Како се прави машко дете:)

Дискусија во форумот 'Бременост' започната од Филозофка, 31 март 2009.

 1. margo80

  margo80

  Член од:
  21 април 2012
  Мислења:
  143
  Допаѓања:
  57
  Prasajte go maz mi. Se fali kade stigne i zeza drugari(skoro site drugari mu imaat kerki).
   
 2. Шкорпион

  Шкорпион Corvus oculum corvi non eruit?

  Член од:
  16 октомври 2009
  Мислења:
  7.139
  Допаѓања:
  7.297
  Почекајте, кога ќе почне да искача со машки на дејт, тогаш ќе ве прашам колку 'машки' ќе го гледате дека е :D
   
  На thisisnoizy, Луси_Лу, Shakti и уште 2 други им се допаѓа ова.
 3. vone

  vone

  Член од:
  9 ноември 2007
  Мислења:
  9.328
  Допаѓања:
  1.332
  Ако некој од другарите му.. случајно...добие машко дете..... добро погледни на кого ќе личи детето!:D
   
  На goranzoran и The "OTHER" им се допаѓа ова.
 4. Christian Lovato

  Christian Lovato stonecold

  Член од:
  2 април 2012
  Мислења:
  601
  Допаѓања:
  271
  Лесно!Потребно:
  -Маж и жена!
  -X и Yхромозоми!
   
 5. nescafe

  nescafe за освестување

  Член од:
  27 август 2009
  Мислења:
  604
  Допаѓања:
  277
  Читам и незнам дали да се смеам или да плачам, искрено се изначитав од глупости.
  А доволно беше само еден да каже дека најплодните денови кај жената се вкупно 4 дена и тоа од 13 ден одкако добила па се до 16 ден, се останато дали ќе биде женско или машко зависи од генот .
   
 6. margo80

  margo80

  Член од:
  21 април 2012
  Мислења:
  143
  Допаѓања:
  57  Pu, pu, pu...:mad:
   
 7. @cool@

  @cool@ Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική

  Член од:
  2 јуни 2007
  Мислења:
  23.580
  Допаѓања:
  27.051
 8. Evo XII

  Evo XII

  Член од:
  21 мај 2009
  Мислења:
  876
  Допаѓања:
  457
  Рецепт за машко
  Значи спалната у кош и ке работиш на случајот:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
   
 9. ~DaRko

  ~DaRko Поштен лопов

  Член од:
  29 март 2009
  Мислења:
  5.888
  Допаѓања:
  2.478
  абе да постоеле рецепти, бабини деветини, глупости за машко дете сите до сега ќе имале (најмалку) по 1 син.
  порано ако ги знаеле овие бабини деветини, зошто раѓале по 7-8 деца и тоа сите женси, само последното машко? оти појма немале.
  комшијава има 3 ќерки и 1 син. кога му се роди детето бомби фрлаше низ двор, со калаш прославуваше :facepalm: а тоа кутрото педерски настроено да ти биде. поголем малер нема од тоа.
  бев во продавница и одма после мене влезе жена му на комшијава и синот. жената си гледаше нешто козметика, лак, парфеми, а овој малиов околу неа се вртка и и вика: абе мамо ваков лак имаш, од овој парфемов дада земаше минатиот месец, од црвениов лак земи си мислам дека се потроши, е види ова колку убаво ќе ти стои....
  го гледам и си викам ебати педерот да ти ебам. (прости ми господе)
  инаку детево има 12-13 год. може ќе се смени во пубертетските години ама се сомневам.
  така некако чудно оди, никогаш го немам видено да игра фудбал, многу е нежен, ваљда таков станал оти е растен со 3 сестри кои фала богу сите се однесуваат како нормални девојки. па овој малиов ги копира изгледа :свиркам:

  поентава ми беш дека не е важно какво е (барем во денешно време). битно е да е живо и здраво, а за полот мање више. ;)
   
  На Shakti му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Shakti

  Shakti The blue-lidded daughter of Sunset

  Член од:
  6 ноември 2012
  Мислења:
  915
  Допаѓања:
  3.370
  Времето за подготвување на овој рецепт зависи од оние што го подготвуваат и истиот ќе ве чини 0 денари.Потребни состојки:
  -квалитетна сперма
  -јајце клетка
  -сексуален нагон
  П.С.Пак никој не ви гарантира дал ќе се угоде.:icon_lol:
   
  На Sungerot Bob му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Divider

  Divider Seraphim

  Член од:
  24 февруари 2005
  Мислења:
  27.697
  Допаѓања:
  3.043
  Машко дете се прави слично како женско дете.
  Само треба пред сврш да прдниш наглас и да молиш дека нема да ти трзни налево момата.
   
 12. Evo XII

  Evo XII

  Член од:
  21 мај 2009
  Мислења:
  876
  Допаѓања:
  457
  Проверено во пракса........
  Боева муниција калибар?????????:):):):):):):),рецептура проверена неколку пати.....:LOL::LOL::LOL:

  СРЕКНА НОВА 2013
   
 13. Divider

  Divider Seraphim

  Член од:
  24 февруари 2005
  Мислења:
  27.697
  Допаѓања:
  3.043
  Вибам, рано е за ССССНГ, ама ај Среќна Нова и сас колбаф у симитку на деца праење.
   
 14. TheMayor

  TheMayor

  Член од:
  6 декември 2011
  Мислења:
  1.986
  Допаѓања:
  3.286
  Ќе изнајмиш стан во некоја зграда каде што најголемиот процент се машки деца
  Ќе земиш еден сапун и една метла со долга рачка.
  Ќе ја фатиш женати со сапунот убаво ќе ја триеш, ќе ја триеш секаде (буквално секаде да биде чиста) и со метлата ќе му стропаш на комшијата од погорниот кат да слезит.
   
 15. gt80

  gt80

  Член од:
  4 февруари 2013
  Мислења:
  724
  Допаѓања:
  534
  Пробај у гас.
   

Сподели преку: