со големата жена патриотка која во своето срце ја носи љубовта кон нашата Македонија?Зарем сето тоа изчезна благодарение на една евровизија?Тоа не исчезнува,еднаш си патриот и си засекогаш.Патриот лично за мене претставува некој кој направил нешто за Македонија.Калиопи ја сметав барем за таква.Па на проектот Македонија засекогаш,или слично,не ми текнува точно дали на тоа беше ја испеа Едно име имаме току таа.И беше прекрасно да се биде на нашиот плоштад Македоија,покрај сите Македонци,со знамиња кои се веат насекаде слушајќи го прекрасниот глас на Калиопи и Едно име имаме.Отсекогаш ја сметам за патриотка,за жена која ја сака ИСКРЕНО Македонија.А сега по весници пишува:Македонија нема да ме види!-како кажано од Калиопи,кое го оправдувам што го земале како наслов после се што изнакажала Калиопи.Ме разочара...па немора баш на сите да им се допадне нејзината песна,а и да беше некоја убава никој немаше да свири по неа.Женава ме разочара навистина,но јас сепак уште ги слушам нејзините песни затоа што искрено се прекрасни!Најубави ми се:Обои ме и Дај да пијам:helou:
 

CIL

Член од
21 август 2008
Мислења
750
Поени од реакции
55
Многу ме разочара Калиопи.Изјавува насекаде дека ги откажува сите настапи во земјава,нема да се појавува во партиски кампањи,на фестивали,проекти...што стана со големата жена патриотка која во своето срце ја носи љубовта кон нашата Македонија?Зарем сето тоа изчезна благодарение на една евровизија?Тоа не исчезнува,еднаш си патриот и си засекогаш.Патриот лично за мене претставува некој кој направил нешто за Македонија.Калиопи ја сметав барем за таква.Па на проектот Македонија засекогаш,или слично,не ми текнува точно дали на тоа беше ја испеа Едно име имаме току таа.И беше прекрасно да се биде на нашиот плоштад Македоија,покрај сите Македонци,со знамиња кои се веат насекаде слушајќи го прекрасниот глас на Калиопи и Едно име имаме.Отсекогаш ја сметам за патриотка,за жена која ја сака ИСКРЕНО Македонија.А сега по весници пишува:Македонија нема да ме види!-како кажано од Калиопи,кое го оправдувам што го земале како наслов после се што изнакажала Калиопи.Ме разочара...па немора баш на сите да им се допадне нејзината песна,а и да беше некоја убава никој немаше да свири по неа.Женава ме разочара навистина,но јас сепак уште ги слушам нејзините песни затоа што искрено се прекрасни!Најубави ми се:Обои ме и Дај да пијам:helou:
Како што кажав еднаш на темава, Калиопи никогаш не изјавила дека Македонија нема да ја види повеќе и слично, сето тоа е измислено од страна на новинарите, затоа не се разочарувај многу.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Слушнав дека наводно се избламирала на Евровизија, колку е точно не ме интересира. Но ќе кажам нешто, и се надевам Калиопи ќе прочита. Калиопи има фантастични нумери, и тоа никако не сакам да го негирам, прави одлична музика, но јас лично, како публика, не ја сакам, заради нејзиниот однос со камерата кој кај мене предизвикува одбивност.

Мислам дека ова е причината заради која и остатокот од публиката не ја сака, а од она што знам, општо е мислењето за Калиопи.

Смешки како оноа од погоре дека Калиопи настапувала под ФИРОМ и бла бла, мене не ми се коментираат... ама песнава секогаш со солзи ја пеам... а на спотот оргазмирам.
 
М

Мрак

Гостин
Како што кажав еднаш на темава, Калиопи никогаш не изјавила дека Македонија нема да ја види повеќе и слично, сето тоа е измислено од страна на новинарите, затоа не се разочарувај многу.

Охоо Дај Боже да е така!!!:helou:
 
Член од
14 јануари 2009
Мислења
359
Поени од реакции
21
Aбе ја имаше денес на Бекстејџ, тоа интервју ќе го има и во Вечер, женава е разочарана од се и уште еднаш нагласи веќе не настапувам на Евровизија, аман бе до кога тој мубает?:tapp:
И што е најлошо, кажуваше некои проѕирни глупости, како демек не можела да се симне од гардероба за на бина за да земе втора награда, тоа ја спречило, како тоа организаторот и пророчицата Клеопатра се виновни за се, и за свиркањата и за се, како тоа децата што ја свиркале еден момент аплаудирале еден момент свиркале, како она не се осеќа поразена ни изманипулирана, и демек народот не и ја сфатил песната, абе :tapp::tapp::tapp:
Ова не го сваќај како дисреспект кон Каролина (напротив и Каролина и Калиопи ги сметам за моментално најдобрите женски вокали на естрадава), но морам да те потсетам дека и Каролина 2002 година по враќањето од Естонија рече дека нема пак да настапува на ЕСЦ, но во 2007 година пак отиде.
 
Б

Бат Елохим

Гостин
калиопи не заслужува ваков третман. барем според мене. и мене ме нервира што е таква пред камери (никаква), само се лигави, пизди, ама е најдобра пејачка. Кога ќе се најдат подобри пејачки од Калиопи и Маја Оџаклиевска јавете ми се....едната е на пат да престане да прави музика во Македонија (заради децата на мама и тато) а другата одамна е замината...
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Ова не го сваќај како дисреспект кон Каролина (напротив и Каролина и Калиопи ги сметам за моментално најдобрите женски вокали на естрадава), но морам да те потсетам дека и Каролина 2002 година по враќањето од Естонија рече дека нема пак да настапува на ЕСЦ, но во 2007 година пак отиде.
OK, тоа не го знаев, признавам.
Ама Калиопи трет пат се бламира на Евросонг и н икако да оптиде и да настапи на таа евровизиска сцена, зашто одбира вакви песни и дава такви изјави, јас цело време тоа го зборам. Па уште кажува дека народот не можел да сфати какви песни се Силна и Рум дум дум.
А да се разбереме, јас секогаш ќе ги сметам Каролина и Калиопи за најдобри женски вокали кај нас, во тоа ни сега нема двоумење нити дебата со мене за тоа, али Калиопи ме разочара ради изјавите - уште вчера па кажува за пророчицата Клеопатра не знам што, па онда што гостувала заедно со неа
Криви сега и биле организаторите, пророчицата, ВЕСТ како медиум, младата популација, на што личат вакви губитнички изјави?
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Го гледав интервјуто на Бекстејџ.Значит онолку глумење и лажење неам видено ниту од политичар.Па ова кокошкава Калиопи била скроз одлепена бе.
1.Ако стварно не рекла дека МК никогаш нема да ја види и нема да дава изјави за мак.медиуми зошто и требаше месец дена да го демантира тоа???
2.Ако стварно не си заминала одма одкако разбра дека е втора на Евровизија зошто не излезе на сцената???(демек имало гужва еуфорија дрн,дрн,дрн)
И легна после еден месец,се смири и сега демек интервју онака даде...
ма гони ја упм кокошка...:tapp:
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
406
Поени од реакции
8
Го гледав интервјуто на Бекстејџ.Значит онолку глумење и лажење неам видено ниту од политичар.Па ова кокошкава Калиопи била скроз одлепена бе.
1.Ако стварно не рекла дека МК никогаш нема да ја види и нема да дава изјави за мак.медиуми зошто и требаше месец дена да го демантира тоа???
2.Ако стварно не си заминала одма одкако разбра дека е втора на Евровизија зошто не излезе на сцената???(демек имало гужва еуфорија дрн,дрн,дрн)
И легна после еден месец,се смири и сега демек интервју онака даде...
ма гони ја упм кокошка...:tapp:
:helou::helou:
 
H

HITCH

Гостин
Лелееееее немаме дерман веќе од џукеливе АМАН БРЕ!!!!!! Каљопа што имаше да каже си кажа, што не кажа таа кажа мажето нејзино и сега јас не реков така ми ставаат зборови во уста ај нека се гонат у мајчина им. Кога ќе кажете нешто алапачи едни стојте на збор не само викате пу пу не важи СРАМОТА!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom