Како си ги замислувате членовите на форумов?

Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.303
Поени од реакции
7.434
Еден мал вовед:

@Botko е таков генијален мастермајнд што секое негово време поминато на форумов е дар за нас обичните читатели и треба да бидеме благодарни...

Човек кој би дал издржана критика за 'Planet of The Apes' само затоа што мајмуните зборат на Англиски а немаат свој јазик и своја кодифицирана азбука од просветителите св. Мајмун и Методиј. Човек со широки и длабоки познавања од областа на медицината, психологијата, религијата, физиката и општо се што е наука со прочитана литература за 9 просечни животи, човекот кој го има дочекано Годо, човек кој го има пронајдено човекот кој го барал Диоген, човек со многу иживеани животи кој го трча последниот овоземен круг пред големата Нирвана.

Знаете Ботко ретко знае да заплови во повеќе димензии непознати за нас обичните смртници и гледајќи не од таму знае да ја направи таа негова препознатлива насмевка и со укор да не подучи и да не исправи на правиот пат, но долку Ботко се обиде да ве исправи, ве молам не го сфаќајте тоа лично, туку сфатете го како привилегија, јас сум веќе негов следбеник...


Ботко е човек за кој времето и егото не се линерани, немаат континуитет и се несфатливи за нас, тоа не можам јас да го објаснам затоа што немам капацитет но поврзано е со неговата можност преку Јога да лачи ДМТ психотропна супстанца која ја катапулитра душата во за нас непознатото, но за него добро познат терен, вечната енергија во која времето не постои...

Затоа доколку Ботко ве укори со голем авторитет, тоа не е затоа што тој има големо ЕГО туку затоа што во моментот треба да го спушти вашето ЕГО и да ве исправи на првиот пат. Ботко е уствари хуманитаерн карактер кој сака да ви помогне но само ако вие го дозволите тоа... Не секој заслужува да биде спасен, тоа зависи од вас...

Знам дека пишувајќи го текстов имам многу грешки и небулози кои Ботко би ги исправил со таа препознатлива насмевка на искривен брк, но тоа најверојатно нема да се случи пошто сум веќе на правиот пат...


Ова не е како го замислувам Ботко туку ова е реалноста: Ботко е микс од следниве личности:

Платон цирка 424пне


Ајнштајн цирка 1879


Моника Конопова Ристеска цирка 2000


ДМТ ентити ориџин непознат


Зигмунд Фројд цирка 1856 (Насмевката на Ботко)


Боткољавјение​
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.515
Поени од реакции
9.412
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.303
Поени од реакции
7.434
Мојот човек @Mondonico

Човек со перфектна дисциплина, секое утро станува во 6 и 20, кафето го пие во 7 и 20, јаде ист доручек корнфлекс со чоколадно млеко, често знае да употреби народни мудрости од типот 'Ако баба лажe, трап не лажe' или 'Ако се сториш овца, секој ќе те стрижe', на слави кажува вицови што ги чита од вицотека.мк...

Користи стар Нокиа со големи копчиња еквивалентни на неговите ќебапи, во продавница секогаш плаќа со ситни пари и стои на каса и ја прегледува сметката да види дали нешто е погрешно искуцано или не е по цената која ја пишувало на лице место...

Нема среќа во љубовта но често знае да изненади некоја дама и да ја третира како прав џентлмен давајќи и го џемперот плетен со оргинал мерино волна во баклава шара со дури 5 различни бои, џемпер кој свечено се носи на секој состанок на слепо организиран од неговата мајка.

 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.290
Јас Спанџ-Боб го замислував како Спанџ-Боб.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.290
шо е бе таа Викторија Лоба?
певачица или водителка некоја?
или од Фарма или сл.?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom