Како се прави машко дете:)

Дискусија во форумот 'Бременост' започната од Филозофка, 31 март 2009.

 1. Господ

  Господ Гостин

  Тајната лежи во сиропиталиштата...
   
 2. Бавча

  Бавча идол на младите

  Член од:
  25 декември 2007
  Мислења:
  10.697
  Допаѓања:
  8.539
  Облакаш војнички чизми и цепаш...машки суртук со гаранција.
   
 3. Господ

  Господ Гостин

  Токму така.Само амебите можат тоа.
   
 4. VaZoLjIN

  VaZoLjIN

  Член од:
  16 јули 2008
  Мислења:
  1.824
  Допаѓања:
  878
  Амебите можат да направат "машко дете"?
  Ја мислев само луѓето можат :toe:
   
 5. dimitrij

  dimitrij

  Член од:
  21 септември 2010
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  3
  ajde da probame, zima se blizi............

  --- надополнето ---

  ajde da probame............

  --- надополнето ---

  ajde da probame............... jas imam recept
   
 6. Славјански

  Славјански Антички Словен

  Член од:
  2 мај 2008
  Мислења:
  5.644
  Допаѓања:
  1.343
  За машко само страствен секс.
  Комшии да те чују кад га лупаш.
  :)
   
  На сончко му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Let 3

  Let 3 The Nipple Erector

  Член од:
  13 јули 2008
  Мислења:
  30.917
  Допаѓања:
  31.136
  Ја прам машко дете цена 1000 евра...
  ако не успее (не се фати или не се роди машко) следното праење бесплатно!
   
 8. CafeDelMar

  CafeDelMar Luminance

  Член од:
  29 октомври 2007
  Мислења:
  6.006
  Допаѓања:
  11.563
  Еве ви и нова рецепта.:))


  Разликата во годините меѓу брачните партнери, периодот на овулација и начинот на исхрана се трите основни услови за да добиете машко дете, тврди жител на селото Вуковци во долината на реката Зeта, Бaјо Шушкаловиќ (87).


  Шушкаловиќ за „Вести“ од Подгорица го обелодени добро чуваниот „рецепт” за добивање на машко дете, кој се пренесувал од колено на колено, му се доверувал на блискиот во судниот час или на болничкиот кревет.

  Тој одлучил да го обелодени рецептот, бидејќи не сака тајната со која, како што тврди, им помогнал да многу семејства да добијат машки потомок и продолжување на лозата, да умре со него. Познавачот на „тајната за машки потомок” во Црна Гора отсекогаш бил почитуван и баран.

  За да се добие дете од машки род мора да се почитуваат три режими. Тоа се разликата во години меѓу брачните партнери, овулацијата и режимот на исхрана.

  Тој вели дека секоја седма година половите органи се подмладуваат, односно на 14, 21, 28, 35, 42 и 49. години.
  -Кога партнерот ќе ги наполни овие години се раѓа дете од неговиот пол, се додека брачниот другат не ги наполни назначените години, кога се раѓа дете од неговиот пол. Подмладувањето почнува секоја седма година, но не смее да се ризикува пола година, бидејќи кај некого почнува порано, а кај некого подоцна, раскажа Шушкаловиќ.

  Како пример наведува дека, ако едниот брачен партнер има 21 година, а другиот 19, оној кој наполнил 21 година има предност да добие дете од својот пол, се додека другиот партнер не наполни 21 година.
  Предност за добивање на машко дете има во случаите кога е мажот постар пет до шест години од жената, или 12-13 години, а исто така и во случаите кога жената е постара од сопругот една или две години.

  -Докажано е дека во семејствата со две деца, ако едното е постаро 7 или 14 години, тие мора да бидат со ист пол, пишуваат „Вести“.

  http://kurir.mk/magazin/zivot/72517-Otkriena-tajnata-za-dobivanje-masko-dete
   
 9. beautifull liar

  beautifull liar

  Член од:
  27 март 2011
  Мислења:
  329
  Допаѓања:
  130
  abe nema tuka so filozofiranje ako sakas zensko ja lezis od napred ako sakas masko ja trtis od zadi-ete ti podobar recept od ova nema! i navistina e taka
   
 10. ACTION

  ACTION

  Член од:
  28 мај 2009
  Мислења:
  3.370
  Допаѓања:
  3.960
  Бог да чува каква тема , како се праело машко дете па дете си е дете дали машко дали женско луѓе молат за дете да имаат без разлика кавое вие тука си играте ташаци :facepalm:
   
  На Beck's му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Human Nature

  Human Nature

  Член од:
  26 февруари 2012
  Мислења:
  271
  Допаѓања:
  230
  Колку што знам од генетска гледна точка шансите за да се роди машко или женско дете е 50%:50% :P Иако теоретско за процент е поголема веројатноста машко да е, но во пракса е пак различно. :D
   
 12. goranzoran

  goranzoran

  Член од:
  10 јануари 2011
  Мислења:
  1.658
  Допаѓања:
  3.322
  Правам машки деца и лечам од менструација...гаранција 9 месеци!
   
 13. KOJ SUM?TOJ SUM!

  KOJ SUM?TOJ SUM!

  Член од:
  3 октомври 2011
  Мислења:
  170
  Допаѓања:
  63
 14. Strastniot

  Strastniot

  Член од:
  15 мај 2008
  Мислења:
  947
  Допаѓања:
  99
  Не знам како, ама јас успеав... :cool:
   
  На goranzoran и -Sluzbarski- им се допаѓа ова.
 15. shutrak

  shutrak opsenar

  Член од:
  3 јуни 2011
  Мислења:
  19.400
  Допаѓања:
  13.226
  ,,,,,,samo na tvrdo ,,,na patos ,,,,,dvajca sklepav ,,,oprobana rabota :icon_mrgr:,,,,,a od doverlivi izvori,,,,sho imaat shenski deca ,,,se na meko se klecale,,,,,,pa sega birajte,,,,,,,(y)
   

Сподели преку: