Како скопските средношколци прераскажуваат лектира

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
ЗЛОСТОРСТВО И КАЗНА
Некојси студент бил стално сјебан пошто морал да плаќа за стан пошто пред тоа ваљда го попушил за у Студентски. У една прилика коа бил скроз даун, улетал кај некоја баба пуна ко брод и ја оверил. После упаднал у фрка со сам себе, као се плашел дека пандурите ќе го провалат. У ствари, он не бил некоја фаца туку обична пичка па на крај сам се пријавил у мурија.

РОМЕО И ЈУЛИЈА
Ромео и Јулија се жабари од Верона кои се смувале. Ама старците им биле скроз заебани и уопште не се поднесуеле пошто биле у ист бизнис ама у различни фирми. На овие им било посер да не ги фатат и да им го скинат џепарацот па се глеале тајно. И така на 50 страни они као нешто се кријат и серат како се сакаат али никако да се поебат. И на крај, улетуваат у лош трип и се рокнуваат.

ИЛИЈАДА
Илијада трае до бесвес. Главниот манга на едно друштво ја смувал рибата на главниот манга на другото друштво. Онда овој првиов за да не испадне шупак ги собрал ортаците ама после го попушиле пошто другиве имале муда ко бикови. Онда еден тип смислил фора како да ги заебат другиве. Као, ги боли курац за рибава, битно бизнисот да иде. И онда на овие другиве им оставиле шлепер цигари у кој сокриле дел од бандата. Овие првиве мислеле дека ги сјебале првиве и почнале да слават. Коа се изначукале, овие излегле од шлеперот и им ја ебале мајката. Ко у Мортал комбат.

ВОЈНА И МИР
Французиве тргнале у Русија и стигнале до Москва. Онда дошла зима и Французиве се смрзнале ко пички и го попиле од другиве ко мајмуни. Има тука и некои журки, риби и цело време нешто серат. Тешко срање.

ПРОЦЕС
Типов ко фаќаат цајкани за крив кур и у цела книга го дркаат сè дур не го сјебат до коска.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
hahahahahahahahahaha ovoj e dobar talent
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Ги читав овие на една друга страна...леле закон се 5 минути се имам смеено на овие:helou:
 

Ti Si

Црнец
Член од
27 јули 2008
Мислења
269
Поени од реакции
10
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
ЗЛОСТОРСТВО И КАЗНА
Некојси студент бил стално сјебан пошто морал да плаќа за стан пошто пред тоа ваљда го попушил за у Студентски. У една прилика коа бил скроз даун, улетал кај некоја баба пуна ко брод и ја оверил. После упаднал у фрка со сам себе, као се плашел дека пандурите ќе го провалат. У ствари, он не бил некоја фаца туку обична пичка па на крај сам се пријавил у мурија.

РОМЕО И ЈУЛИЈА
Ромео и Јулија се жабари од Верона кои се смувале. Ама старците им биле скроз заебани и уопште не се поднесуеле пошто биле у ист бизнис ама у различни фирми. На овие им било посер да не ги фатат и да им го скинат џепарацот па се глеале тајно. И така на 50 страни они као нешто се кријат и серат како се сакаат али никако да се поебат. И на крај, улетуваат у лош трип и се рокнуваат.

ИЛИЈАДА
Илијада трае до бесвес. Главниот манга на едно друштво ја смувал рибата на главниот манга на другото друштво. Онда овој првиов за да не испадне шупак ги собрал ортаците ама после го попушиле пошто другиве имале муда ко бикови. Онда еден тип смислил фора како да ги заебат другиве. Као, ги боли курац за рибава, битно бизнисот да иде. И онда на овие другиве им оставиле шлепер цигари у кој сокриле дел од бандата. Овие првиве мислеле дека ги сјебале првиве и почнале да слават. Коа се изначукале, овие излегле од шлеперот и им ја ебале мајката. Ко у Мортал комбат.

ВОЈНА И МИР
Французиве тргнале у Русија и стигнале до Москва. Онда дошла зима и Французиве се смрзнале ко пички и го попиле од другиве ко мајмуни. Има тука и некои журки, риби и цело време нешто серат. Тешко срање.

ПРОЦЕС
Типов ко фаќаат цајкани за крив кур и у цела книга го дркаат сè дур не го сјебат до коска.
:pos: :pos: :pos: :pos: :pos:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Леле јас да не ви покажам како сум го прераскажал Александар МАкедонски. Срамота е:):):):):)
 
Z

ZeroStyle

Гостин
ЗЛОСТОРСТВО И КАЗНА
Некојси студент бил стално сјебан пошто морал да плаќа за стан пошто пред тоа ваљда го попушил за у Студентски. У една прилика коа бил скроз даун, улетал кај некоја баба пуна ко брод и ја оверил. После упаднал у фрка со сам себе, као се плашел дека пандурите ќе го провалат. У ствари, он не бил некоја фаца туку обична пичка па на крај сам се пријавил у мурија.

РОМЕО И ЈУЛИЈА
Ромео и Јулија се жабари од Верона кои се смувале. Ама старците им биле скроз заебани и уопште не се поднесуеле пошто биле у ист бизнис ама у различни фирми. На овие им било посер да не ги фатат и да им го скинат џепарацот па се глеале тајно. И така на 50 страни они као нешто се кријат и серат како се сакаат али никако да се поебат. И на крај, улетуваат у лош трип и се рокнуваат.

ИЛИЈАДА
Илијада трае до бесвес. Главниот манга на едно друштво ја смувал рибата на главниот манга на другото друштво. Онда овој првиов за да не испадне шупак ги собрал ортаците ама после го попушиле пошто другиве имале муда ко бикови. Онда еден тип смислил фора како да ги заебат другиве. Као, ги боли курац за рибава, битно бизнисот да иде. И онда на овие другиве им оставиле шлепер цигари у кој сокриле дел од бандата. Овие првиве мислеле дека ги сјебале првиве и почнале да слават. Коа се изначукале, овие излегле од шлеперот и им ја ебале мајката. Ко у Мортал комбат.

ВОЈНА И МИР
Французиве тргнале у Русија и стигнале до Москва. Онда дошла зима и Французиве се смрзнале ко пички и го попиле од другиве ко мајмуни. Има тука и некои журки, риби и цело време нешто серат. Тешко срање.

ПРОЦЕС
Типов ко фаќаат цајкани за крив кур и у цела книга го дркаат сè дур не го сјебат до коска.

:pos: :pos: :pos:
Ова е најакиот дел
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Леле јас да не ви покажам како сум го прераскажал Александар МАкедонски. Срамота е:):):):):)
Александар бил добар човек. Имал јака женска.
:pos2:
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
ЗЛОСТОРСТВО И КАЗНА
Некојси студент бил стално сјебан пошто морал да плаќа за стан пошто пред тоа ваљда го попушил за у Студентски. У една прилика коа бил скроз даун, улетал кај некоја баба пуна ко брод и ја оверил. После упаднал у фрка со сам себе, као се плашел дека пандурите ќе го провалат. У ствари, он не бил некоја фаца туку обична пичка па на крај сам се пријавил у мурија.

РОМЕО И ЈУЛИЈА
Ромео и Јулија се жабари од Верона кои се смувале. Ама старците им биле скроз заебани и уопште не се поднесуеле пошто биле у ист бизнис ама у различни фирми. На овие им било посер да не ги фатат и да им го скинат џепарацот па се глеале тајно. И така на 50 страни они као нешто се кријат и серат како се сакаат али никако да се поебат. И на крај, улетуваат у лош трип и се рокнуваат.

ИЛИЈАДА
Илијада трае до бесвес. Главниот манга на едно друштво ја смувал рибата на главниот манга на другото друштво. Онда овој првиов за да не испадне шупак ги собрал ортаците ама после го попушиле пошто другиве имале муда ко бикови. Онда еден тип смислил фора како да ги заебат другиве. Као, ги боли курац за рибава, битно бизнисот да иде. И онда на овие другиве им оставиле шлепер цигари у кој сокриле дел од бандата. Овие првиве мислеле дека ги сјебале првиве и почнале да слават. Коа се изначукале, овие излегле од шлеперот и им ја ебале мајката. Ко у Мортал комбат.

ВОЈНА И МИР
Французиве тргнале у Русија и стигнале до Москва. Онда дошла зима и Французиве се смрзнале ко пички и го попиле од другиве ко мајмуни. Има тука и некои журки, риби и цело време нешто серат. Тешко срање.

ПРОЦЕС
Типов ко фаќаат цајкани за крив кур и у цела книга го дркаат сè дур не го сјебат до коска.
Мене оваа верзија на Ромео и Јулија по ми се допаѓа :pos2:

А болдираното ми е омилен дел :vozbud:
 

Untak

Simply complicated...
Член од
16 јануари 2008
Мислења
441
Поени од реакции
68
Шо е толку чудноо пеер?! Ја вака сите дела ги раскажуев, пошо немав у прва една книга прочитано, незнам ни како се викаше книгата (логично пошо не ја прочитав), морав да дадам нешо напишано и си почнав: Си бил еден зајак, заборавил да дише и умрел, после тоа дошла мечката и го онаквела, после тоа шутиравме шишиња у ходник за време на мал одмор, пошо беше досадно ептен и дојде од горе овој стројникот или управител на смена неам поим како го викаат и не однесе кај директорката да каже дека сме шутирале шишиња у ходник, стварно без везе, а потоа од неа следеше говор како треба да го чуваме училиштето, демек ќе сме скршеле нешто па не дај боже да летне нешто и ќе повреди некое дете, а да и укор дека ќе ни пише ни кажа (жива вистина)...и си тресам јас на долго и на широко у тетраткава, и незнам шо и текна на таа прв пат да чита што сме напишале, и фаќа чита лудачата, и кога почна да скренува, ти вака ти онака, и го викна типов шо е управител, истиот од пред тоа што не однесе горе кај директоката, чита типов и и вика, ОВА Е ЖИВА ВИСТИНА, не лаже детето :pos2: прееска беше ова, и фати оваа пошо беше скрената ми даде пак да ја прераскажам, нит ја прераскажав нит ништо и ми се смени типката, у втора имав нова по македонски јазик и кај неа све живо и диво прочитав! :vozbud: и 5-ка имав! :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom